پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : شنبه ، 2 بهمن 1400

کد خبر : 120797

 
اختتامیه مسابقات فوتبال بانوان استان برگزار شد
تاریخ خبر : 1400-09-04
     
 
 
     
متن خبر :

 اختتامیه مسابقات فوتبال بانوان زیر ۱۹سال استان به مناسبت هفته بسیج در همدان برگزار شد.
پس از یک دوره رکود در ورزش کشور و بالتبع در استان همدان شاهد اختتامیه مسابقات فوتبال بانوان زیر ۱۹سال استان بودیم که در این مراسم دادستان استان، جانشین فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان، مدیرکل ورزش‌وجوانان استان، رئیس هیأت فوتبال استان و سایر مدیران و مسئولان استان همدان در آن حضور داشتند.
رئیس هیأت فوتبال استان با اشاره به برگزاری این مسابقات گفت: مسابقات فوتبال بانوان زیر۱۹ سال از هفته دفاع‌مقدس تا هفته بسیج با حضور 7 تیم هیأت فوتبال استان همدان، هیأت فوتبال رزن، هیأت فوتبال فامنین، هیأت فوتبال مریانج، خانه جوان ملایر، ادیب نهاوند و هیأت فوتبال تویسرکان برگزار شد که در پایان این رقابت‌ها تیم هیأت فوتبال همدان در جایگاه نخست ایستاد و تیم‌های هیأت فوتبال رزن و ادیب نهاوند به ترتیب دوم و سوم شدند.
عباس صوفی با اشاره به کیفیت بالای این رقابت‌ها بیان کرد: ملیکا سعادت از تیم رزن پدیده این مسابقات شد و بیتا خزایی خانم گل مسابقات شد، همچنین بهترین خط دفاعی و خط حمله مسابقات در اختیار تیم هیأت فوتبال همدان قرار گرفت.
وی ادامه داد: هیأت فوتبال استان همدان از استان‌های پیش رو در کشور بود که رقابت‌های فوتبال خود را در 2 بخش آقایان و بانوان از سر گرفت.
جانشین فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان نیز در اختتامیه مسابقات فوتبال بانوان استان گفت: ورزشگاه شهدای قدس همدان که این مراسم در آن برگزار می‌شود مکان بسیار مقدسی است و حداقل ۱۰۰نفر از بانوان نمازگزار ما در این مکان به شهادت رسیده‌اند.
مهدی فرجی افزود: باید قدردان خون شهدا باشیم، روزی که ما در خوزستان درحال عملیات و جنگ بودیم و همزمان در بمباران در ورزشگاه شهدای قدس مادران این شهدا شهید شدند به همین دلیل است که می‌گویم این مکان بسیار مقدس است. اگر امروز ما راحت ورزش می‌کنیم مدیون خون هزاران شهید هستیم.
مدیرکل ورزش‌وجوانان استان همدان با اشاره به تحول ورزش استان گفت: روزگاری برای دختران و بانوان ما آرزو بود در ورزشگاه شهدای قدس تمرین و بازی کنند، اما امروز هفته‌ای 3 روز در این زمین دختران ما تمرین می‌کنند.
حمید سیفی افزود: امروز فوتبال استان همدان متحول شده و شهرداری همدان در لیگ دسته یک فوتبال کشور، پاس در لیگ دسته دوم و گرین کشاورز نهاوند و اکسیر الوند همدان در لیگ دسته سوم حضور دارند و با اسپانسر توانمندی که برای پاس همدان پیدا کرده‌ایم به دنبال این هستیم تا پاس را هم به جایگاه واقعی‌اش بازگردانیم.
وی با اشاره به اینکه برگزاری مسابقات صرفاً برای کسب مدال و قهرمانی نیست گفت: آنچه باید در مسابقات به‌عنوان یک خروجی ارزشمند حاصل شود ترویج اخلاق و معنویات است چراکه ورزش‌ کردن به ‌صورت تک‌بعدی زورآزمایی است و هدف از برگزاری این مسابقات در این ایام مقدس ترویج فرهنگ و تفکر بسیجی است.
سیفی ادامه داد: مجموعه ورزشی شهدای قدس همدان محلی مقدس است چراکه در دوران جنگ تحمیلی در یک روز 127تن شهید را در حملات هوایی دشمن تقدیم نظام و انقلاب کرده است. امروز همه ما باید ادامه‌دهنده راه این عزیزان باشیم.
وی با اشاره به اینکه بر خلاف روال سالیان گذشته امروز همه امکانات ورزشی استان به‌صورت مساوی در اختیار جامعه بانوان ورزشکار و آقایان قرار دارد، ادامه داد: در حال‌حاضر زمین چمن استادیوم شهدای قدس 3روز در هفته و پیست تارتان هر روز در یک‌زمان مشخص در اختیار بانوان فوتبالیست و دونده قرار گرفته است.

 

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.