1402-11-221402-12-02bool(false) 1402-11-221402-12-02bool(false) پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : چهارشنبه ، 2 اسفند 1402

کد خبر : 109032

 
امام جمعه همدان؛

استفاده از ظرفیت رسانه برای تحقق عدالت در جامعه
تاریخ خبر : 1399-03-13
     
 
 
     
متن خبر :

 برای تحقق عدالت در جامعه از ظرفیت های فضای رسانه‌ای بایست بهره مند گردید.

امام جمعه همدان در نشستی با مدیران صدا و سیما و تقدیر از خدمات انجام شده در دوران مبارزه با کرونا، اظهار کرد: وظیفه ذاتی صدا و سیما اطلاع رسانی است و در این مدت بنا بر آمارهای موجود صدا و سیما توانسته به عنوان یکی از منابع خبری، نسبت به اعتماد سازی در بین مردم اقدام کند.

به گزارش مهر،حجت الاسلام والمسلمین حبیب الله شعبانی با بیان اینکه این اعتماد عمومی یک سرمایه اجتماعی برای صدا و سیما است، گفت: مهم‌تر از موضوع اطلاع رسانی مسئله فرهنگ سازی است که در دو سه ماه گذشته بسیار ضرورت پیدا کرد و اتفاقات خوبی را در حوزه ارتقا فرهنگ بهداشتی در کشور شاهد بودیم که صدا و سیما در آن بسیار اثر گذار بود.

وی عنوان کرد: صدا و سیما جایگاه اصلی خود در عرصه فرهنگ سازی و اطلاع رسانی در این ایام پیدا کرد و نشان داد که ظرفیت‌هایی وجود دارد که گاهی به کار گرفته نشده است.

نماینده ولی فقیه در استان همدان با اشاره به اینکه جنگ امروز، جنگ فرهنگی و در فضای مجازی است، بیان کرد: میدان نبردی که با آن مواجه هستیم در فضای مجازی است و خبری در فضای حقیقی نیست.

وی با بیان اینکه اخبار مرکز همدان را پیگیری می‌کنم و در کنار تقدیرات، نواقصی هم وجود دارد که باید به آنها رسیدگی شود، گفت: ورود صدا و سیما در بحث عدالت اجتماعی لازم است.

امام جمعه همدان عنوان کرد: یکی از مشکلاتی که با آن مواجهیم تحقق عدالت در جامعه است که به عنوان یک واقعیت همه آن را احساس می‌کنند.

وی ادامه داد: در جایی که بالا و پایین شهر و حاشیه شهر وجود دارد و با آسیب‌های اجتماعی مواجه هستیم یعنی یک جای عدالت می لنگد و عدالت مشکل دارد.

نماینده ولی فقیه در استان همدان با تاکید بر اینکه در رفع مشکلات در عرصه عدالت نیازمند مطالعه هستیم، عنوان کرد: یکی از جاهایی که می‌تواند در تحقق عدالت نقش مؤثری داشته باشد گزارشات و مطالبه‌گری هایی که است که توسط صدا و سیما تولید می‌شود.

وی با بیان اینکه صدا و سیما باید جنبه مطالبه‌گری داشته باشد، اظهار کرد: صدا و سیما باید در عرصه مطالبه گری ورود جدی داشته باشد و صرفاً به بحث اطلاع‌رسانی نپردازد و مسئولان نیز باید خود را پاسخگو بدانند، چرا که صدا و سیما صدای مردم و صدای عدالت خواهی مردم است.

حجت الاسلام شعبانی با بیان اینکه باید از ظرفیت فضای رسانه‌ای در تحقق عدالت بهره‌مند شویم، عنوان کرد: در هفته آینده ستاد امر به معروف به صورت جدی وارد عرصه مطالبه گری خواهد شد و در این بین نیازمند همراهی صدا و سیما هستیم.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.