پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : سه شنبه ، 11 مهر 1402

کد خبر : 131214

 
در شورای ترافیک شهرستان همدان مطرح شد:

اجرای طرح زوج و فرد خودروها از 15 فروردین با تغییرات جزیی
تاریخ خبر : 1402-01-10
     
 
 
     
متن خبر :


افزایش 6 درصدی تردد و کاهش 60 درصدی تصادفات نوروزی در همدان


فرماندار شهرستان همدان از افزایش 6 درصدی تردد و کاهش 60 درصدی تصادفات نوروزی در همدان همزمان با اجرای طرح نوروزی پلیس از 24 اسفند تا کنون خبرداد.

وی در شورای ترافیک شهرستان همدان افزود: طرح زوج و فرد ضمن بررسی، بازنگری و اصلاح جزیی از 15 فروردین اجرا می شود.

مسلم مخفی با اشاره به ضرورت تقویت سامانه های الکترونیک و کاهش مواجهه مستقیم پلیس با مردم در این طرح گفت: تابلوهای مشخص و دوربین های نظارتی در ورودی معابر طرح زوج فرد نصب شود.

وی افزود: هدف از اجرای طرح زوج و فرد مدیریت سفرهای درون شهری و کاهش ترافیک است که طبیعتا با اعمال محدودیت همراه است و بجز خودروهای اداری و امدادی هیچگونه مجوز تردد و استثنایی در این طرح مد نظر نیست.

رئیس شورای ترافیک شهرستان همدان تاکید کرد: ضمن تقویت ناوگان حمل و نقل عمومی لازم است خطوط اتوبوسرانی با تمرکز زدایی از میدان امام ساماندهی و با تعریف مسیر ویژه در تردد ناوگان حمل و نقل عمومی تسهیل شود.

مخفی ادامه داد: تردد موتور سیکلت در پیاده راه های همدان هیچ توجیهی ندارد و با اعتراض شهروندان در این خصوص مواجهیم  که شهرداری باید نسبت به اتخاذ تدابیر مقتضی اقدام نماید.

فرماندار همدان افزود: در راستای رفع موانع ثبت جهانی هگمتانه، با ملاحظه ترددها و تامین دسترسی های مورد نیاز، محدوده انتهای خیابان اکباتان برابر مصوبات شورای ترافیک استان و طرح جامع ساماندهی شود.

وی در پایان از وضعیت پل های مکانیزه عابر پیاده در همدان ابراز تاسف کرد و گفت: پل های عابر پیاده ای که با صرف اعتبارات قابل توجه برای رفاه حال شهروندان راه اندازی شده ضمن خرابی و سرقت تاسیسات به بدترین شکل ممکن غیر قابل استفاده و مسدود شده است که شایسته شهرهمدان نیست و انتظار می رود شهرداری این مشکل را سریعتر برطرف کند.


 

 

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.