پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : دوشنبه ، 17 بهمن 1401

کد خبر : 124658

 
شهردار کبودراهنگ:

پیاده‌راه و پارک‌نواری بلواربعثت به بهره‌برداری می‌رسد
تاریخ خبر : 1401-04-13
     
 
 
     
متن خبر :

 کبودراهنگ اکرم حمیدی -خبرنگار همدان پیام: در بودجه عمرانی امسال شهرداری کبودراهنگ ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان برای پروژه پیاده‌راه‌سازی بلوار بعثت پیش‌بینی شده که تاکنون ۱.۵ میلیارد تومان آن هزینه شده و پایان مردادماه به بهره‌برداری می‌رسد.
 شهردار کبودراهنگ با بیان این مطلب اظهارکرد: برای این پروژه از این مبلغ ۴۰۰ میلیون تومان اعتبار استانی و ۲۰۰ میلیون تومان اعتبار تخصیصی نماینده بوده است و مابقی از بودجه داخلی تامین شده و بیشتر کارها توسط نیروهای شهرداری انجام شده و هزینه‌ای که تاکنون برای این پروژه شده فقط برای مصالح بوده است.
 علی فلاح ادامه داد: پروژه پیاده‌راه‌سازی و پارک‌نواری بلوار بعثت کبودراهنگ که از اوایل خرداد شروع شده و تا پایان تیرماه به بهره برداری می‌رسد یک کیلومتر( هزار متر مربع) جالیز خواهد شد.
 وی خاطرنشان کرد : این پروژه ازمیدان امام تا میدان پرواز کبودراهنگ ( فاز اول پیاده راه بلوار بعثت ) که طول جدول گذاری نهری 600متر وطول لوله‌گذاری برای آبیاری ۲۶۰۰متر، طول لوله ۶ تحت فشار  ۱۲۰۰متر و کابل برق به طول ۱۶۰۰متر پیش بینی شده است.
فلاح در ادامه افزود: جالیز کف ۷۰۰۰ متر،تعداد پایه چراغ ۳۵ عدد،باکس زباله ۲۰عدد،نیمکت سیمانی طرح  چوبی ۴۰عدد در حال انجام است.
وی با بیان اینکه ۵عدد المان در سطح شهر پیش بینی شده است گفت: این المان ها با عنوان های دانشجو ، کتابخانه ، جهاد ، اداره آب و شهرداری در دست اقدام است که تعداد 5 عدد وسایل بازی نیز پیش بینی شده است.
وی در رابطه با ویژگی‌های فنی پروژه بیان کرد: مصالح منطبق با اقلیم سرد و خشک و یخ‌بندان شهر و زهکشی کف پیاده‌رو جهت جلوگیری
و جاری شدن آب در بلوار بهشتی با استحكام مصالح مصرفی و تاییدفنی انجام گرفته است.
وی در ادامه افزود:آبیاری تحت فشار و خودکار درختان با نورپردازی در این بلوار انجام می گیرد.
فلاح هدف از اجرای این پروژه را ساماندهی وردی شهر ،پیاده راه سازی وایجاد پارک نواری عنوان کرد و گفت: یکدست کردن پیاده‌راه
آبیاری قطری درختان و حذف باغچه‌ها و چمن‌ها برای جلوگیری هدررفت آب،ایجاد سیما و منظر شهری و یک نماد برای شهر کبودراهنگ عنوان کرد
وی درادامه افزود: برای انجام پروژه بلوار مدرس نیز کم‌کردن عرض رفوژه و اصلاح خیابان به طول یک کیلومتر در دو طرف و حذف چمن بلوار و قطری و لوله کشی کردن بلوار،جدول‌کاری به طول دو کیلومتری از میدان شهدا تا سر خیابان باهنر انجام می‌شود. شهردار کبودراهنگ در ادامه افزود: پروژه ورزشگاه روباز پارک آزادگان و چند پروژه دیگر مثل زمین اسکیت و  ۵۰۰ متر طول سنگ‌چینی انتهای کشتارگاه برای هدایت آب‌های سطحی، آسفالت‌ریزی ۶۰۰۰تنی معابر داخل شهر، تجهیز پارک‌های محله‌ای نیز از دیگر پروژه‌های در دست اقدام شهرداری کبودراهنگ است که امیدواریم با همکاری شوراهای پرتلاش شهر و مردم صبور کبودراهنگ این پروژه‌ها را هرچه سریع‌تر به پایان برسانیم.

 

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.