پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : چهارشنبه ، 5 ارديبهشت 1403

کد خبر : 134461

 
حضور فعال همدان لیبل در ششمین نمایشگاه بین‌المللی «اربیل»
تاریخ خبر : 1402-07-03
     
 
 
     
متن خبر :

 
عضو هیأت مدیره کانون ملی کارآفرینان برتر رسمی کشور در اربیل: نمايشگاه بهترين فرصت براي تعامل با بخش خصوصي است


«مرکز چاپ و بسته‌بندی همدان» در ششمین نمایشگاه بین‌المللی «آگرو پک» اربیل عراق حضور یافت. این 87مین حضور این چاپخانه در نمایشگاه‌های ملی و بین‌المللی به‌حساب می‌آید.

پیام‌رسانه، همزمان با نمایشگاه آگروپک در نمایشگاه ایران‌پلاس تهران نیز حضور داشت و از 11مهر در پاویون اختصاصی همدان در نمایشگاه تخصصی جمهوری اسلامی ایران در سلیمانیه عراق نیز غرفه دارد.

نمایشگاه آگروپک با مشارکت فعال ۵۲شرکت ایرانی در حوزه‌های صنایع غذایی و صنایع وابسته آن، چاپ و بسته‌بندی از تاریخ ۲۸- ۳۰ شهریور در محل نمایشگاه بین المللی اربیل برگزار شد.

به گزارش همدان‌پیام، در این نمایشگاه شرکت‌هایی از کشورهای ترکیه، هند، چین، سریلانکا، امارات، عربستان، ایتالیا، فرانسه، هلند و... نیز حضور داشتند.

در روز دوم این نمایشگاه کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در اربیل با مشارکت شرکت اوژن مجری پاویون ایران نشستی را با عنوان "کنفرانس فرصت‌های تجاری ایران و اقلیم کردستان" با حضور حدود  ۱۰۰نفر از نمایندگان شرکت‌های ایرانی و تجار و تولیدکنندگان عراقی برگزار کرد.

در این کنفرانس علاوه بر اینکه سرکنسول جمهوری اسلامی در اربیل، وزیر کشاورزی اقلیم کردستان عراق، استاندار اربیل و نماینده اتاق ایران سخنرانی کرده بر توسعه روابط اقتصادی-تجاری میان 2طرف تأکید کردند، عضو هیأت مدیره کانون ملی و دبیر کانون کارآفرینان استان همدان نیز سخنرانی کرد.

 نصرت اله طاقتی‌احسن در این نشست با اشاره به توسعه و خودکفایی منطقه اربیل عراق گفت: در چند سال گذشته بارها به اربیل سفر کردم در هر سفر توسعه و خودکفایی این منطقه را بسیار محسوس دیدم.

وی با اشاره به 3هزار کارآفرین برتر منتخب ایران در ۱۴دوره جشنواره تجلیل از کارآفرینان برتر در حوزه‌هایی چون صنعت، خدمات و کشاورزی گفت: بخش زیادی از تجاری که در این نمایشگاه حضور دارند عضو کارآفرینان برتر ایران هستند.

طاقتی‌احسن به نقاط مشترک فرهنگی، زبانی و اقتصادی ایران و عراق هم اشاره کرد و برگزاری نمایشگاه بین‌المللی موادغذایی اربیل عراق را بهترین فرصت برای تعامل بیشتر بخش خصوصی ایران با این سرزمین دانست.

به اعتقاد عضو هیأت مدیره کانون ملی کارآفرینان برتررسمی کشور، قیمت و کیفیت مناسب محصولات ایرانی که در این نمایشگاه عرضه شد فرصتی است تا پول کمتری بابت آنها پرداخت شود و نسبت به کشورهای همسایه کالای بهتری را دریافت کنید.
وی افزود: در گذشته زمانی‌که ایرانی‌ها به عراق می‌آمدند به دنبال فروش اجناس بودند اما توانستند با سیاست‌های دولت منطبق شوند، به‌طوری‌که در حال حاضر ایرانی‌ها دانش، تجربه و توانایی خود را در این سرزمین توسعه دادند.

طاقتی‌احسن در پایان سخنانش توسعه حمل و نقل از ایران به اربیل، آمادگی برای برگزاری بازدیدها و جلسات گروهی هیأت‌های کارآفرینی با حمایت دولت‌ها، برگزاری دوره‌های آموزشی کسب و‌کار و کارآفرینی و تبادل تجربه در این سرزمین را به‌عنوان 3پیشنهاد در راستای همکاری بین 2کشور مطرح کرد.

در ادامه تجار و بازرگانان جمهوری اسلامی ایران و اقلیم کردستان در قالب نشست‌های B۲B در خصوص زمینه‌های همکاری مذاکره و تبادل نظر کردند.

در ادامه تجار و بازرگانان جمهوری اسلامی ایران و اقلیم کردستان در قالب نشست‌های B۲B در خصوص زمینه‌های همکاری مذاکره و تبادل نظر کردند.

این نشست با حضور نصرا... رشنودی، سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در اربیل، خانم بیگرد طالبانی، وزیر کشاورزی و منابع آبی، آقای امید خوشناو، استاندار اربیل و فعالان بخش خصوصی از اتاق‌های بازرگانی و اتحادیه صادرکنندگان و واردکنندگان اقلیم کردستان و دولت مرکزی عراق در محل هتل «روتانا» برگزار شد.

 

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.