پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : شنبه ، 25 مرداد 1399

کد خبر : 93339

 
قانون مداری مهمترین خواسته مردم از عشایر است
تاریخ خبر : 1398-02-21
     
 
 
     
متن خبر :


 معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی فرمانداری اسدآباد گفت: قانون مداری مهمترین خواسته مردم از عشایر بوده و با هر گونه رفتار غیر قانونی باید برخورد شود و در شرایط موجود تنها راه حل برون رفت مشکلات عشایر با کشاورزان و روستاییان عمل به مر قانون است و هیچ گونه خط کشی در این امر وجود نداشته و قانون شامل همه می شود.
به گزارش ایسنا ، یزدان آزرمی در جلسه بررسی و پیگیری مشکلات عشایر با کشاورزان و روستاییان اظهار کرد: طبق مجوز عشایر باید با 57 خانوار و 3 هزار و 700 دام وارد شهرستان شوند که هرساله 3 برابر میانگین این مجوز دام عشایر وارد اراضی و مراتع سطح شهرستان می شود و این امر مشکلات محلی بسیاری را برای عشایر و روستاییان و قشر کشاورز اسدآبادی ایجاد کرده است.
آزرمی با بیان اینکه متاسفانه عشایر صدمات جبران ناپذیری را با این میزان دام به طبیعت زده و موجبات از بین رفتن چراگاه ها می شود تصریح کرد:از آنجا که اسدآباد قطب دامداری به شمار می رود، ورود بیش از اندازه دام به منطقه پوشش گیاهی را ضعیف و دام را در راستای چرا دچار مشکل می کند.
آزرمی همچنین خاطر نشان کرد:کوچ زودهنگام و خروج دیر هنگام و نزدیک شدن عشایر به حاشیه روستاها و اراضی کشاورزی موجب نارصایتی کشاورزان و روستاییان از عشایر در این شهرستان شده است. وی باتاکید بر اینکه عشایر نقش مهمی در تولید دارند افزود:ما با عشایر مخالف نیستیم اما عشایر نیز باید قانون مدار بوده و قانون گریز نباشند.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.