پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : چهارشنبه ، 2 خرداد 1403

کد خبر : 122967

 
خطیب‌زاده در نشست خبری:

آمریکا درباره مذاکرات هنوز تصمیم نگرفته است
تاریخ خبر : 1401-01-16
     
 
 
     
متن خبر :

 آمریکا در مورد موضوعات باقی مانده در مذاکرات وین  هنوز تصمیم سیاسی خود را نگرفته است و سعی می کند که موضوعات باقی مانده را گروگان مسائل سیاست داخلی خود کند.
سخنگوی وزارت امور خارجه با اعلام این خبر گفت: کارنامه دستگاه دیپلماسی در سال گذشته در حوزه‌ی رفع تحریم‌ها، خنثی‌سازی تحریم‌ها و صیانت از منافع مردم، بسیار قابل قبول بود. به گزارش مهر، سعید خطیب‌زاده گفت: در حوزه خنثی سازی تحریم‌ها کمک مؤثر دستگاه دیپلماسی برای ارتقای تجارت و مراودات عادی بخش‌های خصوصی و دولتی اعم از بخش‌های نفتی و غیرنفتی موفق بود.
سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان تصریح کرد: سال گذشته سال سختی در موضوع کرونا و تأمین واکسن بود.
خطیب‌زاده افزود: در حوزه رفع تحریم‌ها نیز اقدامات گسترده‌ای از سوی دستگاه دیپلماسی انجام شد و ماه‌ها مذاکره و ده‌ها جلسه در وین و صدها جلسه در تهران و رفت و برگشت‌های متعدد حجم بسیار زیادی از فعالیت‌های دستگاه دیپلماسی بود. آمریکا هنوز تصمیم سیاسی اش در مذاکرات را نگرفته / تا ابد صبر نمی‌کنیم وی همچنین در واکنش به اعمال تحریم‌های جدید از سوی آمریکا گفت: آمریکا از این اقدامات متناقض زیاد کرده است. آنچه در خصوص یکی از هنرمندان ما رخ داد، یک نمونه از صدها هزار نمونه‌ای است که طی ۴۰ سال گذشته، آمریکا علیه ملت ایران انجام داده است.
سخنگوی وزارت امور خارجه تصریح کرد: آمریکا نشان داده از منظر واشنگتن همه چیز سیاسی است و هر زمان لازم باشد همه‌ی ارزش‌ها را قربانی اهداف سیاسی خود می‌کند. خطیب‌زاده اضافه کرد: آنچه در وین شاهد آن هستیم به خاطر رویکرد آمریکا است؛ آمریکا در مورد موضوعات باقی مانده در مذاکرات وین هنوز تصمیم سیاسی خود را نگرفته است و تلاش می‌کند موضوعات باقی‌مانده را گروگان مسائل داخلی خود کند.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.