پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : سه شنبه ، 2 مرداد 1403

کد خبر : 130805

 
ترامپ:

جهان بزودی وارد جنگ جهانی سوم می‌شود
تاریخ خبر : 1401-12-15
     
 
 
     
متن خبر :


 دونالد ترامپ در کنفرانس کنش سیاسی محافظه‌کاران در مریلند گفت، جو بایدن، آمریکا را به سمت فراموشی سوق می‌دهد و وعده داد که در صورت بازگشت احتمالی به عرصه سیاست در سال ۲۰۲۴، از هدر دادن پول مالیات‌دهندگان ایالات متحده در جنگ‌های خارجی «احمقانه» جلوگیری کند.

به گزارش ایسنا به نقل از آرتی، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری سابق آمریکا در سخنرانی نزدیک به 2 ساعته خود در گردهمایی سالانه محافظه‌کاران در استراحتگاه ملی گیلورد گفت: «من تنها رئیس‌جمهوری در این دهه‌ها بودم که جنگی نداشتم. اقتصاد پر رونق بود، هیچ مرگی وجود نداشت، هیچ شهر نابود شده‌ای که هرگز قابل بازسازی نباشد، وجود نداشت».

ماه گذشته، ترامپ وعده داد در صورت انتخاب مجدد، فوراً با مسکو و کی‌یف تماس بگیرد و تأکید کرد که دقیقاً می‌داند برای توقف درگیری به ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه و ولادیمیر زلنسکی، رهبر اوکراین، چه بگوید. وی روز شنبه تکرار کرد: من می‌دانم چه باید بگویم. قبل از اینکه به دفتر بیضی برسم، جنگ فاجعه‌بار بین روسیه و اوکراین پایان خواهد یافت. من مشکل را به سرعت حل خواهم کرد؛ بیش از یک روز طول نخواهد کشید.

ترامپ، بایدن را به خاطر هدر دادن میلیاردها دلار مالیات‌دهندگان آمریکایی به جای وادار کردن متحدان اروپایی واشنگتن به تأمین مالی کی‌یف مورد انتقاد قرار داد و گفت: آیا ناتو به اندازه ما دلار می‌گذارد؟" ما ۱۴۰ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری کردیم و آنها فقط کسری از آن را پرداخت کردند و می‌دانید، همه ما می‌خواهیم موفقیت را ببینیم، اما به دلیل موقعیت مکانی برای آنها بسیار مهمتر از ماست».

ترامپ اعلام کرد: ما هرگز به حزبی که می‌خواهد پول نامحدود بدهد، برای جنگیدن در جنگ‌های خارجی که جنگ‌های بی‌پایان و احمقانه هستند، برنمی‌گردیم.

ترامپ به آمریکایی‌ها هشدار داد که با «خطرناکترین زمان در تاریخ کشورمان» روبه‌رو هستند و جو بایدن ما را به سمت فراموشی سوق می‌دهد، و مدعی شد که جهان به زودی وارد جنگ جهانی سوم خواهد شد، مگر اینکه «چیزی سریع اتفاق بیفتد».

در ماه‌های اخیر، ترامپ مکرراً از ایالات متحده خواسته است که راه را برای مذاکره برای حل و فصل صلح در اوکراین رهبری کند، در حالیکه نحوه مدیریت بایدن در مناقشه را مورد انتقاد قرار داده‌است.

وی همچنین وعده آمریکا برای ارسال تانک‌های ام  آبرامز به اوکراین را محکوم کرد و گفت که این اقدام می‌تواند منجر به جنگ هسته‌ای شود، زیرا مسکو همچنان اصرار دارد که محموله‌های تسلیحاتی، غرب را به یک طرف مستقیم در خصومت‌ها تبدیل‌کند.

 

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.