پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : سه شنبه ، 1 فروردين 1402

کد خبر : 105974

 
پرداخت تسهیلات کم‌بهره به مستمری‌بگیران صندوق بیمه کشاورزان
تاریخ خبر : 1398-11-27
     
 
 
     
متن خبر :

 مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان همدان با اشاره به پرداخت تسهیلات به مستمری‌بگیران این صندوق، گفت: براساس تفاهم‌نامه‌ای که میان صندوق و بانک صادرات ایران منعقد شده، تسهیلات 3 میلیون تومانی به مستمری‌بگیران واجد شرایط پرداخت می‌شود.
مهدی سماواتی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه این صندوق برای نخستین بار نسبت به پرداخت تسهیلات به مستمری‌بگیران خود اقدام کرده است، افزود: بازپرداخت این وام ۳۶ ماهه است و از محل اعتبارات صندوق نزد بانک صادرات، به مستمری‌بگیران صندوق اختصاص می‌یابد، اولویت پرداخت تسهیلات در این مرحله با افرادی است که سنوات مستمری‌بگیری بیشتری دارند.
وی با تأکید بر اینکه ویژگی این تسهیلات، پرداخت راحت و بدون ضامن است، خاطرنشان کرد: روستائیان و عشایر در اغلب موارد به‌دلیل نداشتن ضامن امکان دسترسی به تسهیلات بانکی را ندارند، بنابراین فرآیند اعطای این تسهیلات به‌گونه‌ای طراحی شده که پرداخت آن به‌راحتی و بدون ضامن باشد.
سماواتی پرداخت تسهیلات 3 میلیون تومانی به بیش از ۷۰۵ نفر از مستمری‌بگیران صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر برای نخستین‌بار را از جمله خدمات کوتاه‌مدت دانست و ادامه داد: از آنجا که دسترسی به تسهیلات کم‌بهره برای جامعه روستایی و عشایر اغلب با دشواری‌ها و چالش‌های اداری روبه‌رو است، بر آن شدیم تا با ارائه این خدمت، کمکی هر چند کوچک به خانوارهای روستایی عضو صندوق کنیم.
مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر استان همدان یادآور شد: عیدی 4 هزار مستمری‌بگیر استان به مبلغ ۴۵۰ هزار تومان درنظر گرفته شده است که پایان بهمن ماه به حساب این خانواده‌ها پرداخت خواهد شد.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.