1397-01-221397-02-01bool(false) 1397-01-221397-02-01bool(false) پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : شنبه ، 1 ارديبهشت 1397

کد خبر : 75465

 
رئیس پلیس پیشگیری ناجا خبر داد:

یک هزار و 800 کلانتری بدون شبکه الکترونیکی است
تاریخ خبر : 1395-10-18
     
 
 
     
متن خبر :

■ افتتاح 3 طرح انتظامی در استان

 رئیس پلیس پیشگیری ناجا در سفر یک‌روزه به همدان ضمن حضور در همایش سالیانه کلانتری‌ها و پاسگاه‌های انتظامی همدان، 3 طرح انتظامی استان را افتتاح کرد.
محمد شرفی در جمع خبرنگاران همدان گفت: اين همایش هر سال در سراسر کشور با هدف تجزيه و تحليل عملکرد يک ساله کلانتري‌ها و پاسگاه‌ها، تجليل از عملکردها و رفع کم و کاستی‌ها برگزار مي‌شود.
شرفی با بیان اینکه روزآمدی کلانتری‌ها و پاسگاه‌ها نیز هدف دیگر همایش کوپ است، اظهار کرد: با توجه به افزايش روزافزون سرعت تبادل اطلاعات و گستردگي فضاي رسانه‌اي، کلانتري‌ها و پاسگاه‌ها نيز بايد به‌روز شوند که در اين رابطه کميسيون‌هايي تشکيل و از اساتید مجرب براي روزآمدي دانش و مهارت شغلي پرسنل و افزايش شاخص‌هاي کارکردي استفاده مي‌شود.
وی از کاهش چشمگير وقوع جرايم در استان همدان، خبر داد و افزود: در همدان سرقت‌ها 29 درصد کاهش داشته و اين در حالي است که ميانگين کاهش سرقت در کشور 4 درصد است. به گفته این مقام انتظامی، سرقت‌هاي به عنف 59 درصد، سرقت‌هاي مسلحانه 68 درصد و جرايم خشن و نزاع‌هاي دسته جمعي و فردي در استان نيز از کاهش چشمگيري برخوردار بوده‌اند.
 اين مقام انتظامي با بيان اينکه هدف اصلي پليس پيشگيري، پيشگيري از جرم است، متذکر شد: براساس ارزيابي‌هاي انجام شده، استان همدان جزو 3 استان برتر کشور در حوزه کاهش وقوع جرايم و افزايش عملکرد مطلوب است.
رئیس پلیس پیشگیری ناجا در بخش دیگری از سخنانش به رضایت‌مندی 91 درصدی مردم همدان از کلانتری و پاسگاه‌ها اشاره کرد و یادآور شد: برنامه آینده ناجا تحول در کلانتری و پاسگاه‌ها است به طوری که سند این مهم تدوین و تأیید شده و شورایی برای ارائه برنامه‌ها و پیشنهادات در این حوزه فعال است.
شرفی ادامه داد: انتظار می‌رود در 6 ماهه نخست امسال تحول چشمگیری در کلانتری‌هایی که بیش از 53 درصد مراجعه‌کننده و پرونده‌های مردم در این کلانتری‌ها تشکیل می‌شوند
شرفی با اشاره به اجرای طرح مدیریت کیفیت در کلانتری و پاسگاه‌ها (مکنا) از سال‌‌های گذشته، اظهار کرد: در راستای اجرای طرح مکنا خوشایندسازی محیط کلانتری، اصلاح روند و فرایندهای انجام کار، استانداردسازی و تعالی رفتار و توجه به موضوع خلاقیت مدنظر بوده که 70 درصد محیط کلانتری‌ها زیباسازی شده و اصلاح روند کارها نیز به طور کارها انجام گردیده است.
شرفی با بیان اینکه هزار و 800 کلانتری در سطح کشور فاقد شبکه هستند، متذکر شد: با توجه به اینکه پليس سازماني بهره‌مند از فناوري‌هاي نوين، مسئوليت‌پذیر و حرفه‌گرا است باید اين مهم در کلانتري‌ها و پاسگاه‌ها نیز به همین نحو باشد.
 3 طرح انتظامی به بهره‌برداری رسید
فرمانده انتظامی استان همدان نیز گفت: از سال 93 تاکنون، 8 کلانتری و پاسگاه با طرح مدیریت کیفیت احداث شده و 48 پروژه با منابع استانی و ملی نیز به بهره‌برداری رسیده است. حاجی‌محمد مهدیان‌نسب با اشاره به بهره‌برداری 3 پروژه جدید افزود: احداث یادمان شهید گمنام در ستاد فرماندهی انتظامی استان، بهره‌برداری از حسینیه فاطمه الزهرا(س) ستاد فرماندهی انتظامی همدان و افتتاح پاسگاه انتظامی کوئین واقع در کبودراهنگ از جمله پروژه‌های انتظامی است.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.