پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : شنبه ، 25 مرداد 1399

کد خبر : 99550

 
زنگ مقاومت در مدرسه راهیان کوثر کبودراهنگ به صدا درآمد
تاریخ خبر : 1398-07-04
نویسنده : اکرم حمیدی-
     
 
 
     
متن خبر :


 کبودراهنگ- خبرنگار همدان‌پیام: به مناسبت هفته دفاع مقدس زنگ مقاومت در مدرسه راهیان کوثر کبودراهنگ با حضور جمعی از مسئولان، اولیاء و دانش‌آموزان این مدرسه به صدا درآمد.
فرمانده سپاه ناحیه کبودراهنگ در این مراسم ضمن تبریک هفته دفاع مقدس اظهار داشت: امروز اگر ما امنیت و آرامشی که داریم همه به واسطه خدمات و از خودگذشتگی رزمندگان و جانبازان و شهداست که این عزت و سربلندی را برای ما به ارمغان آوردند.
محمود بداغی افزود: دفاع مقدس مختص یک هفته نیست و همواره ما باید این را زنده نگه داریم و در وجود خود حفظ کنیم چرا که منطق دفاع مقدس برگرفته از منطق عاشورایی و امام حسین(ع) است که به ما آموخت که در مقابل دشمنان باید ایستادگی کنیم و متأسفانه امروز بعضی از دیدگاه‌ها و تفکرات به دنبال این هستند که این منطق را از ما بگیرند.
وی ادامه داد: در عرصه دفاع مقدس جنگ ما جنگ نظامی بود ولی امروزه جنگ فرهنگی و اقتصادی است و دشمن با تمام توان به جنگ ما آمده است لذا برای پیروز شدن بر حربه‌های دشمن باید با همان روحیه دفاع مقدس و ایثار و از خودگذشتگی و مقاومت در مقابل دشمنان بایستیم و شعار ما می‌توانیم را به گوش جهانیان برسانیم.
بداغی خاطرنشان کرد: اگر شهدا و رزمندگان نبودند امروز معلوم نبود وضعیت ما به چه شکلی بود اگر دفاع مقدس نبود باید صدای چکمه‌های بعثی‌ها را می‌شنیدیم و اگر مدافعان حرم نبودند امروز باید صدای پای داعشی‌ها را در کوچه و پس کوچه‌ها می‌شنیدیم.
 لذا شهدا رفتند و دشمنان را از ما دور کردند تا ما بتوانیم به راحتی زندگی کنیم پس مراقب باشیم خون پاک شهدا پایمال نشود.
وی همچنین بیان داشت: یکی از دغدغه‌های مقام معظم رهبری تربیت دانش‌آموزان از تراز انقلاب و تحصیل در کنار تهذیب و تعلیم و تربیت است و خوشبختانه هدف مدرسه راهیان کوثر نیز همین است و امیدواریم دانش‌آموزانی که در این مدرسه تحصیل می‌کنند فرزندانی انقلابی تربیت شوند.
رئیس آموزش و پرورش شهرستان کبودراهنگ نیز در این مراسم ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و تبریک هفته دفاع مقدس اظهار داشت: هدف ما این است که دانش‌آموزان بر مبنای سند تحول که شامل ساخت اخلاقی و اعتقادی، علمی و فن‌آوری، سیاسی، اجتماعی، هنر، اقتصادی و اجتماعی و... است تربیت شوندکه از سال 1390 رونمایی شده و 6 زیر نظام از جمله توسعه و تجهیزات، راهبردی و مدیریت، پژوهش و ارزشیابی و سیاست‌های راهبردی آموزش و پرورش است و به صورت یک برنامه ملی در کشور اجرا می‌شود.رضا عسگری افزود با هدف خود محوری و مدرسه محوری دانش‌آموزان در تراز جمهوری اسلامی و جامعه حیات طیبه تربیت می‌شوند.
بنابراین تعاملی بین اولیا‌ و مدرسه یکی از ضروریات است و هر چه تعامل اولیاء با مدرسه بیشتر باشد تربیت نیز بهتر شکل می‌گیرد.
وی ادامه داد: مدرسه غیرانتفاعی راهیان کوثر در شهرستان با توجه به اینکه یک مدرسه نوپایی است ولی خوشبختانه خوب درخشید و امیدواریم با برآورده کردن انتظارات دانش‌آموزان و اولیا پیشرفت روزافزونی داشته باشد و در این شهرستان شاهد مدارس غیرانتفاعی متوسط تا دانشگاه را نیز داشته باشیم.
مدیر مدرسه راهیان کوثر نیز در این مراسم با تبریک هفته دفاع مقدس گفت: امیدواریم بتوانیم پاسخگو اولیایی باشیم که به ما اعتماد کردند و فرزندانشان را برای تعلیم و تربیت راهی این مدرسه کرده‌اند این مدرسه از سال گذشته با 105دانش‌آموزان آغاز به کار که این تعداد امسال به 250نفر رسیده است.زینتی افزود: این مدرسه رتبه اول شهرستان در بین مدارس غیرانتفاعی و رتبه دوم استانی را به خود اختصاص داده است و رضایت اولیاء دانش‌آموزان یکی از مهمترین اهداف ماست که امیدواریم با حمایت‌های والدین به این هدف برسیم.
وی ادامه داد: دانش‌آموزانی که در این مدرسه تحصیل می‌کنند فرزندانی انقلابی خواهند شد و با تفکر انقلابی در راه توسعه و پیشرفت و آبادانی قدم خواهند برداشت و آینده‌سازان مملکت خواهند بود.
در پایان این مراسم زنگ مقاومت توسط فرمانده ناحیه کبودراهنگ و مسئول عقیدتی سیاسی سپاه ناحیه کبودراهنگ به صدا درآمد.
 

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.