پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : شنبه ، 26 خرداد 1403

کد خبر : 132395

 
رییس کمیسیون نظارت، بازرسی و امور اداری شورای شهر همدان:

ساماندهی نیروی انسانی مهمترین دغدغه مدیریت شهری است
تاریخ خبر : 1402-03-11
     
 
 
     
متن خبر :


 رییس کمیسیون نظارت، بازرسی و امور اداری شورای شهر همدان گفت: ساماندهی نیروی انسانی یکی از مهمترین دغدغه‌های موجود در شهرداری همدان است و باید قانون به نحوی رعایت شود که موجب برقراری عدالت و انگیزه‌بخشی در بین کارکنان شود که این امر در ارتقای بهره‌وری بسیار موثر خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر همدان، جلسه کمیسیون نظارت، بازرسی و امور اداری شورا با حضور اعضای کمیسیون و در دفتر معاونت خدمات شهری شهرداری با هدف بررسی عملکرد سال 1401 و افق کاری 1402 در حوزه‌های کاری مختلف تشکیل و مورد بررسی قرار گرفت.

مرتضی کرباسیان در این جلسه با بیان اینکه بکارگیری افراد در پست‌ها باید بر اساس تخصص، سوابق و طبق قراردادهای کاری باشد، تأکید کرد: هدف از برگزاری این جلسات استفاده از خلاقیت، ایده‌های نوآورانه و طرح‌های ارائه شده معاونت‌ها و سازمان‌ها در بخش‌های مختلف به ویژه در بحث منابع انسانی و بهره‌وری است.

وی بحث منابع انسانی و ساماندهی در این بخش را یکی از مهمترین دغدغه‌های موجود در شهرداری برشمرد و گفت: ساماندهی این حوزه موجب برقراری عدالت و انگیزه‌بخشی در بین کارکنان شده و این امر در ارتقای بهره‌وری بسیار موثر خواهد بود.

رییس کمیسیون نظارت، بازرسی و امور اداری شورای شهر همدان بیان کرد: با بکارگیری نیروهای متخصص و در جایگاه‌های مناسب شاهد این خواهیم بود که نیروها تلاش بر ارتقا به واسطه انجام وظیفه  دارند نه از طریق ارتباط با بدنه مدیریت شهری.

کرباسیان با بیان اینکه با توجه به اقدامات موثر انجام شده تا کنون انتظار می‌رود شاهد چارت سازمانی پویا و خلاق در شهرداری باشیم که نتیجه آن در سال‌های آینده خود را نشان خواهد داد، افزود: شایسته سالاری مهمترین رکن در انتصابات خواهد شد.

وی تأکید کرد: مدیران، قدردان کارشناسان ارائه دهنده نظرات کارشناسی دقیق و درست باشند و تلاش در استفاده از این نظرات را سرلوحه کار خود قرار دهند تا شاهد رفتارسازمانی خوب در بدنه شهرداری باشیم.

رییس کمیسیون نظارت، بازرسی و امور اداری شورای شهر همدان در پایان خاطرنشان کرد: تغییر و ارتقای قراردادهای کاری و تبدیل وضعیت کارکنان نباید باعث کم کاری شود بلکه باید انرژی مضاعفی در پیشبرد اهداف و برنامه‌های مدیریت شهری باشد.

صفری‌افلاکی: اتحادیه‌ها به غلط، حریم شغلی را رعایت نمی‌کنند

نایب رییس شورای اسلامی شهر همدان مدیریت نیروی انسانی در شهرداری را بسیار مهم دانست و تصریح کرد: در صورت کم‌کاری برخی نیروها باید تفاوت‌ها در عملکردها دیده شود تا از سلب اعتماد نسبت به حاکمیت و سست شدن نیروها جلوگیری شود.

حجت‌الاسلام ناصر صفری‌افلاکی با بیان اینکه امانت‌دار بیت‌المال هستیم، ادامه داد: باید با کمترین هزینه بیشترین بهره‌وری را داشته باشیم.

وی با انتقاد از تخصیص بیلبوردهای سطح شهر در معابر عمومی به بخش خصوصی، خاطرنشان کرد: همین بیلبوردها بیشترین تأثیر را در تبلیغات و فرهنگ‌سازی دارند که باید در اختیار خود شهرداری و به منظور اقدامات فرهنگی باشد.

نایب رییس شورای اسلامی شهر همدان یادآور شد: در سده اخیر یکی از ابزارهای نفوذ فرهنگی بیگانه، مصادره دانشمندان ما بوده است که برای جلوگیری از این امر باید تدابیر و اقدامات لازم را در حوزه فرهنگی داشته باشیم.

صفری‌افلاکی در خصوص ساماندهی مشاغل نیز اظهار کرد: در این خصوص احداث شهرک‌ها و بازارچه‌های صنفی همت بیشتری را از سوی معاونت خدمات شهری می‌طلبد.

وی با بیان اینکه اتحادیه‌های ما به غلط سرانه‌ها و حریم شغلی را رعایت نمی‌کنند، گفت: به عنوان مثال پروژه مجتمع الوند از حدود 20 سال پیش آغاز شده اما چه کسی متولی به سرانجام رساندن آن است؟

نایب رییس شورای اسلامی شهر همدان بیان کرد: شهرداری متولی اتمام پروژه‌هایی همچون مجتمع الوند به منظور ساماندهی مشاغل است که باید ورود کند.

رضایی: ساماندهی مشاغل از اولویت‌های مغفول مانده شهرداری است

رییس مرکز پژوهش‌های شورای شهر همدان با بیان اینکه معاونت خدمات شهری و سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری در معرض قضاوت مستقیم مردم هستند، یادآور شد: این دو معاونت و سازمان بازتاب دهنده خدمات شهرداری به مردم هستند.

علی رضایی با تأکید بر اینکه در ارائه خدمات باید حساس بوده و مسئولان با احساس مسئولیت، اهتمام لازم برای خدمت‌رسانی به شهروندان را داشته باشند، اظهار کرد: معاونت خدمات شهری یکی از معاونت‌های مهم و راهبردی شهرداری است.

وی با بیان اینکه ساماندهی مشاغل یکی از اولویت‌های مغفول مانده شهرداری است، گفت: این مهم در شهر همدان بسیار عقب مانده است و این موضوع ابتدا باید برای شهردار به خوبی تبیین شده و شورا نیز این امر را از شهردار مطالبه کند.

رییس مرکز پژوهش‌های شورای شهر همدان بیان کرد: شهر از لحاظ انضباطی  در شرایط مناسبی قرار ندارد و شهرداری موظف به رعایت انضباط شهر بوده و شورا نیز باید این موضوع را پیگیری کند که البته کمیسیون گردشگری شورا به خوبی پیگیر این مهم است.

رضایی با بیان اینکه متأسفانه هنوز طرح مطالعاتی در برخی پروژه‌ها انجام نشده است، افزود: خواستار ارسال اولویت‌ها و طرح‌ها از سوی معاونت‌ها و سازمان‌ها به مرکز پژوهش‌ها هستیم.

معاون خدمات شهری شهرداری همدان: تیم فعال کنونی در حوزه معاونت خدمات شهری، دانش محور است

حامد جلیلوند نیز در این جلسه عمده مسائل و مشکلات را انجام کارهای بدون مطالعه و پشتوانه علمی در حوزه خدمات شهری دانست و تصریح کرد: در تمام سازمان‌های زیر مجموعه حوزه خدمات شهری این مهم به چشم می‌آمد.

وی با بیان اینکه تیم فعال کنونی در حوزه معاونت خدمات شهری، دانش محور است، ادامه داد: نیاز به خرد جمعی بیشتر احساس شد و بر این اساس کمیته‌های زیر مجموعه تشکیل شد.

معاون خدمات شهری شهرداری همدان خاطرنشان کرد: ایجاد اداره محیط زیست در این بخش مهمترین بحث مغفول مانده بود و متأسفانه هیچ یک از پروژه‌های کنونی پیوست زیست محیطی ندارد.

جلیلوند یادآور شد: در تمام شهرهای هم سطح همدان سال‌های سال است که اداره محیط زیست و توسعه پایدار شهری و اداره منابع آب تشکیل شده است.

وی بحث ساماندهی نیروی انسانی در این بخش را از دیگر دغدغه‌ها برشمرد و اظهار کرد: دغدغه جدی طبقه‌بندی کارکنان در حوزه خدمات شهری است.

معاون خدمات شهری شهرداری همدان با اشاره به لزوم پیگیری طرح‌های مطالعاتی، گفت: ساماندهی مشاغل یکی از موارد قابل توجه در این بخش بود که شهرداری و مردم درگیر آن هستند.

جلیلوند با تأکید بر اینکه اهمیت طرح جامع ساماندهی مشاغل، کم از طرح تفصیلی نیست، بیان کرد: طرح جامع شهری و طرح تفصیلی در دست بازنگری بوده و اکنون فرصت مناسبی است که طرح جامع ساماندهی مشاغل با این دو طرح همپوشانی داشته باشد.

 

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.