1401-08-291401-09-09bool(false) پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : چهارشنبه ، 9 آذر 1401

کد خبر : 122840

 
دانشگاه ملی نهاوند صاحب خوابگاه می‌شود
تاریخ خبر : 1400-12-26
     
 
 
     
متن خبر :


 دانشگاه ملی نهاوند صاحب خوابگاه می‌شود و برای این منظور ۷ میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافته است.
سرپرست فرمانداری نهاوند گفت: اخیراً با تلاش‌های صورت گرفته موفق شدیم رشته کارشناسی ارشد شیمی را برای دانشگاه آزاد نهاوند اخذ کنیم و این یک خبر خوش برای مردم شهرستان و برای توسعه نهاوند است.
جعفر سلگی در جلسه شورای اداری شهرستان نهاوند که در محل فرمانداری این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: آموزش عالی یکی از مهمترین زیربناهای توسعه است و توسعه فضاهای آموزش عالی موجب توسعه شهرها در جوانب مختلف خواهد شد.
وی افزود: کمبود خوابگاه برای دانشجویان از معضلات شهرستان و به خصوص برای دانشگاه ملی دخترانه نهاوند است که خوشبختانه با تلاش‌های انجام شده موفق شدیم مجوز ساخت خوابگاه را برای دانشگاه بگیریم و 7 میلیارد تومان اعتبار هم جذب شده است.
وی ادامه داد: دانشکده پیراپزشکی نهاوند نیز با مشکل کمبود خوابگاه مواجه است که درصدد خریداری یک خوابگاه صد نفره برای این دانشکده هستیم.
سرپرست فرمانداری نهاوند با اشاره به اقدامات خوبی که در شهرستان در بخش‌های مختلف در سال ۱۴۰۰ انجام گرفته است، بیان کرد: امسال در بحث احیای واحدهای تولیدی راکد شهرستان، در بخش کشاورزی و صنایع تبدیلی اقدامات خوبی در شهرستان انجام شده که این اقدامات موجب ایجاد اشتغال‌های پایدار و کسب‌وکارهای جدید در شهرستان شده است.
سلگی همچنین اقدامات انجام شده در بخش صنعت و معدن شهرستان را نیز قابل توجه دانست.
 وی با بیان این‌که در حال حاضر هیچگونه کمبودی در حوزه اقلام تنظیم بازار در شهرستان نداریم، خاطرنشان کرد: با توجه به روزهای پایانی سال اداره صمت و جهادکشاورزی نظارت بیشتر و جدی‌تری بر بازار و کنترل قیمت‌ها داشته باشند و بازرسی‌ها نیز در ایام نوروز ادامه خواهد داشت.
سرپرست فرمانداری نهاوند یادآوری کرد: همه ادارات در ایام تعطیلات نوروز کشیک داشته باشند و رئیس ادارات یا جانشین پاسخگو باشند و مراکز درمانی جهت ارائه خدمات به مردم آمادگی کامل داشته باشند.
سلگی تأکید کرد: امسال در ایام تعطیلات نوروز باید حداقل 4 داروخانه‌ فعال باشند و خوشبختانه در این ایام  پزشکان متخصص هم در مراکز درمانی حضور خواهند داشت.


 

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.