1401-08-251401-09-05bool(false) پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : شنبه ، 5 آذر 1401

کد خبر : 113360

 
برای تسهیل سفر و اقتصاد گردشگری کشور

بانک رفاه و وزارت میراث فرهنگی تفاهم‌نامه بستند
تاریخ خبر : 1399-08-24
     
 
 
     
متن خبر :


 تفاهم‌نامه همکاری بین وزارتخانه میراث فرهنگی و باک رفاه منعقد شد. مدیرعامل بانک رفاه کارگران در مراسم امضای تفاهم‌نامه با وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی گفت: صنعت گردشگری نقش مهمی در ایجاد اشتغال کشور دارد.
این تفاهم‌نامه در راستای تسهیل سفر و اقتصاد گردشگری کشور است که امیدواریم در این مسیر گام‌های اساسی برداشته شود.
به گزارش اقتصادآنلاین، اسماعیل ا...گانی مدیرعامل این بانک در مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری‌های متقابل با وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی با بیان این مطلب گفت: صنعت گردشگری دامنه گسترده‌ای دارد و مشاغل زیادی با آن در ارتباط است که با توسعه و شکوفایی آن، به اشتغال کشور نیز کمک زیادی می‌شود.
مدیرعامل بانک رفاه کارگران با اشاره به شرایط کنونی گفت: متأسفانه ویروس کرونا مشکلات زیادی به‌وجود آورده که در این میان بخش گردشگری بیشترین آسیب را دیده است و اگر نتوانیم راهکاری برای ادامه فعالیت این صنعت پیدا کنیم، با توجه به اینکه تعداد زیادی از افراد و مشاغل با این حوزه مرتبط هستند، آسیب‌های زیادی به اقتصاد کشور وارد می‌شود.
 مدیرعامل بانک رفاه کارگران بیان کرد: درصورت ادامه این روند، از یکسو فعالان و سرمایه‌گذاران حوزه گردشگری آسیب می‌بینند و از سوی دیگر کارکنانی که در مراکز تفریحی، اقامتی و گردشگری به کار مشغولند، ممکن است تغییر شغل بدهند که برای دوران پساکرونا، این صنعت با مشکل نیروی انسانی با تجربه مواجه خواهد شود.
لله‌گانی در پایان تأکید کرد: بانک رفاه همواره تلاش می‌کند به فعالان حوزه گردشگری خدمات مناسبی ارائه دهد اما برای رونق این حوزه و تأثیر آن در ایجاد اشتغال نیاز به همکاری و مساعدت همه بخش‌های دولتی و خصوصی است.
در ادامه این مراسم معاون توسعه مدیریت و امور مجلس وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نیز گفت: تلاش می‌کنیم با موافقت ستاد ملی کرونا بتوانیم دستورالعمل سفرهای هوشمندانه را اجرایی کنیم تا ضمن حفظ سلامتی شهروندان، این صنعت را هم از پیامدها و آثار منفی بیشتر در امان نگه داریم.
محمد خیاطیان افزود: مطمئن هستیم صنعت گردشگری پس از کرونا به‌سرعت به دوران شکوفایی خود بر می‌گردد و آینده این صنعت با حمایت‌ها و همکاری مؤسسه‌های مالی همچون بانک رفاه کارگران، درخشان خواهد بود. گفتنی است، در پایان این مراسم تفاهم‌نامه همکاری‌های متقابل به امضای طرفین رسید.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.