1401-08-291401-09-09bool(false) پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : چهارشنبه ، 9 آذر 1401

کد خبر : 122569

 
با اشتباه مرگ‌بار پورقلی

پاس بازی برده را مساوی کرد
تاریخ خبر : 1400-12-11
نویسنده : سلیمان رحیمی
     
 
 
     
متن خبر :

پاس همدان یک.............................. ون پارس نقش جهان اصفهان یک


 تیم فوتبال پاس همدان با اشتباه مرگ‌بار دروازه‌بان خود و با گل به خودی در وقت تلف شده از کسب یک پیروزی شیرین ناکام ماند و در خانه متوقف شد.
هفته چهارم مسابقات فوتبال لیگ دسته دوم قهرمانی باشگاه‌های ایران جام آزادگان در گروه دوم با انجام 6 بازی دنبال شد و تیم‌های مس نوین کرمان، شهیدقندی یزد، فولاد نوین اهواز و خلیج‌فارس مقابل حریفان خود به برتری رسیدند.
در یکی از این دیدارها تیم فوتبال پاس همدان میزبان ون پارس نقش جهان اصفهان بود. پاس که در انتهای جدول حال و روز چندان خوشی ندارد در این دیدار خانگی از تیم دوم جدول پذیرایی کرد.
پاس با لشگری از عوامل و همراه وارد ورزشگاه شد و این تیم با تقویت خود و جذب 8بازیکن نشان داد که اهداف بلندی در نیم‌فصل دوم در سر دارد.
سبزپوشان پاس که چیزی برای از دست دادن نداشتند بازی را هجومی آغاز کردند، اما استرس حاکم بر بازی مانع از ارائه فوتبالی زیبا از سوی 2 تیم شد و توپ بیشتر با ارسال‌های بلند از خط دفاع همراه شد که نتایجی را در بر نداشت.
سیامک فراهانی در این دیدار با تغییرات گسترده پاس را روانه میدان کرد و در ترکیب اولیه خود از 4 بازیکن جدید خود رونمایی کرد. حضور امیر علیدادی، احمدرضا نائیج و میلاد پورقلی در ترکیب تیم پاس موجب شد تا تیم همدان فوتبال روان‌تری را به نمایش بگذارد. پاس با روحیه‌ای بالا فوتبال را دنبال کرد و برای رسیدن به گل بی‌تاب بود. بازیکنان پاس با ارسال‌های توپ‌های بلند و پرس از زمین حریف به دنبال ایجاد موقعیت بود.
نخستین خطر جدی را فرهادی از تیم پاس خلق کرد و با شوتی سنگین در دقیقه 16 توپ را با اختلاف اندک از بالای دروازه راهی اوت کرد.
تلاش بازیکنان پاس برای رسیدن به گل سرانجام به بار نشست و در دقیقه 40 محسن یاری با شوتی سنگین تیرک عمودی دروازه ون پارس را به لرزه درآورد که توپ برگشتی را احمد رضا نائیج با یک بغل پا به گل برتری تبدیل کرد تا تیم پاس نیمه نخست را با پیروزی راهی رختکن شود.
با آغاز نیمه دوم تیم اصفهان با چند تعویض سعی کرد تا نبض بازی را در دست بگیرد و حملاتی را روی دروازه پاس تدارک دید، اما مدافعان هوشیار پاس اجازه نزدیک شدن به دروازه را به حریف ندادند و کرنرهای پیاپی ون پارس اصفهان راه به جایی نبرد.
سیامک فراهانی نیز با چند تعویض سعی داشت تا برتری تیم پاس را حفظ کند و تا حدودی نیز به خواسته خود رسید، اما یک اشتباه مرگ‌بار از سوی دروازه‌بان جدید پاس میلاد پورقلی تمام داشته‌های پاس را بر باد داد. پورقلی که در طول بازی نمایش خوبی داشت در آخرین دقایق وقت‌های تلف شده با خروج اشتباه خود اشتباه مرگ‌باری را رقم زد و توپ ارسالی مهاجم حریف راهی دروازه پاس شد. فرشاد امامی مدافع پاس تلاش زیادی کرد تا مانع از گل شدن توپ شود، اما وقتی نتوانست مانع از گل شود با ضربه سر توپ را به قعر دروازه فرستاد تا آه از نهاد نیمکت پاس بلند شود.
مدیرعامل و رئیس هیأت‌مدیره و هیأت همراه که از نزدیک این بازی را شاهد بودند در آخر بازی سگرمه‌هایشان به هم رفت و با ناراحتی ورزشگاه را ترک کردند.
پاس با این تساوی 13 امتیازی شد و همچنان در رده سیزدهم جدول باقی ماند در دیگر بازی‌های این گروه تیم صدرنشین شاهین بندرعامری در خانه مقابل نود ارومیه یک بر یک متوقف شد و تیم فولاد نوین خوزستان با 2گل میهمان خود اترک بجنورد را با شکست بدرقه کرد تا به صعود امیدوار شود. تیم فوتبال مس نوین کرمان نیز 3 بر یک شهرداری نوشهر را مغلوب ساخت و شهید قندی با یک گل عقاب را سرنگون کرد و درنهایت تیم خلیج‌فارس نیز برابر میزبان خود ایمان سبز شیراز به برتری رسید.
با نتایج به دست آمده شاهین بندرعامری همچنان با 29 امتیاز پیشتاز است و تیم فولاد نوین خوزستان نیز با 26 امتیاز در رده دوم قرار دارد در انتهای جدول نیز پاس با 13 امتیاز در رده سیزدهم قرار دارد و سقوط را بیش از هر زمان دیگری احساس می‌کند. تیم پاس هفته آینده در تهران به مصاف اسپاد خواهد رفت.

 

 

پاس همدان یک
گل: احمدرضا نائیج دقیقه 40
ون پارس نقش جهان اصفهان یک
گل: فرشاد امامی مدافع پاس (5+90)
داوران: هادی صحرائی، مجتبی کامرانی و محمد حمزه‌ای
اخطار: امین کاشفی، رضا کاشفی، احمدرضا نائیج و حسین بتویی (پاس)
اسامی تیم پاس: میلاد پورقلی، محمد عنایتی،(حسن بتویی80)، امین کاشفی، مسعود رمضانی (حسن زنگنه75)، رضا کاشفی (محمدرضا اقبالی 85)، محسن یاری، عباس کندل، احمدرضا نائیج، مصطفی فرهادی (مصطفی سلگی 85) و امیر علیدادی (محسن وفائی 75)
سرمربی: سیامک فراهانی
اسامی تیم ون پارس: احمد مهرابی‌کوشکی، میثم جودکی، امید قربانی، حسین فلاحیان، سهیل رفیع‌زاده، سعادت بهرامی، عرفان زرینی، ابراهیم مرادی، حمیدرضا جعفری، مصطفی بهزادپور و علی حسامی
سرمربی: مجید جهانگیری
همدان ورزشگاه شهید حاجی‌بابایی مریانج هفته چهاردهم لیگ دسته دوم کشور گروه دوم

 

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.