1401-08-251401-09-05bool(false) پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : شنبه ، 5 آذر 1401

کد خبر : 123011

 
در سال گذشته انجام شد

اجرای 3000 عملیات امدادی در همدان
تاریخ خبر : 1401-01-18
     
 
 
     
متن خبر :

 سرپرست سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر همدان اعلام کرد که نیروهای آتش نشان همدان با انجام سه هزار و ۵۴ عملیات اطفا حریق، امداد و نجات و احتیاط حریق و حوادث در سال گذشته هزار و ۴۰۶ فرد گرفتار در حادثه را نجات دادند.
سید صادق پورسینا اظهار کرد: ۱۱۲ هزار و ۶۴۹ مورد تماس تلفنی در سال گذشته با سامانه ۱۲۵ همدان برقرار شده که سه هزار و ۵۴ مورد آن منجر به عملیات شده است.
وی افزود: همچنین ۴۲۲ مورد نیز با راهنمایی و ارائه خدمات مشاوره ای و ابراز رضایت تماس گیرنده به پایان رسیده است.
سرپرست سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر همدان تصریح کرد: از مجموع تماس های برقرار شده در این مدت با سامانه ۱۲۵ شهر همدان، ۱۲ هزار و ۲۲۶ تماس اشتباه، پنج مورد اعلام حریق کذب و ۹۳ هزار و ۱۴۲ مورد نیز مزاحمت تلفنی بوده است. پورسینا با بیان اینکه از مجموع عملیات انجام شده آتش نشانی ۲۷۹ مورد آن اطفا حریق بوده گفت: آتش سوزی ناشی از پوشش گیاهان خودرو با ۳۴۵ مورد، اماکن مسکونی ۲۲۱ مورد، وسایط نقلیه ۲۱۱ مورد، باغ ها و فضای سبز ۱۶۷ مورد و مراکز تجاری با ۷۵ مورد بیشترین فراوانی عملیات اطفا حریق در شهر همدان را دارند.
وی با اشاره به انجام هزار و ۶۵۰ عملیات امداد و نجات طی سال گذشته در شهر همدان، خاطرنشان کرد: ۲۹۷ مورد نجات حیوانات، ۱۹۹ مورد مهار حیوانات، ۵۳۷ مورد نجات افراد محبوس شده در آسانسور، ۲۴۵ مورد رهاسازی افراد محبوس در اماکن مختلف، ۱۲۱ مورد رهاسازی اندام بدن از داخل زیورآلات و اجسام و ۵۹ مورد امداد و نجات در سوانح رانندگی و سقوط خودرو نیز بیشترین آمار مربوط به عملیات امداد و نجات آتش نشانی دراین مدت را شامل می شود.
سرپرست سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر همدان با بیان اینکه موقعیت هزار و ۳۹۲ مورد از عملیات‌های اطفا حریق و هزار و ۶۴۵ مورد از عملیات های امداد نجات در محدوده خدماتی شهر همدان و ۱۷ عملیات نیز در خارج شهر بوده، گفت: نحوه بروز ۳۸۸ حادثه آتش سوزی عمدی، ۹۵۵ مورد غیر عمدی و ۵۵ مورد نیز نیازمند بررسی های کارشناسی است.
پورسینا با اشاره به اینکه ۱۸۵ نفر از جمله ۲ آتش نشان در حوادث آتش سوزی و امداد و نجات امسال مصدوم و ۲۰ نفر از شهروندان نیز فوت شده اند، تصریح کرد: مجموع نیروهای آتش نشانی شهر همدان در این مدت موفق به نجات جان هزار و ۴۰۶ نفر از شهروندان گرفتار در حوادث شدند.
وی با اشاره به انجام سه هزار و ۳۵ مورد آموزش اصول ایمنی و ۱۶۴ مورد پایش سطح ایمنی اماکن مختلف در شهر افزود: هزار و ۳۶ مورد پروانه و دستورالعمل ایمنی و ۹۷۴ مورد پایان کار و تائیدیه ایمنی ساختمان نیز درهمین مدت با پیگیری کارشناسان آتش نشانی شهر همدان صادر شده است.

 

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.