پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : شنبه ، 4 خرداد 1398

کد خبر : 48034

 
بهتر از گذشته
تاریخ خبر : 1393-04-29
نویسنده : یدالله طاقتی احسن
     
   
     
متن خبر :

همدان‌پيام: پنج‌شنبه شب استانداري همدان ميزبان بيش از 60 نفر از خبرنگاران و اهالي رسانه‌هاي محلي و ملي بود. نشستي كه همزمان با نشست رئيس‌جمهور در مركز برگزار شد و 5 ساعت طول كشيد.
پس از بهروز مرادي اين نخستين نشست مطبوعاتي مدير ارشد استان است كه نه‌تنها بدون چالش برگزار شد، بلكه مباحث مطرح شده در آن نشان از انجام كار و پرهيز از شعارزدگي بود و به اصطلاح پس از چند سال خبرهاي خوش از استانداري به گوش رسيد.
استاندار همدان برخلاف گذشتگان در حالي پاسخگوي خبرنگاران بود كه فرصت پيش‌بيني شده را كم ارزيابي كرد و وعده نشستي ديگر در آستانه روز خبرنگار را داد و به جاي آنكه خود پاسخگو باشد از حضور معاونانش در جلسه بهره برد و در مجموع، تيم مديريتي استان گزارش به رسانه‌ها داد.
تأكيد نيكبخت به اعتمادسازي و ايجاد فضاي آرام و تأكيد بر استقبال از انتقادها و پيشنهادها اين پيام را تداعي مي‌كرد كه اخلاق‌مداري و حفظ شأنيت افراد و رعايت اصل تعامل مورد نظر استاندار است و علاقه‌مند است تا همگان با تقويت آرامش ايجاد شده اقدامات در حال اجرا را درگير مباحث حاشيه‌اي نكنند و انرژي استان را صرف چنين اموري نگردانند. اشاره وي به اينكه اگر انتقاد (بخصوص در حوزه رسانه) نباشد مسئول به بيراهه خواهد رفت به طور رسمي فضاي باز نقد رسانه‌ها را خواستار شد.
در این نشست در كنار گزارش مفصل از اقدامات انجام شده در حوزه فرهنگ گزارشي از وضعيت اشتغال، بيمه، واحدهاي توليدي ارائه شد تا نشان دهد براي تحقق شعار سال و برنامه‌هاي دولت تلاش مي‌شود وی از انتصابات انجام شده دفاع و مديران منصوب شده را داراي توانمندي اعلام كرد؛ هرچند وي به شعار همت همگاني براي توسعه‌اي كه مطرح كرد اشاره داشت و اينكه توقعش از مديران برآورده نشده است.
و اينك تيم مديريتی استان نتوانسته است پا به پاي استاندار در انجام امور مشاركت داشته باشد و این نشان‌دهنده  نارضايتي از وضع موجود و حتي مديراني بود كه علي‌رغم انتظار ويژه از آنان شايد بزودي با ميزهاي خود وداع كنند.
به هر حال آنچه در مجموع از نشست استاندار و معاونانش با رسانه‌ها مي‌توان برداشت كرد آن است كه كم‌كاري‌ها و كارهاي بر زمين مانده چند ساله را در كمتر از يكسال نمي‌توان جمع كرد و براي آنكه به نقطه ثبات چند سال پيش در استان برسيم همگامي و همراهي همگان لازم است و اين همراهي بدون اعتمادسازي و توجه به اخلاق و ارائه نظرات كارشناس ميسر نخواهد بود و استاندار گفت كه براي تمام اينها در منشور فرهنگي استان برنامه ويژه تدارك ديده شده است.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.