پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : دوشنبه ، 17 بهمن 1401

کد خبر : 124558

 
تجهیز کارگاه‌های تولیدی ملایر از محل کمک های بنیاد مستضعفان
تاریخ خبر : 1401-04-08
     
 
 
     
متن خبر :

با پیگیری های هادی بیگی نژاد نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی و جذب اعتباری افزون بر دو میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال از محل رسالت اجتماعی هلدینگ صبا انرژی با همکاری بسیج سازندگی شهرستان ملایر با تهیه ۱۰ دستگاه پشم ریسی، دو کارگاه در روستاهای گماسا و علی آباد و با تهیه ۲۰ دار قالی دو کارگاه قالیبافی در حسین آباد ناظم و ملایر و همچنین دو کارگاه خیاطی با تهیه با تهیه ۱۵ چرخ خیاطی تجهیز شدند.
هلدینگ صبا انرژی از زیر مجموعه‌های بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی است که با پیگیری هادی بیگی نژاد، عضو کمیسیون انرژی مجلس این مبلغ را در اختیار شهرستان ملایر قرار داده است و با این اقدام با بسیج سازندگی بیش از ۵۵ شغل به طور مستقیم برای افراد نیازمند ایجاد شده است.
به گزارش روابط عمومی دفتر نماینده ملایر،همچنین پس از پیگیری‌های نمایندگان ملایر به ویژه هادی بیگی نژاد و پیگیری‌های شرکت شهرک های صنعتی استان همدان، مجوز خوشه صنعتی پوشاک ازندریان و ملایر اخذ شد و این خوشه کار خود را شروع کرد.
در نخستین برنامه این خوشه صنعتی که با همت شرکت شهرک های صنعتی استان اجرا شد، جمعی از تولیدکنندگان پوشاک ازندریان از خوشه پوشاک کردآباد بازدید کردند.
روستای کِردآباد در شمال استان همدان از نمونه های موفق اجرای خوشه صنعتی پوشاک در کشور است که توانسته اشتغال و درآمد قابل توجهی برای تولید کنندگان پوشاک در این روستا ایجاد کند.
گفتنی است؛ با ثبت خوشه صنعتی پوشاک ازندریان و با تأمین اعتبار شرکت شهرک های صنعتی استان، کارگزاری به منظور تدوین برنامه شکل گیری و پیشرفت خوشه پوشاک انتخاب و برنامه ای سه ساله برای اقدام در این خصوص تدوین شده است که با اجرای آن صنعت پوشاک شهرستان متحول شده و ارزش افزوده فراوانی نصیب تولیدکنندگان بومی می شود، البته اجرای این برنامه نیازمند همکاری و هماهنگی نهادهای مردمی و اجرایی شهرستان است.

 

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.