پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : جمعه ، 31 فروردين 1403

کد خبر : 134821

 
برترین‌های جشنواره استانی تئاتر تک در ملایر معرفی شدند
تاریخ خبر : 1402-07-24
     
 
 
     
متن خبر :


 نخستین جشنواره تئاتر تک استان همدان در ملایر برگزار شد و با معرفی برترین‌ها به کار خود پایان داد.

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ملایر در جمع خبرنگاران اظهار کرد : نخستین جشنواره استانی تئاتر تک ملایر با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ملایر توسط موسسه فرهنگی هنری باران نگاه نو اندیش و همکاری سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری ملایر برگزار شد.

فرشاد کشاورزیان ، هدف این جشنواره را ، ترویج فرهنگ والای اسلامی ایرانی، شکوفایی استعدادهای تازه و بهره‌برداری از تجربیات پیشکسوتان حوزه نمایش با محوریت مونولوگ های شاخص ادبیات ایران و جهان عنوان کرد و گفت : این جشنواره با حضور جمع کثیری از هنرمندان و علاقه مندان تئاتر برگزار و برترین‌ها به انتخاب هیأت داوران انتخاب و معرفی شدند.

فرشاد کشاورزیان بیان کرد : در  بخش طراحی صحنه نمایش «آلسست» به کارگردانی «مونا شافعی» از ملایر و در بخش نمایشنامه «آنا ترابی»با نمایشنامه «عروس» از ملایر به عنوان اثر برتر شناخته شدند.

وی با بیان اینکه  آهنگساز نمایش «دهانی پر از سیب»، "داود عباسی" از همدان در بخش موسیقی رتبه برتر را کسب کرد، افزود: «منصوره سیف نهاوندی» برای نمایش «نعره»ازنهاوند رتبه نخست و «منیره قاضی‌زاده» برای نمایش «کتک خوره به پستو» از همدان رتبه دوم و  «زهرا فرخزادی» برای نمایش «آلسست» از ملایر و «فاطمه عسگری» برای نمایش «سکوت» از ملایر رتبه مشترک سوم بازیگری زن را کسب کردند.


کشاورزیان افزود : در بخش بازیگری  نخست بازیگری «آرسام دشتی» از ملایر برای بازی در  نمایش «عروس» رتبه نخست را کسب کرد و «حسین عباسپور» و «مهدی عسگری»  رتبه دوم و سوم را کسب کردند.

وی گفت : در جوائز بخش کارگردانی رتبه های برتر به  «زهرا دلاور» برای نمایش «گفتگو باباد» از همدان و «حسین عباسپور» برای نمایش «آریگاتو» از ملایر رسید.

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ملایر گفت : در پایان این جشنواره نمایش‌های «گفتگو با باد» به کارگردانی «زهرا دلاور» از همدان و «آریگاتو» به کارگردانی «حسین عباس‌پور» از ملایر به هفدهمین جشنواره سراسری تئاتر کوتاه ارسباران معرفی شدند.

 

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.