پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : دوشنبه ، 27 فروردين 1403

کد خبر : 134605

 
۱۹۰ خانواده سه فرزندی اسدآباد متقاضی تحویل زمین رایگان
تاریخ خبر : 1402-07-12
     
 
 
     
متن خبر :


فرماندار اسدآباد از پرداخت ۱۳۷ میلیارد و ۴۷۰ میلیون تومان تسهیلات ازدواج و فرزندآوری در شش ماه نخست امسال در این شهرستان خبر داد.

حسین‌علی شرکائی در جلسه کارگروه حمایت از خانواده و جوانی جمعیت شهرستان اسدآباد، افزود: از این تعداد، ۵۳۰ مورد تسهیلات با اعتباری افزون بر ۱۰۸ میلیارد و ۴۲۰ میلیون تومان مربوط به تسهیلات ازدواج و ۴۸۹ مورد با اعتباری افزون بر ۲۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به پرونده‌های فرزندآوری اختصاص داشته است.
وی اضافه کرد: طی مدت فوق ۴۵۹ مورد با اعتباری افزون بر ۴۵ میلیارد و ۵۲۳ میلیون تومان نیز در شهرستان تسهیلات اشتغالزایی پرداخت شده است.

شرکائی با بیان اینکه در شهرستان اسدآباد ۱۹۰ نفر خانواده سه فرزندی و بیشتر واجد تحویل زمین رایگان برای احداث مسکن نهضت ملی هستند و برای قانون جوانی جمعیت در سامانه ثبت نام کرده‌اند، یادآور شد: شهرستان اسدآباد دارای ۴۵۹۰ نفر متقاضی تأیید شده برای طرح نهضت ملی مسکن بوده که در حال حاضر ۱۵ هکتار زمین برای ۱۰۰۰ نفر از این متقاضیان تأمین شده است.

وی اضافه کرد: چهار یا پنج نقطه دیگر نیز برای احداث نهضت ملی مسکن شهرستان برای مابقی متقاضیان در حال وارد شدن به قرارداد است و به طور قطع این تعداد خانواده‌های سه فرزندی و بیشتر نیز در این مرحله در اولویت تحویل زمین رایگان خواهند بود.

 نرخ باروری اسدآباد نسبت به سال گذشته ثابت مانده است

معاون بهداشتی و مرکز بهداشت دانشکده علوم پزشکی اسدآباد هم اظهار کرد: نرخ باروری(TFR) شهرستان اسدآباد به نسبت سال گذشته ثابت مانده و کم نشده است که این امر برای شهرستان موفقیت به شمار می‌رود.

بابک صفرزاده‌خوشابی با تأکید بر اینکه باید این آمار را حفظ کنیم، خاطرنشان کرد: شهرستان اسدآباد براساس آمار دانشکده علوم پزشکی شهرستان دارای ۱۴ هزار نفر مجرد، ۴۰۰ زوج نابارور، ۱۶۰۰ زوج تک فرزند، ۲۷۰۰ زوج دو فرزند بوده و حفظ نرخ باروری شهرستان مستلزم کار فرهنگی برای تأهل افراد مجرد، فرهنگ‌سازی و ترغیب خانواده‌های تک‌فرزندی و دوفرزندی به فرزند بیشتر و درمان ناباروری زوج‌های نابارور خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه به منظور درمان علاوه بر پرداخت تسهیلات به زوج‌های نابارور شهرستان، برای درمان ناباروری به مراکز درمان ناباروری سطح سه همدان معرفی می‌شوند، اظهار کرد: در برنامه جوانی جمعیت شهرستان تعداد فرزند برای هر خانواده این است که حداقل سه فرزند داشته باشند.صفرزاده‌خوشابی در ادامه با نوید به زوج‌های نابارور شهرستان بیان کرد: مرکز ناباروری اسدآباد با وجود متخصص زنان دوره دیده افتتاح شده و در مرحله تجهیز نهایی است.

وی همچنین یادآور شد: در سال ۱۴۰۱ مرگ مادر در هنگام زایمان در شهرستان اسدآباد به صفر رسیده است و هیچ گونه مرگ مادر در هنگام زایمان نداشته‌ایم. صفرزاده‌خوشابی در ادامه تصریح کرد: با جذب کمک‌های خیرین در حال حاضر ۶۰ کودک دارای سوءتغذیه در شهرستان تحت پوشش این خیرین بوده و ماهانه از این خیرین کمک هزینه دریافت می‌کنند.

 دانشکده علوم پزشکی اسدآباد در شرُف راه‌اندازی خوابگاه متأهلی برای دانشجویان

وی همچنین با بیان اینکه دانشکده علوم‌پزشکی اسدآباد در شُرف راه‌اندازی خوابگاه متأهلی برای دانشجویان خود است، گفت: ۳۰ میلیارد تومان از وزارتخانه برای کمک به فضای فیزیکی به صورت زمین و یا ساختمان برای راه‌اندازی خوابگاه متأهلی دانشجویان دانشکده علوم پزشکی اسدآباد درخواست کرده‌ایم.

صفرزاده‌خوشابی در ادامه با اشاره به اینکه در دانشکده علوم‌پزشکی اسدآباد و بیمارستان قائم (عج) شهرستان اتاق شیر مادر برای مادران شاغل مجموعه راه‌اندازی شده است، تأکید کرد: از تمام دستگاه‌های اداری نیز درخواست داریم در سطح ادارات خود اتاق شیر مادر را برای کمک به مادران شیرده شاغل راه‌اندازی کنند.

 

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.