1403-04-231403-05-02bool(false) پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : سه شنبه ، 2 مرداد 1403

کد خبر : 130973

 
مدیرکل آموزش و پرورش استان:

حضور در مدرسه اختیاری نیست
تاریخ خبر : 1401-12-22
     
 
 
     
متن خبر : کلاس‌های درس دانش‌آموزان برگزار می‌شود و حضور در مدرسه، اختیاری نیست مگر در مواردی که والدین تقاضای عدم حضور را داشته‌باشند.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان پیرامون مسأله مسمومیت دانش‌آموزان در مدارس، توضیح داد: مدارس ما در سطح استان باز است و عوامل اجرایی در مدرسه حضور دارند،کلاس‌ها دایر هستند و مشکل خاصی وجود ندارد.

محمود نقوی در رابطه با عدم حضور دانش‌آموزان در مدارس، توضیح داد: حضور دانش‌آموز اختیاری نیست و از نظر ما دانش‌آموزان باید در مدرسه حضور داشته باشند مگر در مواردی که والدین دانش‌آموز تقاضای عدم حضور فرزندشان در مدرسه را داشته باشند و مسئولیتش را بر عهده بگیرند تا فرزندشان به مدرسه نیاید.

نقوی خاطرنشان کرد: توصیه ما این است که دانش‌آموزان باید در مدرسه حضور داشته‌باشند و نیامدن آنها به مدرسه، برنامه‌ریزی برای آسیب ‌دن به تعلیم و تربیت بود.

وی در رابطه با وضعیت دانش‌آموزان مسموم شده، مطرح کرد: دانش‌آموزانی که به بیمارستان منتقل شدند، اغلب در همان روز ترخیص شدند البته مواردی وجود داشت که یک روز جهت اطمینان در بیمارستان ماندند.

به گزارش ایسنا، نقوی با اشاره به شایعات منتشرشده در فضای مجازی، ادامه داد: هیچ دانش‌آموزی در استان همدان به دلیل مسمومیت در مدرسه، دچار مشکل حاد، کما یا مرگ نشد و اینها شایعاتی است که منتشر شده‌است‌. با مواردی که ایجاد شد، بیشتر جو روانی و استرس برای دانش‌آموزان ایجاد کردند.

وی در پایان پیرامون تدابیر اندیشیده شده در زمینه امنیت مدارس، گفت: کنترل در ورودی مدارس در حال انجام است و ورود و خروج‌ها با حساب و کتاب بیشتری انجام می‌شود همچنین در دستورالعمل وزارتی و استانی هرچیزی نیاز بود به اطلاع مدیران برسد را اطلاع‌رسانی کردیم.

 

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.