1403-02-261403-03-05bool(false) 1403-02-261403-03-05bool(false) پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : شنبه ، 5 خرداد 1403

کد خبر : 132464

 
تدابیر شهرداری برای اوقات فراغت شهروندان
تاریخ خبر : 1402-03-17
نویسنده : مجید بیات
     
 
 
     
متن خبر :


برگزاری دوره‌های آموزشی در فرهنگسرا و سراهای محلات

برگزاری نشست‌های علمی و ادبی، تئاتر میدانی و نمایشگاه‌ها


 رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری همدان از برگزاری دوره‌های آموزشی در فرهنگسرا و سراهای محلات و برنامه‌های مناسبتی در ایام اوقات فراغت خبر داد.

هادی بلاغی با اشاره به اقدامات فرهنگی و هنری سازمان فرهنگی شهرداری برای اوقات فراغت شهروندان اظهار کرد: برگزاری ویژه برنامه‌های مناسبتی از قبیل جشن و شادی در اعیاد و مراسم‌ سوگواری در ایام شهادت همواره مورد توجه است.

وی به برگزاری ویژه برنامه‌های فرهنگی، ادبی و هنری در شهر از قبیل برگزاری نشست‌های علمی و ادبی اشاره کرد و گفت: رونمایی از کتاب، برگزاری مسابقات و تئاتر میدانی در این راستا مدنظر بوده است.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری همدان با بیان اینکه دوره‌های آموزشی در فرهنگسرا و سراهای محلات و برنامه‌های مناسبتی در این مراکز برگزار می‌شود عنوان کرد: بازدید مدارس و اجرای کارگاه‌های آموزشی در فرهنگسراها و سرای محلات از دیگر موضوعات حائز اهمیت است.

وی به اجرای ویژه برنامه‌های نجومی و آموزش نجوم در رصدخانه ابن صلاح همدانی اشاره کرد و گفت: فرهنگسرای «ولایت» به حوزه کسب و کار، «پرواز»به هنر و رسانه، «نشاط» به مادر و کودک تخصیص یافته است.

بلاغی با اشاره به مجهز کردن فضای ویژه برای مطالعه دانش‌آموزان و دانشجویان در ایام تعطیلات تصریح کرد: نمایشگاه‌های مختلف از جمله حوزه کسب و کار، فرهنگی و قرآنی، معرفی رشته‌های فنی و حرفه‌ای مدارس، عکس، خوشنویسی، نقاشی، عسل و... در ایام فراغت مورد توجه است.

وی از برگزاری جشنواره‌های مختلف از جمله جشنواره شهروندی، ادبی، شعر و هنر ادب فارسی، غذا و صنایع دستی و جشنواره بادبادک‌ها در ایام اوقات فراغت سخن گفت و افزود: همواره برگزاری سلسله جشن‌های عبادت و بندگی، اجرای برنامه‌های فرهنگی در پیاده‌راه‌ها، نقاشی متری کودکان، دورهمی شب چله و استقبال از بهار در دستور کار بوده است.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری همدان به برگزاری کاروان‌های شادی در شهر اشاره کرد و گفت: مشارکت و همکاری با تمام نهادها، سازمان‌ها، هیأت‌ها، سازمان‌های مردمی و سایر گروه‌های فرهنگی، هنری و ادبی به منظور اجرای برنامه‌های مختلف در شهر مورد توجه است.

وی با اشاره به تخصصی نمودن کتابخانه‌های زیرمجموعه حوزه فرهنگی از جمله کتابخانه تالار قرآن و فرهنگسرای ولایت خاطرنشان کرد: فراهم نمودن فضای مطالعه و مخزن کتاب و برگزاری برنامه‌های فرهنگی در کتابخانه‌ها از دیگر موضوعات حائز اهمیت بوده است.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.