1403-03-201403-03-30bool(false) پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : چهارشنبه ، 30 خرداد 1403

کد خبر : 131149

 
پیام نوروزی امام جمعه همدان به مناسبت آغاز سال ۱۴۰۲
تاریخ خبر : 1402-01-01
     
 
 
     
متن خبر :نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان با صدور پیامی فرا رسیدن نوروز ۱۴۰۲ را تبریک گفت.

حجت الاسلام والمسلمین شعبانی موثقی در پیام فرا رسیدن سال جدید با اشاره به فرا رسیدن ماه مبارک رمضان گفت: در آستانه ورود به ماه مبارک رمضان هستیم، یکی از نیاز‌های ضروری انسان نیاز به معنویت اصیل است که بتواند در وجود انسان رشد واقعی را ایجاد کند.

او گفت: ماه مبارک رمضان فرصت مناسبی برای صعود ما برای رسیدن به آرامش واقعی است که انسان در ارتباط با مبدأ و آغاز خلقت بتواند مسیر زندگی خود را آرام و هموار کند و این فرصت معنوی را همه ما باید غنیمت بشماریم.

حجت الاسلام شعبانی موثقی گفت: ماه مبارک رمضان ماهی است که همه ملکوت خدا گویا در اختیار بشر است، گویا خداوند متعال همه رحمت و فضل خود را برای بشر عرضه می‌کند.

امام جمعه همدان گفت: از مردم می‌خواهیم حرمت این ماه مبارک را در این ایام حفظ کنند، این ماه، ماه خدا و ماه شهر الله است، انسان هنگامی که وارد شهر خدا می‌شود باید احترام خدا و احترام این ماه را حفظ کند.

شعبانی موثقی در ادامه با اشاره به مشکلات اقتصادی و فرهنگی حاکم بر جامعه، گفت: سال ۱۴۰۱ حوادث مختلفی داشت، حوادثی که گاه ناراحت کننده بود، حوادثی در کشور اتفاق افتاد که گاهی از موارد نتیجه آن اتفاقاتی که در شهریور ماه افتاد و فشار اقتصادی بیشتر شد، حوادثی که واقعا همه مردم ما را ناراحت کرد و مشکلاتی ایجاد شد.

او گفت: اما در کنار این‌ها تلاش‌های زیادی از سوی مسئولان انجام شد که مشکلات مردم رفع شود، دولت و مسئولان در سال ۱۴۰۱ تلاش کردند مشکلات را رفع کنند، در بخشی توانستند مشکلات را رفع کنند و در عرصه‌هایی توانستند خدماتی را برای مردم داشته باشند.

امام جمعه همدان گفت: در مسأله سیاست خارجی، دولت و مسئولان تلاش می‌کنند سیاست خارجه را توسعه دهند که بتوانند بخشی از مشکلات کشور را برطرف کنند.

او گفت: در برخی عرصه‌ها نیز مردم مشکلات جدی داشتند، مشکل معیشت مردم، مشکل تورمی که امروز وجود دارد، امیدوار هستیم در سال جدید، دولت با همت روزافزون خود بتواند این مشکلات را برطرف کند.

امام جمعه همدان گفت: در طول سالیان گذشته رهبر معظم انقلاب اسلامی توجه جدی به مسأله اقتصاد داشتند، بار‌ها و بار‌ها مسأله مشکلات معیشتی مردم را مطرح کردند و همین سال گذشته به عنوان سالی که بنای بر حمایت از تولید و حمایت از شرکت‌های دانش بنیان بود تا حدودی این مسائل اتفاق افتاده و امیدوار هستیم با همت بیشتر و تمرکز بر رفع معضلات اقتصادی، دولتمردان ما بتوانند برخی از مشکلات مردم را حل و فصل کنند.

حجت الاسلام والمسلمین شعبانی موثقی گفت: در سال ۱۴۰۲ نیازمند این هستیم که یک وحدت ملی داشته باشیم، واقعا دشمن و رسانه‌های دشمن تلاش می‌کنند شکاف اجتماعی ایجاد کنند، در همین سال گذشته تلاش کردند بین مردم اختلاف ایجاد کنند، با طرح بعضی از مسائل بخواهند در جامعه دو قطبی ایجاد کنند.

او گفت: انشاالله همه ما بتوانیم به عنوان یکه جامعه اسلامی، یک جامعه ایرانی با یک انسجام و یک وحدت در کنار یکدیگر با توجه و تمرکز به نقاط مشترکی که وجود دارد کشور را به پیش ببریم.

نماینده ولی فقیه در استان گفت: ما ایرانی‌ها در طول تاریخ انسان‌های بزرگی را در کشور خود دیده ایم، این تمدن بزرگ همواره وجود داشته و باید آن را پیش ببریم.

حجت الاسلام شعبانی موثقی گفت: در پایان سال انتخابات را خواهیم داشت، انشاالله مشارکت مردم عزیز ما می‌تواند خیلی از مشکلات را در عرصه‌های مختلف حل و فصل کند.

 

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.