1402-12-021402-12-12bool(false) پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : شنبه ، 12 اسفند 1402

کد خبر : 134075

 
برگزاری جشنواره قصه‌گویی به میزبانی همدان
تاریخ خبر : 1402-06-08
نویسنده : محمود رمضانی
     
 
 
     
متن خبر :


 ۲۵ امین دوره جشنواره بین‌المللی قصه گویی امسال با شعار "با قصه لبخند بسازید" د ر همدان برگزار می‌شود.

مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان همدان با بیان این مطلب در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه جشنواره در چهار محور قصه‌های ملی- مذهبی، قصه‌های قرآنی، حوادث تاریخی و معاصر و مذهبی برگزار می‌شود، افزود: دومین محور روایت اراده و قصه کارآفرینانی است که در عرصه کار و تلاش هستند، سومین روایت اسطوره‌ها و چهارمین محور قصه‌های مدرن است.

معصومه ابراهیمی هژیر با بیان اینکه گروه سنی برای قصه‌گویی ۱۲ سال به بالا و بزرگسالان  پدربزرگان و مادربزرگان است، یادآور شد: قصه‌گویی برای مخاطبان کودک ونوجوان در چهار بخش قصه‌های مدرن و کلاسیک، آیینی و سنتی، زبان اشاره و ۹۰ ثانیه‌ای در نظر گرفته شده است، در ضمن در بخش ۹۰ ثانیه‌ای محدودیت سنی وجود ندارد و افراد باید در این زمان خاطرات زندگی خود را روایت کنند.

وی با بیان اینکه جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی امسال پخش زنده خواهد داشت تا مردم قصه‌ها را ببینند و رأی بدهند، گفت: سال گذشته استان همدان رتبه نخست این جشنواره را کسب کرد به طوری که نفر بخش اول قصه‌گویی آیینی فردی همدانی بود، مهرداد کاووسی به عنوان هنرمند و احمد عسگری به عنوان مربی سیار روستایی نیز از همدان نفر اول قصه‌گویی بودند.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان همدان از رشد ۵۰۰ درصدی استقبال کودکان و نوجوانان از کلاس‌های تابستانی کانون نسبت به سال گذشته خبر داد.

ابراهیمی‌هژیر، اظهار کرد: کانون با یک قدمت ۶۰ ساله تنها مرکز تخصصی کودکان در سطح کشور است که در استان همدان ۴۴ کتابخانه ثابت سیار و پستی شامل ۳۱ کتابخانه ثابت، ۱۰ کتابخانه سیار و سه کتابخانه پستی دارد.

وی افزود: کتابخانه ثابت کانون به طور میانگین ۱۲ هزار جلد کتاب کودک و نوجوان دارد و فعالیت‌های عمومی رایگان در زمینه‌های فرهنگی، هنری و ادبی انجام می‌دهد.

 

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.