پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : پنجشنبه ، 13 آذر 1399

کد خبر : 50744

 
ایران صدرنشین دوچرخه‌سواری در آسیا است
تاریخ خبر : 1393-06-29
     
   
     
متن خبر :

 با توجه به برگزاری مسابقات آسیایی در محلی هم سطح با دریا، تمرین دوچرخه‌سواران در ارتفاع شش تا 10 درصد توان هوازی آنها را برای حضور در این دوره از مسابقات افزایش می‌دهد.
همین علت در کنار آب‌وهوای خوب همدان، تصمیم گیران دوچرخه‌سواری ایران را مجاب کرد که ملی‌پوشان را برای تمرین به همدان بیاورد.
سرمربی تیم ملی استقامت دوچرخه‌سواری ایران در همین زمینه گفت: ایران رتبه نخست آسیا در رشته دوچرخه‌سواری جاده را دارد.
مجید ناصری گفت: ایران اسلامی یکی از مدعیان کسب قهرمانی در 4 سال گذشته در آسیا بوده است. وی با ذکر اینکه اردوی تیم ملی در همدان جزو بهترین اردوهای تیم دوچرخه‌سواری بود یادآوری کرد: پیشتر مقرر بود آخرین اردوی تیم ملی دوچرخه‌سواری در بام ایران برگزار شود ولی با توجه به شرایط مطلوب مهیا شده در ارتفاع 2 هزار و 500 متر در همدان و استقبال شایسته تربیت بدنی این اردو در همدان برگزار شد.
سرمربی تیم ملی دوچرخه‌سواری استقامت افزود: با توجه به تمرینات مستمر و شرایط مناسب استان برای تمرین هم اینک ملی پوشان رشته جاده با انگیزه و آمادگی بیشتری برای کسب مدال‌های رنگارنگ به مسابقات آسیایی اینچئون کره جنوبی اعزام می‌شوند.
ناصری قرار گرفتن در ارتفاع و تمرین دوچرخه‌سواران در این محدوده را در بالا بردن توان هوازی مؤثر دانست و همین امر را یکی از عوامل برگزاری اردوی آمادگی تیم ملی در همدان ذکر کرد.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.