1399-10-261399-11-06bool(false) پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : دوشنبه ، 6 بهمن 1399

کد خبر : 112379

 
اخبار نهاوند:

توزیع نامناسب کود شیمیایی در شرایط قرمز کرونایی نهاوند
تاریخ خبر : 1399-07-15
     
 
 
     
متن خبر :


 درحالی‌که وضعیت کرونا هر روز در نهاوند بحرانی‌تر می‌شود، کشاورزان بدون فاصله‌گذاری درحال دریافت کود شیمیایی هستند.
شهرستان نهاوند در بدترین شرایط کرونایی قرار دارد و هرروز تعداد مبتلایان و متأسفانه فوتی‌های این شهرستان بر اثر کرونا رو به افزایش است ولی گویا برخی شهروندان و مسئولان هنوز این شرایط را به‌خوبی درک نکرده‌اند.
وضعیت توزیع کود شیمیایی در اوج روزهای شدیدتر شدن کرونا در نهاوند نگران‌کننده است.
کشاورزان که برای دریافت کود اقدام می‌کنند باید فاصله‌گذاری را رعایت کرده و حتماً از ماسک استفاده کنند ولی به‌ظاهر این‌طور نیست.
وضعیت صف توزیع کود شیمایی در مرکز خدمات کشاورزی روستای جهان‌آباد نهاوند بسیار عجیب است و فاصله‌گذاری اجتماعی چندان رعایت نمی‌شود.
مسئولان مربوطه باید این مشکل را هرچه سریع‌تر رفع کنند و با ایجاد سیستم نوبت‌دهی و تعیین وقت و یا بیشتر کردن مراکز توزیع مانع تجمع کشاورزان شوند.
نهاوند در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارد و آمار مبتلایان این شهرستان از هزار نفر عبور کرده است و هرروز بر این آمار اضافه می‌شود؛ بنابراین نیاز است که مسئولان برای ساماندهی توزیع نهاده‌های کشاورزی اقدام کنند.
 
مردم برای خروج نهاوند از وضعیت قرمز شیوه‌نامه‌های بهداشتی را رعایت کنند
 خروج از وضعیت فعلی شیوع کرونا در استان و شهرستان نیازمند همراهی و حمایت‌های آحاد مختلف مردم است.
فرماندار شهرستان نهاوند در بازدید از وضعیت بهداشتی اماکن شلوغ و پرتردد و مورد نیاز مردم؛ شامل فروشگاه‌های زنجیره‌ای، آرایشگاه‌های مردانه، بازار و موبایل‌فروشی‌ها و دفاتر پیشخوان، اظهار کرد: از همه همشهریان تقاضا می‌شود شیوه‌نامه‌های بهداشتی را به‌صورت جدی رعایت کنند.
مراد ناصری با اشاره به تشدید نظارت‌ها بر عملکرد صنوف در حوزه رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی، گفت: سلامت و امنیت مردم در حوزه بهداشت عمومی خط قرمز ماست؛ بنابراین هیچ‌گاه اجازه نخواهیم داد فردی این موضوع را تحت‌الشعاع قرار دهد.
وی با بیان اینکه با ناقضان دستورالعمل‌های بهداشتی ستاد کرونا در کشور، استان و شهرستان برخورد جدی خواهد شد، گفت: امیدواریم با حمایت‌ها و تدابیر استاندار محترم همدان بتوانیم از شرایط فعلی به‌زودی عبور کنیم. شایان ذکر است در حاشیه این بازدید فرماندار نهاوند ضمن دیدار با مردم، پای صحبت‌های آنان نشست و تأکید کرد: مردم با رعایت توصیه‌های بهداشتی می‌توانند در کاهش شیوع کرونا بهترین حامی و همراه در کنارمسئولان باشند.

 

معلم نهاوندی رتبه دوم کشوری الگوهای برتر تدریس را به‌دست آورد
 مدیر آموزش و پرورش نهاوند گفت: معلم نهاوندی رتبه دوم کشوری الگوهای برتر تدریس را به‌دست آورد.
محمدحسین دارایی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در نهاوند اظهار کرد: در شانزدهمین جشنواره سراسری الگوهای برتر تدریس که همه‌ساله در دروس مختلف برگزار می‌شود معلم نهاوندی دوره دوم متوسطه موفق شد رتبه دوم کشوری را به دست آورد.
وی گفت: «لادن خدارحمی» معلم مدارس متوسط دخترانه دوره دوم با ارائه شیوه‌ای جدید در تدریس درس تفکر و سواد رسانه‌ای به مرحله کشوری راه یافته و در این مرحله رتبه دوم را ازآن خود کرد.
مدیر آموزش‌وپرورش شهرستان نهاوند افزود: با توجه به اینکه جشنواره در 2 بخش حضوری و غیرحضوری برگزار می‌شود این همکار فرهنگی توانست در بخش غیرحضوری رتبه برتر را کسب کند.
وی با بیان اینکه تمرکز بر مهارت حرفه‌ای و ارتقای شایستگی معلمان از اهداف برگزاری جشنواره تدریس برتر است، افزود: برگزاری این جشنواره می‌تواند به ارتقای شایستگی، صلاحیت و مهارت حرفه‌ای معلمان منجر شود.
دارایی با تأکید بر به‌روز بودن نظام تعلیم و تربیت گفت: در دنیای امروز باید تعلیم و تربیت را از روش سنتی به شیوه جدید تغییر و گرایش به جست‌وجوگیری را در دانش‌آموزان افزایش دهیم تا آنها براساس نیازهای امروز جامعه تربیت شوند.
وی با بیان اینکه 3 رکن محتوا، کنجکاوی و رابطه در فرایند آموزش و تدریس وجود دارد، گفت: در نظام آموزشی قدیم ۸۰ درصد از فرایند تدریس به منبع یادگیری یا محتوا، ده درصد به کنجکاوی و ده درصد به پیوند معلم با دانش‌آموز اختصاص داشت درحالی که در نظام جدید آموزشی ۵۰ درصد از فرایند آموزشی و تدریس به کنجکاوی، ۲۵ درصد به رابطه معلم و دانش‌آموز و ۲۵ درصد به محتوا اختصاص دارد.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.