پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : جمعه ، 9 اسفند 1398

کد خبر : 97548

 
پرداخت 112 تسهیلات اشتغال‌زا به بسیجیان شهرستان
تاریخ خبر : 1398-05-22
     
   
     
متن خبر :


 کبودراهنگ-  خبرنگار همدان‌پیام: بیش از 112 فقره تسهیلات برای ایجاد اشتغال و راه‌اندازی مشاغل خانگی برای بسیجیان پرداخت شده است.
فرمانده سپاه ناحیه کبودراهنگ در نشست خبری با خبرنگاران این شهرستان با بیان این مطلب گفت: سپاه و بسیج همواره در عرصه‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی نقش آفرین بوده است و بخشی از این فعالیت‌های اقتصادی و اشتغال‌زایی بوده است که در این راستا بیش از 55 صندوق اعطای تسهیلات برای بسیجیان راه‌اندازی شده است و تاکنون بیش از 112 فقره تسهیلات برای راه‌اندازی مشاغل خرد و کوچک مانند تولیدات شوریجات و ترشیجات، پرورش مرغ، دامداری، زنبورداری و... پرداخت شده است.
محمود بداغی با اشاره به اینکه دامنه فعالیت‌های سپاه و بسیج در حوزه‌های مختلف بسیار گسترده است گفت: حمایت از اقشار محروم و حمایت از آسیب‌دیدگان حوادث طبیعی سیل و زلزله از جمله این فعالیت‌ است که امسال بسیار از مناطق کشور از سیل و بارندگی‌ها آسیب دیدند که در راستای کمک به مناطق سیل زده شهرستان کبودراهنگ بیش از یک میلیارد و 200 میلیون تومان کمک‌های نقدی و غیرنقدی مردم و بسیجیان شهرستان به این مناطق بوده است.
بداغی همچنین بازسازی و تعمیر واحدهای مسکونی آسیب دیده از سیل و بارندگی‌های سال جاری در شهرستان را از دیگر برنامه‌های سپاه و بسیج کبودراهنگ خواند و ادامه داد: بیش از 7 واحد مسکونی با کمک و همکاری گروه‌های جهادی تعمیر و بازسازی شده است و 25 واحد مسکونی نیز با همکاری کمیته امداد، بنیاد مسکن بهزیستی و سپاه ناحیه کبودراهنگ با پرداخت تسهیلات ارزان قیمت و بلاعوض احداث خواهد شد.
وی ادامه داد: احداث 10 سرویس بهداشتی مدارس از اعتبارات محرومیت‌زدایی سپاه نیز از دیگر اقدامات عمرانی گروه‌های جهادی بسیج در شهرستان است که بیش از 107 گروه جهادی بسیج شناسنامه دار در شهرستان فعال‌اند که علاوه بر این تعداد 4 گروه جهادی مهمان از نقاط مختلف کشور و گروه‌های جهادی دانشگاهی در شهرستان نیز مستقر شده‌اند که بیش از 32 پروژه عمرانی در قالب ساخت خانه عالم، ساخت فضاهای آموزشی و بهداشتی، ساخت پل لایه‌روبی قنوات، ساخت سرویس بهداشتی مدارس و... آغاز کرده است.
محمود بداغی با گرامیداشت هفته خبرنگار و تجلیل از خبرنگاران شهرستان گفت: خبرنگاران زبان گویای جامعه‌اند و با انعکاس اخبار توانسته‌اند امید بخشی را در جامعه انجام دهند.
 

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.