پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : چهارشنبه ، 2 خرداد 1403

کد خبر : 126342

 
اخبار ورزشی استان:

کشتی همدان در لیگ نوجوانان کشور
تاریخ خبر : 1401-06-15
     
 
 
     
متن خبر :


کشتی همدان در لیگ نوجوانان کشور
 ترکیب تیم منتخب استان همدان برای حضور در مسابقات لیگ کشتی آزاد نوجوانان کشور مشخص شد.
مسابقات انتخابی نوجوانان کشتی آزاد استان با حضور ۸۰ کشتی‌گیر به میزبانی شهرستان فامنین برگزار شد.
در این پیکارها کشتی همدان با ۱۹۸ امتیاز عنوان قهرمانی را کسب کرد، نهاوند با ۱۲۵ امتیاز دوم شد و ملایر با ۱۰۷ امتیاز در جایگاه سوم قرار گرفت.
در پایان نفرات برتر اوزان مختلف برای حضور در رقابت‌های کشوری انتخاب شدند.
وزن ۴۵ کیلوگرم محمد متین شورینی
وزن ۴۸ کیلوگرم محمد حسین شعبانلو
 وزن ۵۱ کیلوگرم یوسف مقدسی
وزن ۵۵ کیلوگرممحمدرضا قره علیوند
وزن ۶۰ کیلوگرم باربد باقری
وزن ۶۵ کیلوگرمامیر مهدی خزایی
وزن ۷۱ کیلوگرم طاها معتمدی فر
وزن ۸۰ کیلوگرم پارسا طاووسی
وزن ۹۲ کیلوگرم یاسین فراهانی
وزن ۱۱۰ کیلوگرمرضا صدری
نفرات برتر این دوره از مسابقات در قالب تیم منتخب استان همدان در لیگ کشتی آزاد نوجوانان کشور حضور خواهد یافت که در این مسابقات تیم کشتی نوجوانان استان همدان در گروه چهارم باید به مصاف تیم‌های تهران، قم و مرکزی برود.
نفرات برتر لیگ کشتی نوجوانان کشور جواز حضور در اردوی تیم ملی کشتی آزاد و فرنگی را کسب خواهند کرد.


تأمین اعتبار زمین چمن صالح‌آباد
 زمین چمن مصنوعی شهر صالح‌آباد از محل اعتبارات ملی تأمین اعتبار شده است.
مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان، گفت:در آئین اختتامیه مسابقات جام پرچم در شهر صالح‌آباد که با حضور بخشدار، شورای شهر و معاون توسعه ورزشی اداره کل ورزش و جوانان استان همدان برگزار شد، اظهار کرد: شهرستان بهار یکی از شهرستان‌های توانمند و مستعد در حوزه‌های مختلف ورزشی است. علی حقیقی با تأکید بر اینکه توسعه متوازن امکانات و اعتبارات ورزشی در سراسر استان همدان اولویت نخست دستگاه ورزش و جوانان است، گفت: شهر صالح‌آباد باتوجه‌به پتانسیل موجود در رشته فوتبال نیازمند نگاه ویژه است.
وی خاطرشان کرد: پروژه زمین چمن مصنوعی شهر صالح‌آباد که از محل اعتبارات ملی تأمین اعتبار شده و قرار است در سال جاری ضمن انتخاب مشاور جهت تهیه نقشه‌های موردنیاز عملیات اجرایی آن آغاز شود.
در ادامه این نشست نیز عادل عبدالملکی با بیان اینکه توسعه ورزش کاهش آسیب‌های اجتماعی را به دنبال دارد، گفت: خوشبختانه شهر صالح‌آباد طی روزهای اخیر میزبان مسابقات ورزشی روستاهای تابعه تحت عنوان جام پرچم بوده است و شاهد نشاط و پویایی بیش‌ازپیش جوانان بودیم.
وی با تأکید بر اینکه جوانان امید جامعه هستند؛ لذا باید برای سرمایه‌گذاری در حوزه جوانان و ورزش هزینه کنیم، گفت: تداوم مسابقات ورزشی به‌صورت دوره‌ای در مناسبت‌های مختلف پویایی و نشاط هرچه بیشتر فراهم می‌آورد انتظار داریم این مهم در شهر صالح‌آباد همچون گذشته ادامه داشته باشد.
گفتنی است مسابقات جام پرچم در شهرستان بهار با حضور 150 فوتبالیست در قالب 13 تیم برگزار شد.


حرکت قشنگ تیم شهدای جورقان در لیگ برتر
 تیم فوتبال شهدای جورقان در حرکتی زیبا و اخلاق‌مدار درس جوانمردی را به ورزش استان داد.
تیم فوتبال شهدای جورقان که امسال در لیگ برتر فوتبال استان شرکت دارد در نخستین هفته از رقابت‌های لیگ می‌بایستی به مصاف تیم یاران داریوش نهاوند می‌رفت که این بازی به دلیل نقص مدارک تیم نهاوندی لغو و نتیجه آن از سوی کمیته انضباطی هیأت 3 بر صفر به سود شهدای جورقان اعلام شد.
در حالی که 3 بر صفر شدن تیم یاران داریوش قانونی و مطابق با آیین‌نامه مسابقات بود اما تیم شهدای جورقان این نتیجه را نپذیرفت و اعلام کرد که حاضر است بازی معوقه خود با تیم یاران داریوش نهاوند را با هزینه تیم شهدای جورقان برگزار کند که این حرکت جورقانی‌ها ثابت کرد که هنوز روح پهلوانی در رگ‌های ورزش جریان دارد و بر قهرمانی ارجحیت دارد.مسئول کمیته مسابقات با تقدیر از حرکت پهلوان منشانه تیم شهدای جورقان به خبرنگار ما گفت: کمیته مسابقات به تصمیم تیم شهدای جورقان سر تعظیم فرود می‌آورد و سپاس و قدردانی خود را از مسئولین و کادر فنی این تیم به خصوص امید احمدی و محمود الماسی اعلام می‌دارد.
مجید هدایتی افزود: علی‌رغم آنکه این بازی از نظر ما تمام شده بود اما به این حرکت پهلوان منشانه باشگاه شهدای جورقان سر تسلیم فرود می‌آوریم و در زمان مناسب برنامه برگزاری این دیدار را اعلام خواهیم کرد.وی در پایان یادآور شد: امیدوارم که باشگاه‌ها فوتبال جوانمردانه را در اولویت قرار دهند و همه چیز را فدای نتیجه و قهرمانی نکنند و انشا...در فرصت مناسب از این حرکت تیم شهدای جورقان تقدیر خواهیم کرد.


درگزین  قطب هندبال ساحلی استان
 شهرستان درگزین به‌عنوان قطب هندبال ساحلی استان معرفی شود.
فرماندار درگزین در نشست با مدیرکل ورزش و جوانان استانبا اعلام این مطلب اظهار کرد: آماده‌ایم تا با همکاری و تعامل سازنده بتوانیم نسبت به رفع مشکلات ورزش و جوانان شهرستان درگزین قدم برداریم.
کمیل خواستان در ادامه با اشاره به ظرفیت شهرستان درگزین در رشته هندبال ساحلی گفت: هندبال ساحلی شهرستان درگزین از جایگاه خوبی برخوردار است؛ لذا می‌طلبد در این زمینه هندبال ساحلی استان را با نام درگزین معرفی کنیم.
وی تصریح کرد: امیدواریم با حمایت استاندار بتوانیم زمین هندبال ساحلی شهرستان درگزین را کلنگ‌زنی و در آینده‌ای نه‌چندان دور برای جوانان مستعد شهرستان به بهره‌برداری برسانیم.


قله آرارات زیر پای کوهنوردان ملایری
 4 کوهنورد ملایری موفق شدند بر فراز قله 5160 متری آرارات ترکیه صعود کنند.
در برنامه ای از پیش تعیین شده و با هماهنگی‌های انجام شده از سوی فدراسیون کوهنوردی چهار تن از کوهنوردان ملایری در راستای کسب صعود به قلل جهان توانستند با موفقیت بر فراز قله ۵۱۶۰ متری آرارات ترکیه بایستند .
فروغ جیریایی، امیر رُهام ،احمد چگینی و محمد خدادادی از کوهنوردان ملایری هستند که در دهم شهریور ماه سال جاری موفق شدند این قله مرتفع در ترکیه که یکی از قلل زیبا و مرتفع در جهان است را فتح کنند.
آرارات نوردان در بدو ورود به ملایر مهد نام آوران و قهرمانان مورد استقبال هیأت کوهنوردی و خانواده‌های خود در دریاچه کوثر قرار گرفتند.


تجلیل از قهرمانان نوپای شطرنج ملایر
 در راستای قهرمان پروری به مناسبت گرامیداشت هفته دولت از قهرمانان نوپای شطرنج در رده‌های پایه در خانه شطرنج استادیوم تختی تجلیل به عمل آمد .
هیأت شطرنج ملایر با همکاری اداره ورزش و جوانان به مناسبت گرامیداشت هفته دولت طی مراسمی با از قهرمانان نوپای خود که در ردهأهای پایه در مسابقات قهرمانی شطرنج کشور خوش درخشیده و به مقام قهرمانی رسیدند با اهداء حکم قهرمانی و هدایا تجلیل و تقدیر به عمل آورد.
قهرمان پروری و ايجاد انگیزه در بين ورزشکاران رده‌های پایه از اهداف مهم مراسم تجلیل از قهرمانانی بود که برای نخستین بار به مقام قهرمانی در مسابقات شطرنج کشور رسیدند.
در پایان نیز با اهداء لوح تقدیر و هدایا از زحمات عوامل اجرایی برگزاری مسابقات شطرنج گرامیداشت هفته دولت تجلیل و تقدیر به عمل آمد.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.