1400-10-221400-11-02bool(false) پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : شنبه ، 2 بهمن 1400

کد خبر : 120770

 
آغاز آموزش حضوری بیش از 325 هزار دانش‌آموز در همدان
تاریخ خبر : 1400-09-02
     
 
 
     
متن خبر :


 طبق اعلام آموزش‌وپرورش درباره بازگشایی مدارس، از دیروز«اول آذرماه» دانش‌آموزان دوره‌های ابتدایی و متوسطه اول بر حسب شرایط و الگوی مدارس فعالیت آموزشی حضوری خود را پس از ماه‌ها دوری از مدرسه از سر گرفتند.
معاون متوسطه آموزش‌وپرورش با بیان این‌که بازگشایی مدارس شهری که تاکنون فعالیت‌هایشان غیرحضوری بود از دیروز، اول آذرماه در سراسر استان انجام شد، بیان‌کرد: پیش از این هم مدارس متوسطه دوم نیز در نیمه دوم آبان‌ماه وارد آموزش حضوری شده بودند.
نعمت‌‌ا... بحیرایی در گفت‌وگو با همدان‌پیام، درباره شمار دانش‌آموزانی که مشمول بازگشایی از یکم آذرماه بودند نیز گفت: بیش از 325 هزار و 707 دانش‌آموز در استان مشمول این طرح هستند که 18هزار و 586 نفر از این دانش‌آموزان در مدارس بزرگسال، استثنایی و پیش‌دبستانی هستند و 175هزار و 823 دانش‌آموز در دوره اول ابتدایی تا پایه ششم و مابقی در متوسطه اول و دوم مشغول به تحصیل هستند.
وی تأکید کرد: با توجه به توسعه آموزش‌های حضوری به سراسر استان و همه دانش‌آموزان در دوره‌های تحصیلی، رعایت مقررات بهداشتی با شدت بیشتری ادامه پیدا می‌کند و تلاش می‌شود تا نگرانی‌ها به حداقل ممکن برسند.
بحیرایی افزود: این امر منوط به آن است که اصول اصلی و اساسی که مربوط به رعایت بهداشت فردی دانش‌آموزان است از طرف مدرسه کنترل و از سوی خانواده‌ها مراقبت و گوشزد شود و دانش‌آموزان نیز خودشان را مقید بدانند که بهداشت فردی را رعایت کنند.
وی با تأکید بر ضرورت رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در کلاس‌های درس و گروه‌بندی دانش‌آموزان برای حضور در مدرسه بر حسب جمعیت کلاس و مدرسه گفت: برنامه‌ریزی حضور دانش‌آموزان برعهده خود مدارس و مناطق است، بنابراین ممکن است دانش‌آموزی در یک مدرسه پرجمعیت تنها یک روز به مدرسه برود و در یک مدرسه کم‌جمعیت، هر روز در مدرسه حضور داشته باشد، بنابراین نحوه حضور در مدرسه از سوی مدارس به دانش‌آموزان و خانواده‌هایشان اطلاع داده شده است.
بحیرایی همچنین درباره اختیاری بودن کلاس‌ها ادامه داد:  با توجه به تعیین‌تکلیف از سوی ستاد استانی کرونا، فعالیت‌های آموزشی آغاز شده و مدارس مکلفند فعالیت حضوری ارائه دهند و بنای آموزش حضوری را بگذارند و اگر در همه روزها امکان حضور نیست زمانی را هم به آموزش مجازی اختصاص دهند.
وی تأکید کرد: تمام دانش‌آموزان بر اساس مقررات مدرسه و در روزهای تعیین شده به مدرسه می‌روند و تکلیف است که مدارس بازگشایی را انجام دهند، بنابراین با برگشت به شرایط آموزش حضوری، هم مدارس تکلیف روشنی دارند و هم دانش‌آموزان باید بر اساس آیین‌نامه‌های آموزشی مقررات مدرسه را رعایت کنند.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.