پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : دوشنبه ، 1 مرداد 1397

کد خبر : 82338

 
پرونده حقوق بگیران نجومی در حال رسیدگی است
تاریخ خبر : 1396-06-16
     
   
     
متن خبر :

عضو هیات رئیسه کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که دیوان محاسبات با دقت در حال رسیدگی به پرونده حقوق بگیران نجومی است، گفت: بخشی از پرونده این حقوق بگیران در هیات مستشاری دیوان محاسبات رسیدگی شده و برخی در حال رسیدگی است و پرونده مختومه نشده است.
علی کاظمی باباحیدری در گفت وگو با ایرنا با تاکید بر این که گزارش های دیوان محاسبات کل کشور در مورد حقوق های نجومی در چندین مرحله به مجلس شورای اسلامی و کمیسیون برنامه و بودجه داده شده است، افزود: کار اصلی دیوان محاسبات این است که اگر تخلفی صورت گرفته مشخص کند، در این راستا از همان ابتدا این دیوان بررسی موضوع را به طور دقیق آغاز کرد.
وی یادآور شد: در بررسی های دیوان محاسبات، تخلفات برخی حقوق بگیران نجومی مشخص شد که پس از آن در هیات مستشاری دیوان محاسبات مورد بررسی قرار گرفت، برخی از این پرونده ها بررسی شده و برخی نیز در حال رسیدگی است.
عضو هیات رئیسه کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس تصریح کرد: در این راستا بسیاری از وجوه توسط دیوان محاسبات باز پس گرفته و به خزانه بازگشت.
کاظمی باباحیدری ادامه داد: در برخی از این پرونده ها مشخص شد که تخلفی وجود نداشته است، مثلا در موضوع صندوق توسعه ملی، اعلام شد که پرداخت ها به صورت قانونی و بر اساس مصوبات قانونی بوده است.
وی همچنین اظهارکرد: کار دیوان محاسبات این است که تخلف را مشخص کند، اگر تخلفی جرم باشد به قوه قضاییه ارجاع می شود ولی اگر تنها تخلف باشد در هیات مستشاری رای صادر می شود.
نماینده مردم اردل و فارسان در مجلس همچنین گفت: تعدادی از پرونده ها همچنان در هیات مستشاری دیوان محاسبات در حال بررسی است.
کاظمی باباحیدری ابراز امیدواری کرد که پرونده حقوق بگیران نجومی بادقت مورد رسیدگی قرار گیرد و انتظار این است که کاملا به صورت شفاف نتیجه به مردم ارائه شود.

 

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.