پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : شنبه ، 4 خرداد 1398

کد خبر : 84469

 
شکست بازی رسانه‌ای
تاریخ خبر : 1397-03-30
     
 
 
     
متن خبر :

■استانداری نتوانست دیدارهای  مهم با 3 وزیر دولت را اطلاع رسانی کند نماینده ها آن را به نام خود نوشتند

 روز دوشنبه در راستای روند توسعه استان و  پیگیری رویدادهای بین‌المللی همدان ۲۰۱۸، استاندار همدان، مجمع نمايندگان استان و مديران مرتبط در تهران 3 ديدار مهم با محمد جواد ظريف " وزيرامورخارجه"، علی اصغرمونسان "معاون رئيس جمهور و رئيس سازمان ميراث فرهنگي کشور" و سید حسن قاضي زاده هاشمي "وزيربهداشت درمان وآموزش پزشکي" داشتند.
نکته قابل تامل در روند اطلاع رسانی جلسات برگزار شده این بود که گویا پیگیری ها برای تحقق این دیدار ها از سوی استاندار صورت گرفته بود اما همزمان با برگزاری جلسه دیدار با وزیر امور خارجه ، دفتر دو تن از نمایندگان مردم همدان در مجلس امیر خجسته و حمید رضا حاجی بابایی در فضای مجازی از نگاه خودشان پوشش رسانه ای دادند.
و با این اقدام خود نه تنها فرصت اطلاع رسانی حرفه ای و شفاف را از  مردم دریغ کردند بلکه نشان دادند که نمایندگان مجلس به جای انجام وظایف و قرا گرفتن در جایگاه نظارتی علاقمند هستند  بیشتر در حوزه اجرای حضور یابند که البته در این زمینه هم تجربه گذشته کارنامه ناموفقی را براشان ثبت کرده است.
از سوی دیگر روابط عمومی استانداری همدان ساعت 17:45 روز دوشنبه شروع می کند به ارسال اولین پیامک با این مضمون " امروز استاندار همدان و نمایندگان مردم همدان وفامنین در مجلس شورای اسلامی درجلسه ای با دکتر ظریف وزیرامورخارجه با موضوع رویدادگردشگری همدان ۲۰۱۸خواستار همکاری وزارت امورخارجه در برگزاری این دو رویداد آسیایی وجهانی در همدان شدند.
همچنین دراین جلسه راه اندازی نمایندگی وزارت امورخارجه در همدان درسالجاری مورد توافق قرارگرفت. دراین جلسه معاون امورعمرانی استانداری، شهردارهمدان، رییس سازمان میراث فرهنگی ومدیرعامل شرکت سیاحتی علیصدرحضورداشتند."
البته در ادامه اطلاع رسانی پیامکی اصلاح خبر از سوی روابط عمومی استانداری در ساعت 22:22 دقیقه ارسال گردید با این مضمون که "اخبارمنتشرشده درسایت ها در رابطه با این دیدار که مضمون آن غیرازمواردفوق باشدتکذیب می گردد.
در این پیام آمده بود که باتوجه به جلسه استاندارهمدان؛ نمایندگان محترم مردم همدان وفامنین درمجلس؛ مدیران استان و رئیس اتاق بازرگانی که با دکتر ظریف وزیرامور خارجه برگزارشد به اطلاع می رساند این جلسه با پیگیری استاندار همدان وبعد از مذاکره استاندار با وزیر محترم امورخارجه درسمیناراستانداران وقول مساعدایشان برگزارگردید واز طرفی اعطای نمایندگی وزارت امورخارجه ازاوایل سال گذشته وبا پیگیری استاندارو موافقت وزیرامورخارجه صورت گرفت و مکان وتجهیزات لازم ازسوی استانداری وبا کمک شهرداری همدان تامین گردید وحتی استاندار قول تامین وسیله نقلیه رابه وزیرمحترم جهت نمایندگی همدان داد."
 روز گذشته نیز پیامکی به صورت جمع بندی مباحث مطرح شده در این دیدارها ارسال می گردد. با این مضمون که "نیکبخت استاندارهمدان بعداز جلسه با دکتر ظریف وزیرامورخارجه؛ دکترمونسان معاون رییس جمهور ورییس سازمان میراث فرهنگی عنوان کرد: جلسه با دکتر جهانگیری معاون اول رییس جمهور باموضوع رویداد۲۰۱۸به زودی برگزارمی شود، آمادگی استان همدان برای دو رویداد آسیایی وجهانی درسال جاری، رضایت دکترمونسان معاون رییس جمهور از روند اجرای برنامه های ۲۰۱۸ دراستان همدان، اعلام آمادگی وزارت امورخارجه برای دعوت از میهمانان خارجی در رویداد۲۰۱۸،به زودی راه اندازی رسمی نمایندگی وزارت امورخارجه درهمدان و اعلام آمادگی سازمان میراث فرهنگی کشور برای برگزاری خوب برنامه های رویدادهمدان ۲۰۱۸.
همچنین استاندارهمدان بعداز جلسه با هاشمی وزیربهداشت که باحضورمجمع نمایندگان استان در مجلس و رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان برگزارشد از کلنگ زنی بیمارستان هزار تختخوابی امام خمینی (ره) در همدان خبر داد.
 تکمیل و تجهیز بیمارستان اکباتان، توسعه دانشگاه علوم پزشکی همدان درتهران دانشگاههای بین المللی، تجهیز بیمارستان های بهاروتویسرکان و تامین کادرپزشکی فامنین ونهاوند، اختصاص آمبولانس به درمانگاههای قهاوند، جورقان و مریانج و روستای عبدالرحیم از دیگر محورهای این نشست بوده است.
گویا رقابت منفی در اطلاع رسانی در حالی به وجود آمده که اهالی رسانه در این جلسات مهم حضور نداشتند و در نهایت  اخبار ناقص، جهت مند و البته با تکذیب و تاخیر با سیستم پیامکی استانداری مواجه شده است.
و البته تلاش برای ارتباط با محمد ناصر نیکبخت و دریافت جزییات سه دیدار مهم با وزرای کابینه بی نتیجه ماند که این هم دلیلی بر سردرگمی استان و نبود استراتژی مشخص اطلاع رسانی است که البته رئیس شورای اطلاع رسانی ! و "کارگروه  تعطیل شده رسانه" میراث بازمانده از دولت یازدهم و همچنین دبیر خانه شورای روابط عمومی‌ها که ریاست آن با استانداری است باید در این زمینه  پاسخگو باشند تا فرصت های دولت تدبیر ! بیش از پیش از دست نرود.
در پایان ذکر این نکته ضروری است که به هر حال ضعف اطلاع رسانی خصوصا در جلسات مهم یکی از چالش های استان است و هنوز مسئولان استان  نتوانسته اند برنامه مشخص را برای اصلاح ضعف دولت در استان انجام دهند. هر چند ارتباط و تلاش رئیس روابط عمومی استانداری منجر شد تا این اطلاعات مختصر در اختیار رسانه ها قرار گیرد.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.