1403-03-201403-03-30bool(false) پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : چهارشنبه ، 30 خرداد 1403

کد خبر : 124962

 
اخبار ورزشی استان:

برگزاری مسابقات پرش ‌با اسب درهمدان
تاریخ خبر : 1401-04-26
     
 
 
     
متن خبر :

برگزاری مسابقات پرش ‌با اسب درهمدان
 چهارمین دوره مسابقات پرش ‌با اسب همدان به مناسبت عید غدیر برگزار شد.
محمدرضا شوشتری با اشاره به اینکه هم‌زمان با فرارسیدن عید غدیر، چهارمین دوره مسابقات پرش‌بااسب استان همدان در سال جاری، در رده‌های مختلف با حضور سرپرست اداره ورزش و جوانان استان و علاقه‌مندان به رشته سوارکاری برگزار شد، میزبانی این دوره از مسابقات را باشگاه سوارکاری اویسینا برعهده داشت و مسابقات با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی مقابله با کرونا، برگزار شد.
این مسابقات به‌صورت استانی برگزار ‌شد که در طول ۲ سال و نیم گذشته به دلیل همه‌گیری بیماری کرونا، برگزاری این‌چنین مسابقاتی با محدودیت همراه بود.
این دوره از مسابقات با رعایت کامل شیوه‌نامه‌های بهداشتی مقابله با کرونا در سه رده آزاد، کمتر از ۱۸ سال و بزرگسالان مجموعاً با حضور 30 سوارکار برگزار شد.
در این رقابت‌ها و در رده آزاد مهدی حمزه‌ای با اسب هایرون از باشگاه کوثر به مقام نخست رسید، امیرحسین احمدی صبر با اسب کنسولا از باشگاه اکباتان، ثنا شوشتری با اسب مایا ازباشگاه اکباتان و
مائده صحرا کار با اسب بنی بانتوس باشگاه از اویسینا دوم تا چهارم شدند.
در رده سنی کمتر از ۱۸ سال، ثنا شوشتری با اسب مایا از باشگاه اکباتان قهرمان شد و کیان قراگزلو با اسب برولا و فرزاد سهیل قاسمی با اسب دیزاین از باشگاه اکباتان دوم وسوم شدند.
همچنین در رده بزرگسالان  فرزاد سهیل قاسمی با اسب سینتیا به مقام نخست رسید و علیرضا علیزاده با اسب کوئیک نیک و مهدی حمزه‌ای با اسب مویگاه عناوین دوم وسوم را کسب کردند.

بانوان سهم بالایی در ورزش استان دارند
 بانوان سهم بسزایی در افتخارات ورزش همدان دارند و در سال‌های اخیر شاهد موفقیت‌های چشمگیر در عرصه‌های ملی و بین‌المللی بوده‌ایم.
سرپرست اداره ورزش و جوانان استان با اعلام این مطلب در بازدید از تمرین آماده‌سازی تیم فوتبال بانوان استان اظهار کرد: توجه جدی به رشد و پیشرفت ورزش در حوزه بانوان را در دستور کار داریم و از قهرمانان و تیم‌هایی که بتوانند در مسیر درخشش میادین ملی و بین المللی قرار بگیرند، حمایت همه جانبه خواهیم داشت. علی حقیقی اضافه کرد: امروزه شاهد رشد و اعتلای ورزش بانوان همدان در اکثر رشته‌های ورزشی هستیم و آینده درخشانی را برای این قشر ترسیم می‌کنیم.
وی با تمجید از فعالیت گروهی بانوان در تیم‌های ورزشی نظیر فوتبال و هند بال گفت: در رشته‌های توپی نظیر فوتبال و هندبال شاهد نتایج مطلوبی در حوزه بانوان بوده‌ایم و انتظار ما تداوم این مسیر موفق است.
نگاه خاص و حمایتی به حوزه بانوان و جوانان داریم و باید با برنامه ریزی هدفمند به دنبال فتح قله‌های افتخار باشیم.
رئیس هیأت فوتبال استان نیز در این بازدید با قدردانی از تلاش و زحمات تیم بانوان استان در مسابقات لیگ ۲ کشور گفت: دختران مستعد همدان در دور مقدماتی لیگ دسته ۲ کشور خوش درخشیدند و بااقتدار صعود کردند.
عباس صوفی افزود: به دنبال میزبانی دور نهایی مسابقات لیگ ۲ بانوان هستیم تا از امتیاز میزبانی برای صعود برخوردار باشیم.
وی با اهدای هدایایی به تیم بانوان یادآور شد در ماه‌های آینده قرار است از برترین‌های فوتبال استان همدان در حوزه‌های مختلف تجلیل داشته باشیم و به‌طورقطع از بانوان فوتبالیست نیز در این مراسم قدردانی خواهیم کرد.
تیم بانوان هیأت فوتبال همدان، در این رقابت‌ها با کسب سه پیروزی و کسب ۹ امتیاز به‌عنوان تیم نخست به مرحله دوم این رقابت‌ها صعود کرد.  

همایش بزرگ پیاده‌روی در لالجین
 همایش بزرگ پیاده‌روی خانوادگی به مناسبت ششمین سالگرد جهانی‌شدن شهر لالجین در این شهر برگزار شد.
در این همایش خانوادگی چهار هزار دوستدار ورزش لالجین مسافت ۲ کیلومتری میدان امام خمینی (ره) تا پارک سفال این شهر را پیاده‌روی کردند.
در این مراسم علی حقیقی سرپرست اداره ورزش و جوانان استان، حجت السلام محققی امام‌جمعه لالجین، هادی سبزواری سرپرست هیأت ورزش‌های همگانی استان همدان و مسئولان ورزش شهرستان بهار حضور داشتند که در پایان به ‌قیدقرعه به تعدادی از شرکت‌کنندگان هدایایی اهدا شد.
سرپرست هیأت ورزش‌های همگانی همدان با اشاره به فعالیت چشمگیر این استان در برگزاری همایش‌های پیاده‌روی گفت: همه‌ساله شاهد برگزاری بیش از ۲۰ همایش پیاده‌روی در شهرستان‌های مختلف استان همدان هستیم.
هادی سبزواری افزود: سعی شده تا با هر مناسبت فرخنده نسبت به برگزاری همایش‌های پیاده‌روی در سطح شهرستان‌ها اقدام کنیم.
وی اضافه کرد: این همایش‌ها باهدف ترویج ورزش همگانی و ایجاد شورونشاط بین خانواده‌ها و مردم برگزار می‌شود.

جشنواره ورزشی بانوان بهار
 جشنواره مسابقات ورزشی به مناسبت هفته عفاف و حجاب در بین بانوان شهر بهار برگزار شد.
به مناسبت هفته عفاف و حجاب و برای ترویج این فریضه مهم اجتماعی و فرهنگی یک دوره مسابقات ورزشی با حضور بانوان شهرستان بهار در رشته‌های آمادگی جسمانی، شنا و دارت برگزار شد.
مسابقات آمادگی جسمانی که در سالن شهید حاجیلوئی و با حضور ۳۰ نفراز ورزشکاران از رشته فیتنس برگزار و در پایان زهرا طلایی، منیژه روحی و زلیخا رجبی به ترتیب عناوین نخست تا سوم را کسب کردند.
همچنین یک دوره مسابقه شنا، ماده سرعت بین ۵۰ نفر از بانوان رشته ورزشی فیتنس و کوهنوردی دردو رده سنی بزرگسالان و نوجوانان در استخر شهید رنجبرصولتی بهار برگزارگردید و درنهایت
سیده فاطمه حسینی، مریم واحدی، یاقوت هامون، حدیثه عسگری و راضیه سعادتی عناوین نخست تا پنجم را کسب کردند و به نفرات برتر جوایزی از طرف هیأت شنا اهداء گردید.
در ادامه این دوره از مسابقات یک دوره مسابقه تفریحی‌ورزشی دارت نیز بین کارکنان ادارات شهرستان بهار در برنامه بوم گردی درکاروانسرای روستای رسول آباد برگزار شد و در پایان کتابی از بسیج خواهران، توکلی از فرمانداری و اختری از بسیج خواهران به ترتیب به مقام نخست و سوم دست یافتند و جوایزی به نفرات برتر اهدا شد.

کبدی همدان پیام در لیگ کشور
 همدان پیام به نمایندگی از استان در یازدهمین دوره مسابقات کبدی ساحلی دستجات آزاد کشورشرکت دارد.
یازدهمین دوره مسابقات کبدی ساحلی قهرمانی باشگاه‌ها ودستجات آزاد کشور که از روز گذشته در شهرستان بابلسر استان مازندران آغازشده است تا 27 تیرماه ادامه خواهد داشت.
در این رقابت‌ها 29 تیم از سراسر کشور حضور دارند که در8 گروه باهم به رقابت خواهند پرداخت وتیم همدان پیام به نمایندگی از استان همدان در این رقابت‌ها حضور دارد که در گروه C  این رقابت‌ها با تیم‌های کردستان، برنج استرآبادی سرخنکلاته و تربت‌حیدریه هم‌گروه است.
گفتنی است همدان پیامی‌ها در نخستین بازی موفق شدند تیم تربت حیدریه را 56 بر 24 شکست بدهند و گام نخست را محکم برداشت.
گروه‌بندی مسابقات:
گروه A :آمل مازندران، کوروش کبیر سیستان و بلوچستان، شهدای نوده، شهید یاسر طهمورثی فارس
گروه B: فولاد هرمزگان، کاسپین رشت، کاسپین البرز و قم
گروه C : همدان پیام، کردستان، برنج استرآبادی سرخنکلاته و تربت‌حیدریه
گروه D : هامون گلبهار، لرستان، خراسان جنوبی و پانیک تالش
گروه E: رعد پدافند هوایی تهران، کلینیک دندانپزشکی صدف بابلسر و مریوان کردستان
گروه F: مدافعان آسمان ولایت، هلدینگ درویشی چناران و محمودآباد مازندران
گروه G: مرکزی، یگان ویژه فراجا، شمال شرق تهران و فرمانداری زهک
گروه H : فوم حکیم سبزواری، شهدای سرخنکلاته و دژبتن اصفهان

آغاز اردوی تیم ملی جودو در همدان
 ششمین مرحله از اردوی آماده‌سازی تیم ملی جودوی بانوان کشور به میزبانی شهر همدان برپا شد.
در این اردوی آماده‌سازی چهارده جودوکار برتر کشور زیر نظر کادر فنی تیم ملی جودو به تمرین می‌پردازند. شیوا جهانگیری، فاطمه کمالی پور، فاطمه پور فریدونی، سایان چگنی، محدثه حسینی، زهرا خانیان، مریم بربط، ریحانه گیلانی، مریم پیمانی، فرزانه احدی و راحیل مرادی نفرات حاضر در اردوی تیم ملی بانوان هستند.
تکتم بیدل به‌عنوان سرمربی هدایت این تیم را برعهده دارد ضمن اینکه سحرچغلوند ومعصومه جعفری به‌عنوان مربی تیم ملی و شبنم فولادی به‌عنوان سرپرست در کنار تیم حضور دارند.
همچنین ماریجا میسکوویچ مربی کروات جودو و دارنده مدال جهانی برنز در تمرین تیم ملی بانوان کشورمان حضور دارد. سرپرست اداره ورزش و جوانان استان در آغاز این اردو با اشاره به اینکه فدراسیون جودو یکی از فدراسیون‌های سرآمد و توانمند کشور در حوزه مدال‌آوری است، گفت: استان همدان قطب جودو بانوان کشور است. علی حقیقی بابیان اینکه هیأت جودو استان همدان قطب جودو بانوان کشور است و قهرمانان برجسته‌ای نیز دارد، گفت: خوشحالیم و مایه افتخار است که امروز شاهد حضور ۴ ملی‌پوش استان همدان در این اردو هستیم.
وی بابیان اینکه شهرستان‌های استان همدان در رشته جودو مستعد و کارآمد هستند، گفت: امیدواریم با تلاش جودوکاران کشور و کادر فنی تیم شاهد کسب افتخار ارزشمند تیم ملی بانوان جودو در رقابت‌های فراملی باشیم.

درخشش کاراته استان در خاورمیانه
 تیم شین کیوکوشین کاراته استان همدان در مسابقات خاورمیانه خوش درخشید.
تیم شین کیوکوشین کاراته استان همدان ۹ مقام از مسابقات خاورمیانه از آن خود کرد.
مسابقات شین کیوکوشین کاراته خاورمیانه هفته گذشته در مشهد مقدس با حضور تیم‌هایی از پنج کشور برگزار شد. در این مسابقات که در تمامی رده‌های سنی و در بخش‌های کومیته و کاتا برگزار شد تیم‌هایی از کشورهای ایران، لبنان، عراق، افغانستان و جمهوری آذربایجان حضور داشتند. در پایان این رویارویی تیم شین کیوکوشین استان همدان به سرپرستی شیهان جعفر سمودی، مربیگری محسن سیف علی موفق به کسب یک مقام قهرمانی، یک مقام دومی و ۷ مقام سومی در این رقابت‌ها شد‌. همچنین امین غلامی به‌عنوان داور، نقش مؤثری در برگزاری مسابقات ایفا نموده و از زحمات وی نیز تقدیر شد.
 اسامی مدال‌آوران استان در این رقابت‌ها
محمدکیان سمودی مدال طلا، معز گماراسماعیلی مدال نقره، محمد صمدی، محمدرضا رستمی، حامد عظیمی وند، سیدمتین موسوی خدام، محمدیاسین بیگلری، محمدحسین همتی وایلیا دهقان موفق به کسب مدال برنز شدند.

5 بازیکن همدانی به اردوی تیم ملی فوتبال بانوان
 پنج بازیکن مستعد استان همدان به اردوی انتخابی تیم ملی فوتبال بانوان کشور دعوت شدند.
نیکا دهپیازی، تارا مومیوند، پانته آ بهرامی، ساغر عبدالباقی و بیتا خزایی پنج بازیکن مستعد این استان هستند که به اردوی تیم ملی زیر ۱۶ سال بانوان دعوت‌شده‌اند.
دور نخست این اردوی آماده‌سازی از ۲۴ تیرماه جاری آغازشده و برای نخستین بار است که فوتبال بانوان همدان این تعداد دعوت‌شده به تیم ملی دارد. این بازیکنان محصول پرورش مربیان استعدادساز فوتبال بانوان همدان همچون فریبا ترک، سمیه روزبهانی و فاطمه چراغعلی هستند.

تمدید قرارداد سه بازیکن شهرداری
 سه بازیکن فوتبال شهرداری همدان قرارداد خود را تمدید کردند.
تیم شهرداری همدان با سرمربیگری احمد جمشیدیان به‌طور رسمی وارد فصل نقل و انتقالات لیگ دسته یک فوتبال کشور شد و در نخستین اقدام به تمدید قرارداد سه بازیکن فصل قبل خودپرداخت. باشگاه شهرداری در نخستین فعالیت خود در نقل و انتقالات پس از توافق نهایی قرارداد حسین کاظمی کاپیتان‌ فصل قبل خود را به مدت یک‌فصل دیگر تمدید کرد.
پیمان حشمتی و مرتضی کرمی ۲ بازیکن دیگر شهرداری همدان بودند که مدیران باشگاه شهرداری قراردادهایشان را به مدت یک‌فصل دیگر تمدید کردند.
قرار است ظرف روزهای آتی نسبت به تعیین وضعیت سایر بازیکنان فصل قبل شهرداری همدان به‌ویژه بومی‌ها تصمیم‌گیری شود. همچنین باب مذاکره با بازیکنان مدنظر احمد جمشیدیان برای پیوستن به تیم شهرداری آغازشده است.
جمشیدیان هنوز کادر فنی خود را معرفی نکرده و به‌زودی نسبت به معرفی اعضای کادر فنی اقدام خواهد کرد.

آغاز مسابقات قهرمانی کشور کاراته در همدان
 آئین افتتاحیه مسابقات قهرمانی کشور کاراته به میزبانی استان همدان برگزار شد.
مراسم افتتاحیه مسابقات قهرمانی کاراته کشور گرامیداشت یاد و خاطره 8 هزار شهید استان همدان با حضور نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی، مشاور عالی فرمانده سپاه انصار الحسین (ع)، سرپرست اداره ورزش و جوانان استان، مدیرکل بنیاد آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس، معاون سازمان برنامه‌ریزی استان همدان و رئیس هیأت کاراته در سالن ورزشی امام علی (ع) دانشگاه آزاد اسلامی همدان برگزار شد.
در این مراسم ضمن اهدا نمادین مدال و حکم قهرمانی 2 وزن در رده سنی نونهالان، از خانواده شهید علیرضا شمسی‌پور به‌عنوان شهید شاخص ورزش کشور و شهید امیر طلایی به‌عنوان شهید شاخص شهرستان همدان تجلیل شد.
این مسابقات روز جمعه 24 تیرماه با حضور 660 ورزشکار، مربی، داور و سرپرست آغاز شد.
 

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.