پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : دوشنبه ، 17 بهمن 1401

کد خبر : 124457

 
بزرگترین شبکه قاچاق موادمخدر در جنوب و جنوب شرق کشور منهدم شد
تاریخ خبر : 1401-04-05
     
 
 
     
متن خبر :

 بنابر اعلام جانشین فرمانده انتظامی استان هرمزگان با هوشیاری و تلاش تکاوران پلیس مبارزه با مواد مخدر استان، بزرگترین شبکه قاچاق مواد مخدر و روانگردان صنعتی شیشه در جنوب و جنوب شرق کشور شناسایی و منهدم شد.
به گزارش ایرنا، مهرداد مشوق در مراسم انهدام این باند قاچاق در جمع خبرنگاران افزود: در پی دریافت اخبار و اطلاعات مبنی بر قاچاق مواد مخدر صنعتی توسط قاچاقچیان از کشور افغانستان به داخل خاک ایران و قاچاق به کشورهای حوزه خلیج فارس و تأثیر این پدیده شوم بر روابط اقتصادی ایران و متضرر شدن تجار ایرانی، پیگیری موضوع توسط مقام‌های کشوری و استانی به صورت ویژه در دستورکار پلیس قرار گرفت. وی بیان کرد: تکاوران پلیس مبارزه با مواد مخدر استان هرمزگان با انجام اقدام‌های فنی و اطلاعاتی به طور شبانه‌روزی و هدایت پلیس مبارزه با مواد مخدر فراجا، در نهایت شبکه قاچاق مواد مخدر صنعتی شیشه را به سرکردگی «حمید.س»ا شناسایی کردند.
جانشین فرماندهی انتظامی استان استان هرمزگان اظهار کرد: با بررسی‌های دقیق صورت گرفته مشخص شد سرکرده شبکه، مراوده و رفت و زیادی به کشورهای مختلف منطقه‌ و فرامنطقه‌ای داشته که با اشراف اطلاعاتی و طرح‌ریزی عملیاتی پلیس‌، تمامی اقدام‌های وی و دیگر اعضای شبکه تحت نظر اطلاعاتی قرار گرفت و در یک عملیات ضربتی و غافلگیرانه، اعضای اصلی شبکه دستگیر و در این عملیات بیش از ۶۰ کیلوگرم مخدر صنعتی شیشه در حین انتقال کشف و ضبط شد.
مشوق اذعان داشت: با بررسی مالی و اقدام‌ها و ارتباطات سرشبکه «سلطان کویر» با ایادی خود مشخص شد مقدار قابل‌توجهی مواد مخدر صنعتی از استان‌های شرقی به استان هرمزگان به مقصد کشورهای حوزه خلیج فارس قاچاق کرده است.
وی ادامه داد: در عملیات مشترک، سرشبکه این باند در یکی از شهرستان‌های شمالی کشور و3 عضو دیگر این باند در بندرعباس دستگیر و با عنایت به فرمایش رهبرمعظم انقلاب در خصوص ضربه به بنیان مالی قاچاقچیان مواد مخدر و جرائم حوزه پولشویی، ۱۷ دستگاه خودرو لوکس، ۳۵ باب ملک شامل آپارتمان، واحد تجاری و شرکت تولیدی و زمین کشاورزی به ارزش مالی افزون بر ۳۰۰ میلیارد تومان (‌حاصل معاملات نامشروع مواد مخدر) متعلق به این شبکه شناسایی و توقیف شده است.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.