1403-03-201403-03-30bool(false) پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : چهارشنبه ، 30 خرداد 1403

کد خبر : 131141

 
ضوابط صنف اغذیه فروشان همدان در ماه مبارک رمضان تعیین شد
تاریخ خبر : 1401-12-28
     
 
 
     
متن خبر :


رئیس پلیس امنیت فرماندهی انتظامی استان همدان گفت: برابر مصوبات کمیته برنامه ریزی ماه مبارک رمضان که در دفتر دادستانی و با حضور رئیس اداره اماکن استان، رئیس اتاق اصناف، ستاد امربه معروف، اداره کل صمت و سایر ادارات مربوطه برگزار شد فعالیت اصناف در ماه مبارک رمضان تشریح شد و انتظار داریم به خاطر رعایت حرمت ماه رمضان متصدیان اصناف مربوطه ضوابط مذکور را رعایت کنند.

سرهنگ علی رضایی ادامه داد: فعالیت رستوران‌های مستقر در هتل‌ها و مسافرخانه‌ها برای ارائه خدمات به مسافرین بلامانع است و بوفه باشگاه‌های ورزشی تا زمان اذان مغرب تعطیل‌اند.

وی با اشاره به اینکه فعالیت استخرها تا زمان غروب آفتاب ممنوع است، اظهارکرد:  رستوران‌هایی که در نقاط گردشگری شامل جاده کولاب و گنجنامه و میدان باباطاهر واقع شده‌اند چنانچه شرایط لازم را داشته باشند می‌توانند با اخذ مجوز از اتحادیه و اداره اماکن فعالیت کنند.

رضایی تصریح کرد: کلیه جگرسراها، کبابی‌ها، کافه نان، کافه تریا، کافی شاپ، قهوه خانه‌ها، بستنی و آبمیوه فروشی‌ها تا زمان اذان مغرب تعطیل هستند.

وی بیان کرد: اصناف پذیرایی واقع در محورهای برون شهری (جاده ملایر از پل بهشت به بعد، جاده کرمانشاه از میدان کربلا به بعد، جاده تهران از پل فرهنگیان به بعد) می‌توانند با رعایت ضوابط و اخذ مجوز فعالیت کنند.

رضایی بیان کرد: فعالیت صنوف فعال در ماه مبارک رمضان منوط به داشتن سه شرط است، اول از طبخ غذای دودزا خودداری کنند، دوم پوشش لازم روی درب، ویترین و شیشه نصب شود به طوری که به هیچ عنوان از بیرون، مشتری در حین سرو غذا قابل مشاهده نباشد و سوم اینکه مجوز لازم را از اداره اماکن دریافت کرده باشند.

وی ادامه داد: واحدهای تهیه غذای بیرون بر(کترینگ) می‌توانند با اخذ مجوز از اتحادیه و اماکن فعالیت کنند و پذیرایی حضوری سایر رستوران‌ها و اغذیه فروشان سطح شهر تا اذان مغرب ممنوع است ولی می‌توانند یک ساعت قبل از اذان جهت آماده سازی اقدام به بازگشایی واحد صنفی کنند.

رضایی اضافه کرد: آش و حلیم فروشی‌ها نیز از یک ساعت قبل از افطار مجاز به ارائه خدمات بیرون بر هستند.

 

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.