پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : يكشنبه ، 2 مهر 1402

کد خبر : 131159

 
قیمت زولبیا و بامیه در همدان اعلام شد
تاریخ خبر : 1402-01-03
     
 
 
     
متن خبر :معاون نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان صنعت، معدن و تجارت استان همدان گفت:  هر کیلو زولبیا و بامیه ۸۰ هزار تومان و در تعداد محدودی از واحدهای درجه یک ۹۰ هزار تومان تعیین شده است.

مرتضی بیدآبادی در گفت‌وگو با فارس در همدان با بیان اینکه قیمت مصوب هر کیلوگرم زولبیا و بامیه برای فروش در ماه رمضان مشخص شده است اظهار کرد: هر کیلو زولبیا و بامیه ۸۰ هزار تومان و در تعداد محدودی از واحدهای درجه یک ۹۰ هزار تومان عرضه می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در مجموع کمتر از ۱۰ درصد واحدهای قنادی نرخ درجه یک گرفتند یادآور شد: قیمت با احتساب وزن جعبه لحاظ شده و واحدها اجازه گران‌فروشی به بهانه طرح‌های مختلف جعبه یا طعم‌دهنده‌ها را نخواهند داشت.

معاون نظارت، بازرسی و حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان صنعت، معدن و تجارت استان همدان ادامه داد: با توجه به تامین شکر و روغن واحدهای قنادی، قیمت مذکور با رعایت سود قانونی و ۳۰ درصد پایین‌تر از نرخ اعلامی تهران اعلام شده است.

وی تاکید کرد: با تخلفاتی از قبیل گران‌فروشی، استفاده از افزودنی‌های غیرمجاز و موادی که برای تصفیه روغن به کار می‌رود به شدت برخورد خواهد شد.

بیدآبادی افزود: از مردم درخواست می‌شود در صورت مشاهده موارد گران‌فروشی و تخلفات بهداشتی، موضوع را به سامانه ۱۲۴ گزارش کنند.

 

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.