1403-01-251403-02-04bool(false) پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : سه شنبه ، 4 ارديبهشت 1403

کد خبر : 134765

 
معاون راهداری استان همدان خبر داد:

فعالیت ۹ اکیپ راهداری برای تنقیه و لایروبی پل‌های همدان
تاریخ خبر : 1402-07-22
     
 
 
     
متن خبر :


معاون راهداری استان همدان گفت: عملیات لایروبی و تنظیم بستر هزار و ۱۵۰ دستگاه پل از ابتدای سالجاری تاکنون توسط ۹ اکیپ راهداری به منظور جلوگیری از سیلاب در استان انجام شده است و این روند همچنان ادامه خواهد داشت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای (همدان) جواد نگاهداری معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان همدان با اشاره به حفظ و نگهداری راه‌ها و ابنیه فنی آنها را از مهمترین وظایف راهداران برشمرد و افزود: نیروهای این اداره‌کل همه ساله با هدف پیشگیری از آب گرفتگی و وقوع سیلاب‌های احتمالی قبل از شروع فصل زمستان عملیات لایروبی و تنظیم بستر پل‌ها را در اولویت کاری خود قرار می‌دهند.
 
نگاهداری تصریح کرد: با توجه به شرایط خاص جغرافیایی و آب و هوایی همدان متاثر از زمستان زود رس و... در سایر فصول سال نیز عملیات لایروبی پل‌ها توسط نیروهای راهداری انجام می‌شود تا بستر برای تردد روان کابران جاده‌ای فراهم شود.
 
معاون راهداری اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان همدان بیان نمود: با توجه به اینکه فرآیند نگهداری از ابنیه فنی راه‌ها از قبیل پل‌ها بخش مهمی از عملیات راهداری محسوب می‌شود همکاران ما در این اداره همواره تمام تلاش خود را برای استفاده بهینه از امکانات، افزایش و دوام شبکه راه‌های استان با بهره‌گیری از روش‌های نوین بکار می‌گیرند.
 
وی در پایان گفت: با توجه به پیش بینی سازمان هوا شناسی مبنی بر پربارش بودن پاییز امسال و همچنین کاهش پوشش گیاهی و... احتمال جاری شدن سیلاب در راهها بسیار بالاست و از این رو هم اکنون ۹ اکیپ راهداری مشغول لایروبی و تنقیه پلها و آبروهای استان همدان هستند.

 

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.