1400-10-221400-11-02bool(false) پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : شنبه ، 2 بهمن 1400

کد خبر : 119691

 
اخبار ورزشی استان:

افتخار رکابزن استان با 4 مدال
تاریخ خبر : 1400-06-25
     
 
 
     
متن خبر :


 بهنام آرین2 مدال طلا، یک مدال نقره و یک مدال برنز در مسابقات قهرمانی کشور در دوچرخه‌سواری کسب کرد.
دوچرخه‌سوار ملی‌پوش نهاوندی در مسابقات قهرمانی کشور که در تهران برگزار شد موفق به کسب 2 مدال طلا، یک مدال نقره و یک مدال برنز شد.
وی که عضو تیم ملی دوچرخه‌سواری کشور پس از کسب 2 مدال طلا، یک مدال نقره و یک مدال برنز در مسابقات قهرمانی کشور است، گفت: طلایی شدنم نتیجه حمایت‌های مدیرکل ورزش‌وجوانان استان همدان بود.
رکاب‌زن ملی‌پوش نهاوندی در مسابقات قهرمانی کشور موفق شد ۲ مدال طلا در رشته‌های 4کیلومتر تیمی و پوینت اسپرینت و یک مدال نقره در رشته اسکراچ  و یک مدال برنز در ماده 4 کیلومتر انفرادی را کسب کند. این رقابت‌ها با حضور ۱۵ استان به میزبانی تهران برگزار شد. آرین که سابقه کسب مدال‌های رنگارنگ ملی و بین‌المللی را دارد در‌خصوص این مسابقات گفت: خوشبختانه با تمرینات صورت‌گرفته در شرایط مختلف جاده که با حمایت‌های مدیرکل ورزش‌وجوانان استان در چند ماه اخیر صورت گرفت موفق شدم این 4 مدال ارزشمند را کسب کنم که جای تقدیر از وی، تاج‌بخشیان و نادری رؤسای هیأت دوچرخه‌سواری استان، شهرستان همدان، مربیان و... دارد.
وی افزود: خوشبختانه در چند ماه اخیر با حمایت‌های حمید سیفی در راستای فراهم‌ کردن شرایط اسکان در همدان و همچنین اسکورت جهت تأمین امنیت تمرینات جاده‌ای در همدان نتایج خوبی حاصل شد که امیدوارم با حضور در رقابت‌های بین‌المللی بتوانم دین خود به استان همدان را ادا کنم.

 

مسابقه دوستانه مینی‌گلف بانوان
 به مناسبت گرامیداشت روز سینما مسابقه دوستانه مینی‌گلف برگزار شد.
این مسابقه به مناسبت گرامیداشت روز سینما با شرکت تعدادی از هنرمندان و بازیگران در بخش سینما و تئاتر در محل سایت تخصصی مینی‌گلف همدان واقع در مجموعه ورزشی سردار شهیدعلیرضا شمسی‌پور با رعایت کامل شیوه‌نامه‌های بهداشتی برگزار شد.
این برنامه شامل 2 بخش بود که در بخش نخست آموزش‌های مقدماتی به بانوان هنرمند شرکت‌کننده در این رویداد ارائه شد و آنان به مدت یک ساعت در زمین‌های پرکتیس به تمرین پرداختند و سپس در بخش دوم در فضایی کاملاً مهیج و بانشاط با یکدیگر به صورت انفرادی رقابت کردند.
در انتهای این رقابت دوستانه نسا بخشی، فهیمه شهبازی و فاطمه جامه‌بزرگ توانستند عناوین نخست تا سوم را از آن خود کنند.

هیأت‌‌های ورزشی استان دانش خود را به‌روز کنند
 هیأت‌های ورزشی استان همدان دانش ورزشی خود را به‌روز کنند.
مدیرکل ورزش‌وجوانان استان در نشست تخصصی با هیأت هاکی استان با دستور کار بررسی وضعیت هیأت و اقدامات صورت‌گرفته، گفت: هیأت هاکی استان همدان یکی از هیأت‌های فعال استان است که دارای تیم‌های فعال در لیگ‌های کشور است.
حمید سیفی با بیان اینکه حدود یک سال گذشته در راستای ایجاد زیرساخت‌های لازم برای توسعه این رشته اقداماتی همچون راه‌اندازی آکادمی استعدادیابی، احداث زمین ساحلی هاکی در 2 نقطه استان و همچنین حمایت‌های مالی صورت‌گرفته است، افزود: امروز آنچه بیش‌ازپیش موردتوجه است فعال ‌شدن این رشته در تمامی شهرستان‌های استان است.
وی با بیان اینکه اماکن در اختیار هیأت‌های استان باید در راستای ترویج رشته‌های تخصصی در 2 بخش همگانی و قهرمانی فعال باشند، گفت: انتظار داریم هیأت هاکی استان با بهره‌گیری از زیرساخت‌ها و امکانات در اختیار با توجه ‌به فراهم شدن مقدمات کار با دانشگاه‌های استان بیش‌ از پیش ارتباط و تعامل برقرار کنند تا بتوانیم در زمینه آکادمیک فعالیت بیشتر داشته باشیم.
وی با تأکید بر اینکه فعالان این رشته باید با بهره‌گیری از علوم روز این رشته در دنیا تأثیرگذار باشند، افزود: در بحث حمایت از ورزشکاران و قهرمانان این رشته تجهیزات موردنیاز با همکاری هیأت تأمین می‌شود.

بازآموزی داوری پینگ‌پنگ در همدان
 کارگاه آموزشی و دوره بازآموزی و سرداوری استان همدان با حضور داورانی از شهرستان‌های همدان، بهار و اسدآباد برگزار شد.
کارگاه آموزشی و دوره بازآموزی و سرداوری استان جهت شرکت در مسابقات استانی با حضور شهرستان‌های همدان، بهار و اسدآباد برگزار و جداول دوره‌ای، تک‌حذفی، آسیایی و پیشرفته از سوی معصومه یعقوبی تدریس شد. لازم به یادآوری است در این کارگاه آموزشی زهره ابوطالبیان رئیس هیأت پینگ‌پنگ، نادر شاملو دبیر هیأت، یاسمن صادقی نایب‌رئیس بانوان و محمدرضا صنعتی رئیس کمیته داوران حضور داشتند. این دوره با حضور داوران تربیت‌بدنی آموزش‌وپرورش و هیأت تنیس روی میز انجام شد.

چهارمین مدال آرین در قهرمانی کشور
 بهنام آرین در مسابقات دوچرخه‌سواری قهرمانی کشور پیست ۱۴۰۰، چهارمین مدال خود را نیز کسب کرد.
تیم دوچرخه‌سواری پیست استان، در روز دوم و سوم مسابقات قهرمانی کشور موفق به کسب یک مدال برنز در رشته ۴ کیلومتر انفرادی تعقیبی و یک مدال نقره در رشته اسکراچ شد.
در این مسابقات، بهنام آرین قهرمان ملی‌پوش استان در روز دوم این مسابقات، موفق به کسب سومین مدال خود از نوع برنز و در روز سوم موفق به کسب مدال نقره در این دوره از مسابقات شد. درمجموع این مسابقات آرین ۴ مدال رنگارنگ کسب کرده است.
این مسابقات در تاریخ ۲۱ تا ۲۳ شهریورماه ۱۴۰۰ به میزبانی استان تهران برگزار شد.

جانمایی ۱۰مسیر سنگ‌نوردی تویسرکان
 مسیرهای جدید صعود در سایت سنگ‌نوردی زنده‌یاد ابوالقاسم آریافر در آبشار اللو سرکان جانمایی شد.
به همت باشگاه کوهنوردی فاطمیون تویسرکان و با تلاش اساتید هیأت کوهنوردی و صعودهای ورزشی و باشگاه کوهنوردی قزل همدان ۱۰مسیر جدید در سایت سنگ‌نوردی آریافر واقع در آبشار سرکان جانمایی شد که در هفته‌های آینده برای علاقه‌مندان به این رشته رول‌کوبی و بازگشایی می‌شود.
تعداد مسیرهای این سایت از ۱۲ به ۲۲مسیر افزایش داده شد.
در سال‌های گذشته فازهای یک و 2 سایت سنگ‌نوردی شهرستان تویسرکان به همت باشگاه کوهنوردی فاطمیون به نام زنده‌یاد ابوالقاسم آریافر افتتاح شد و با تلاش گروه سنگ‌نوردان حرفه‌ای باشگاه شهر قدس در این 2 مرحله ۱۲مسیر گشایش یافت.


 

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.