پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : چهارشنبه ، 2 خرداد 1403

کد خبر : 137127

 
بسیج امکانات ورزش استان برای حضور در المپیک پاریس
تاریخ خبر : 1402-12-24
نویسنده : مجید بیات
     
 
 
     
متن خبر :

 
 درخشش ورشکاران ودر مسابقات المپیک پاریس از اولویت‌های سال آینده ورزش استان محسوب می‌شود و تمامی امکانات و زیر ساخت‌ها در این راستا تدارک دیده شده است .

مدیر کل ورزش و جوانان استان همدان با بیان این موضوع گفت: سال ۱۴۰۲ سال خوبی برای ورزش استان محسوب می‌شود و خدمات ارزشمندی به مردم استان به ویژه خانواده ورزش و جوانان‌ ارائه شد تا شاهد ایجاد شور و نشاط در در جامعه باشیم .

علی حقیقی ضمن عرض تبریک به مناسبت فرارسیدن ماه مبارک رمضان افزود: ۲۱۸میلیارد تومان اعتبار برای توسعه زیرساخت‌های ورزشی در سفر رئیس جمهوری و هیأت دولت سیزدهم به استان همدان مصوب شد که تاکنون بیش از ۸۳ میلیارد تومان آن جذب شده است.

وی در ادامه با بیان این موضوع که کمک هزینه‌هایی به مدال‌آوران بازی‌های آسیایی پرداخت شده است، مطرح کرد: ۱۹ نفر از ورزشکاران استان همدان به مسابقات آسیایی و پاراآسیایی اعزام شدند که 7 ورزشکار برای استان مدال‌آوری کردند.

حقیقی به شرح این موضوع پرداخت که رشته‌های مستعد در شهرستان‌های دهگانه استان حمایت می‌شوند و حاطر نشان کرد: اماکنی که به توجه بیشتری دارند، بازسازی می‌شوند.

مدیر کل ورزش و جوانان استان همدان یکی دیگر از برنامه‌های مهم سال‌جاری را ساخت و بهره‌برداری طرح‌های نیمه تمام ورزشی در استان همدان برشمرد و بیان کرد: یکی از مطالبات اساسی مردم به ویژه ورزشکاران دانست و با نگاه عدالت محور در توزیع امکانات و تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام توانستیم چراغ بسیاری از اماکن ورزشی این خطه را روشن کنیم و این موضوع از سیاسیت‌های اصلی دولت سیزدهم محسوب می‌شود.

وی تصریح کرد: تعداد طرح‌های ورزشی ناتمام استان از ۱۱۰ مورد به ۷۱ طرح کاهش یافته است و تلاش داریم با پیگیری‌های لازم این طرح‌ها بر اساس اولویت بهره برداری شوند.

حقیقی با بیان اینکه تعداد ورزشکاران سازمان یافته استان از ۸۶ هزار نفر در سال ۱۴۰۱ به ۹۳ هزار نفر در سال ۱۴۰۲ افزایش یافته است تأکید کرد: در طول ۲ سال گذشته بیش از ۹۰ هزار متر مربع به فضای ورزشی استان اضافه شده است و این موضوع در بحث آماری با بهره‌برداری از پروژه‌های عمرانی ناتمام، سرانه ورزشی استان از ۶۴ سانتی متر به ۷۲ سانتی متر مربع به ازای هر نفر افزایش یافته است.

این مقام مسئول اضافه کرد: ۶ میلیارد تومان در حوزه جوانان جذب اعتبار شده است که نتیجه آن توسعه امور در این بخش خواهد بود.

حقیقی ابراز کرد: ۱۶ میلیارد تومان اعتبار نیز برای هیأت‌های ورزشی استان جذب و برای توسعه رشته‌های مختلف ورزشی پرداخت شد.

حقیقی در بخش دیگری از سخنان خود به کسب رتبه نخست در جشنواره شهید رجایی در در بین ۶۳ دستگاه اجرایی استان و در بخش جذب اعتبارات اشاره کرد و این موضوع را ماحصل تلاش بدنه ورزش استان قلمداد کرد.

حقیقی در ادامه اضافه کرد: مجوز فعالیت باشگاه‌های ورزشی به صورت مجازی و فوری صادر می‌شود و در سال‌جاری ۸۳ مجوز جدید و ۱۱۰ مورد مجوز تمدید فعالیت صادر شده است.

 مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان بیان کرد: ۱۱ میلیارد تومان تسهیلات در سال ۱۴۰۱ و ۹۳ میلیارد تومان نیز در سال ۱۴۰۲ برای واگذاری تسهیلات به باشگاه‌ها و سازمان‌های مردم نهاد مصوب شده است.

وی تأکید کرد: باشگاه‌های درجه یک می‌توانند تا سقف یک میلیارد تومان تسهیلات کم بهره دریافت می‌کنند.

علی ضمیری کامل معاون توسعه ورزش اداره کل ورزش و جوانان استان همدان نیز گفت: طرح آمایش سرزمینی در استان‌ها موجب شناسایی استعدادهای برتر ورزشی در همه مناطق کشور می‌شود و این طرح از هدر رفت و تضییع بودجه در ورزش جلوگیری و اسباب یک تحول اساسی در ورزش در بحث قهرمانی می‌شود.

معاون امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان همدان نیز گفت: محور اصلی این معاونت، فعالیت ستاد ساماندهی امور جوانان است که در سال ۱۴۰۱ تعداد ۴۳ ستاد برگزار شده بود و امسال این تعداد به ۵۴ ستاد افزایش یافت.

وی گفت: در موضوع ازدواج و خانواده، بر اساس سیاست‌های دولت سیزدهم در سال‌جاری ۳۰۰ کارگاه پیش از ازدواج با حضور ۹ هزار نفر در استان برگزار شد.

میلاد مرادی خاطر نشان کرد: 5 مرکز همسان گزینی در سال‌جاری با مشارکت سازمان تبلیغات راه‌اندازی شده است.

مرادی با اشاره به اینکه در سال ۱۴۰۲ تعداد مراکز مشاوره استان به ۱۶ مرکز افزایش یافت، ادامه داد: در حوزه تسهیلات ازدواج و فرزندآوری با توجه به اعتبارات ویژه دولت، صفوف بانک‌های استان کاهش یافت.

وی عنوان کرد: ۱۳۷ سازمان مردم نهاد در استان همدان فعال است و ۶ میلیارد تومان اعتبار برای حمایت از آن‌ها اختصاص یافت.

 

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.