1403-04-211403-04-31bool(false) 1403-04-211403-04-31bool(false) پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : يكشنبه ، 31 تير 1403

کد خبر : 137778

 
کاشت گل‌های پایدار وکم آب‌بر در فضای سبز
تاریخ خبر : 1403-02-19
     
 
 
     
متن خبر :


 یک میلیون و 500 بوته گل فصلی هم زمان با فصل بهار در نقاط مختلف شهر همدان کاشته شده است.

معاون خدمات شهری شهردار همدان گفت: این گل‌ها شامل بنفشه، همیشه بهار، آنمون، شب‌بو، اطلسی و لاله است که در بوستان‌ها، میادین و بلوارهای شهر کاشته شده که با توجه به ظرافت و وجود گل‌های رنگارنگ، زیبایی و طراوت خاصی به سیمای شهری بخشیده است.

حامد جلیلوند افزود: افزون بر این تعداد گل،30 هزار اصله نهال و درختچه نیز در بوستان‌ها، میادین و بلوارهای اصلی کاشته شده است.

وی یادآور شد: تغییرات شرایط آب‌وهوایی و خاک سبب شد تا در سال‌های گذشته کاشت گل‌های اطلسی به فراموشی سپرده شود اما با تدابیر گرفته شده توانستیم بسترهای لازم برای کاشت این نوع گل را مهیا سازیم.

معاون سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری همدان نیز گفت: کاشت گونه‌های کم‌آب‌بر در سال‌های گذشته همواره در اولویت مدیریت شهری در راستای توسعه فضای سبز این شهر بوده است.

مجتبی توتونی اظهار کرد: اصلاح الگوی کشت و اتخاذ تدابیر لازم برای جلوگیری از مشکلات ناشی از کم‌آبی از مهم‌ترین اهداف حوزه فضای سبز شهرداری به شمار می‌رود و به همین دلیل نسبت به کاشت گونه‌هایی اقدام شده که نیاز چندانی به آب ندارند.

وی بیان کرد: بر این اساس نیز کاشت درختچه‌های زینتی همه ساله در دستور کار قرار گرفته و در کنار گل‌های فصلی نسبت به کاشت آن اقدام می‌کنیم.

توتونی خاطرنشان کرد: رزها، شمشادها، زرشک، ژونی پروس، پرطاوسی و یاس زرد جزو گیاهانی هستند که نیاز چندانی به آب نداشته و در توسعه فضای سبز همدان مورد استفاده قرار می‌گیرند.

معاون سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری همدان یادآور شد: همچنین در سال‌های اخیر کاشت درخت‌های اقاقیا، افرا، زبان گنجشک، نارون و بیدمجنون در دستور کار بوده است.

به نقل از ایرنا، توتونی با اشاره به اینکه سرانه فضای سبز در شهر همدان 11/2 مترمربع است، افزود: ارتقاء کیفی توسعه و فضای سبز شهر همدان از مهم‌ترین برنامه‌های مدیریت شهری است و گونه‌های کاشت ما براساس بوم شناسی انجام می‌شود.

 

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.