پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : پنجشنبه ، 3 فروردين 1402

کد خبر : 125598

 
افزایش چند برابری تب مالت در رزن
تاریخ خبر : 1401-05-19
     
 
 
     
متن خبر :


 در دو سال گذشته، ۶ نفر در رزن به تب مالت مبتلا شده و این میزان چند برابر افزایش داشته، چه کسی مسئول مبارزه و آموزش تب مالت است؟
فرماندار رزن از دامپزشکی گلایه کرد و گفت: یکی از برنامه‌های مهم شهرستان رزن ایجاد مجتمع فرهنگی در شهر رزن است. وی گفت: در سفر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به شهرستان رزن بالغ بر ۲۰ میلیارد تومان اعتبار در حوزه فرهنگ و کتابخوانی تخصیص داده شد.
علی اصغر غفاری آثار در گفتگو با مهر، افزود: علاوه بر این اعتبار، ایجاد مجتمع فرهنگی با مشارکت شهرداری رزن و ساخت المان در ورودی شهر رزن در راستای معرفی شهرستان نیز در سفر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصویب شد.
فرماندار شهرستان رزن یادآور شد: ایجاد و راه اندازی بیمارستان ۳۲ تختخوابی دمق را به جد پیگیری هستیم و در تلاشیم تا با جذب ۱۰ میلیارد تومان اعتبار، عملیات اجرایی آن را با مجوز وزارت بهداشت آغاز کنیم.
غفاری آثار در بخش دیگری از سخنان خود، با اشاره به مشکلات حوزه دامپزشکی شهرستان رزن از رسانه‌های این شهرستان، سه سوال را به عنوان مطالبه مردم بیان و از رسانه‌ها خواست تا این سوال‌ها را پیگیری کنند.
وی در این زمینه تشریح کرد: چه کسی و چرا در ۸ ساله گذشته اجازه ایجاد مرغداری در شهرستان رزن را نداد، در حالی که در شهرستان‌های درگزین و کبودراهنگ شاهد ایجاد مرغداری بودیم؛ چرا به جای آنکه نواقص کشتارگاه رزن را حل کنند، اجازه دادند که تعطیل شود؟ در دو سال گذشته، ۶ نفر در شهرستان رزن به تب مالت مبتلا شده و این میزان چندین برابر افزایش داشته، چه کسی مسئول مبارزه و آموزش تب مالت است؟

 

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.