1402-07-021402-07-12bool(false) پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : چهارشنبه ، 12 مهر 1402

کد خبر : 131037

 
خانه شطرنج همدان پس از 2 دهه بازسازی شد
تاریخ خبر : 1401-12-23
     
 
 
     
متن خبر :


بازسازی خانه شطرنج همدان پس از 2 دهه از دستاوردهای بزرگ هیأت شطرنج استان همدان در سال‌۱۴۰۱ بود.

رئیس هیأت شطرنج استان گفت: سال ۱۴۰۱ برای خانواده شطرنج استان همدان یکی از بهترین سال‌ها از نظر رشد و توسعه بود و توانستیم اقدامات کم‌نظیر و بی‌نظیری داشته‌باشیم.

امیرعرفان هاشمی با اشاره به رشد زیرساخت‌های شطرنج استان همدان گفت: پس از 2 دهه توانستیم خانه شطرنج را بازسازی کنیم و این موضوع یکی از دستاوردهای بزرگ شطرنج در سال ۱۴۰۱ بود.بازسازی خانه شطرنج کار بزرگی بود که به همت مدیرکل ورزش و جوانان، مسئولان ارشد استان و هزینه‌های شخصی انجام دادیم.

وی با بیان اینکه استقبال خانواده‌های همدانی از این رشته رو به افزایش است، بیان کرد: در بحث همگانی کردن این رشته ورزشی با تفاهم‌نامه با آموزش و پرورش و شهرداری برای احداث میز شطرنج در پارک‌ها به دنبال گسترش این رشته هستیم.

درحال حاضر در پارک‌های شهر، آرامگاه بوعلی سینا، سنگ شیر و اکثر مکان‌های عمومی شاهد فعالیت شهروندان در رشته شطرنج هستیم و به دنبال ساماندهی و گسترش این روند هستیم.

هاشمی با اشاره به اهداف هیأت شطرنج استان همدان در سال پیش‌رو گفت: تمرکز بر استعدادیابی و رشد ورزشکاران سازمان‌یافته، توجه ویژه به قهرمان‌پروری، برگزاری رویدادهای ملی و بین‌المللی شطرنج در استان و ارتقای دانش فنی مربیان و داوران از جمله سیاست‌های ما در شطرنج استان در سال 1402خواهد بود.

وی افزود: همچنین هیأت‌های شهرستانی به عنوان بازوان اصلی هیأت استان هستند و به دنبال رشد و توسعه متوازن تمامی شهرستان‌ها هستیم و امیدواریم سال پیش‌رو شاهد قرارگرفتن شطرنج‌بازان همدانی برقله‌های موفقیت باشیم.

 

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.