1401-08-251401-09-05bool(false) پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : شنبه ، 5 آذر 1401

کد خبر : 124393

 
ملایر، میزبان اختتامیه همایش بین‌المللی نهضت ترجمه و انتشار مفاهیم ارزشی دفاع مقدس
تاریخ خبر : 1401-04-02
     
 
 
     
متن خبر :

 اختتامیه نخستین همایش بین‌المللی نهضت ترجمه و انتشار مفاهیم ارزشی دفاع مقدس استان همدان، مهرماه سالجاری در شهرستان ملایر و به میزبانی دانشگاه ملی ملایر برگزار می‌شود.
فرماندار ملایر در نشست هماهنگی برگزاری اختتامیه همایش بین‌المللی نهضت ترجمه و انتشار مفاهیم ارزشی دفاع مقدس با عنوان «پرواز اندیشه‌ها، روایت ماندگار» که با حضور مهدی ظفری، مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان همدان، میثاق گودرزی، مدیر مرکز اسناد و کتابخانه ملی غرب کشور و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی برگزار شد، با بیان این مطلب اظهار کرد: شهرستان ملایر در این همایش میزبان فرهیختگانی از ۲۰ کشور دنیا است و در این راستا تمامی زمینه‌های لازم برای برگزاری باشکوه همایش در شهرستان مهیا است. سلمان اسماعیلی گفت: اختتامیه همایش با موضوع ادبیات پایداری و معرفی کتاب‌های «من رضا هستم» در وصف زندگینامه شهید «داریوش (رضا) ساکی»، کتاب «حاج جلال» در وصف زندگینامه پدر شهیدان حاجی‌بابایی و ترجمه کتاب شهید «الکرخ» در وصف شهید «احمد روستایی» برگزار می‌شود.
وی بیان کرد: فرهنگ انقلاب، ارزش‌های دفاع مقدس و ارزش‌های اسلامی، بسیار غنی و سرشار از جهاد، ایثار و شهادت است.
اسماعیلی ادامه داد: با وجود چنین فرهنگی غنی و گنجینه‌هایی همچون شهدا، جانبازان و ایثارگران، هیچ کمبودی در تولید محتوا برای انتشار مفاهیم ارزشی دفاع مقدس نداریم.
وی با بیان اینکه، مسأله امروز، فرم ارائه محتوا، متناسب با ذائقه و سلیقه جامعه مخاطب و نسل جوان امروز است، خاطرنشان کرد: سرود "سلام فرمانده" یک فرم موفق از مفاهیم و ارزش‌های دفاع مقدس بود که جهانی شد.
اسماعیلی با تأکید بر اینکه، دانشگاه ملی ملایر آمادگی‌های لازم را برای میزبانی شایسته این همایش دارد، تصریح کرد: از تمامی ظرفیت‌های شهرستان باید برای برگزاری اختتامیه همایش بین‌المللی نهضت ترجمه و انتشار مفاهیم دفاع مقدس به‌کار گرفته شود.
فرماندار همچنین تأکید کرد: با توجه به بازدید فرهیختگان از مکان‌های دیدنی و گردشگری ملایر به عنوان یکی از برنامه‌های جانبی همایش، تمهیدات لازم اندیشیده شود.
وی گفت: اقدامات لازم برای برپایی نمایشگاهی از ظرفیت‌های شهرستان ملایر در حاشیه این همایش و همچنین اقدامات ابتکاری انجام شود.
مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان همدان نیز در این نشست، با اشاره به اینکه افتتاحیه این همایش برای نخستین‌بار در کشور در دانشگاه بوعلی‌سینا همدان برگزار شد، گفت: با برگزاری نخستین همایش بین‌المللی نهضت ترجمه و انتشار مفاهیم دفاع مقدس، یک حرکت جهانی در استان همدان شکل گرفت. مهدی ظفری تأکید کرد: باید به یک نوع و شکل جدیدی شهدای والامقام و خاطرات و وصیت‌نامه آنها را معرفی کنیم و در این مسیر از چیزی ترس نداشته باشیم.
میثاق گودرزی، مدیر مرکز اسناد و کتابخانه ملی غرب کشور نیز در این نشست، گفت: امروز در برهه‌ای از تاریخ قرار گرفته‌ایم که با برگزاری همایش بین‌المللی نهضت ترجمه و نشر مفاهیم ارزشی دفاع مقدس، تاریخ‌ساز خواهیم شد.

 

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.