1402-07-021402-07-12bool(false) پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : چهارشنبه ، 12 مهر 1402

کد خبر : 130935

 
بهره‌برداری از معادنی که ۱۸ سال بلاتکلیف بود
تاریخ خبر : 1401-12-21
     
 
 
     
متن خبر : شهرداری همدان توانست معادنی که ۱۸ سال بلاتکلیف مانده بود را مورد بهره‌برداری قرار دهد.

رئیس سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت مردمی شهرداری همدان با اشاره به اینکه شرکت سیمان شهرداری همدان دارای 7 معدن و مقدار زیادی اراضی است که توانسته برای استخراج سیمان مجوز بگیرد، اظهار کرد: در این ۱۸ سال اقدامات زیادی انجام شده تا شرکت سیمان دایر شود که بنا به دلایل مختلف بلاتکلیف مانده‌بود.

حسین مردانی با بیان اینکه در چند ماه گذشته پیگیری‌های لازم را انجام دادیم و در نهایت به این نتیجه رسیدیم که آغاز کار در اراضی و معادن شهرداری واقع در روستای داق‌داق‌آباد صورت بگیرد و کارخانه تولید کاغذ از سنگ دایر شود، تصریح کرد: با چند شرکت دانش‌بنیان و شرکت‌هایی که قبلاً در حوزه تولید کاغذ از سنگ کار کرده بودند، رایزنی و تبادل اطلاعات شده‌‎است و با چند شرکت به جمع‌بندی رسیده‌ایم.

رئیس سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت مردمی شهرداری همدان خاطرنشان کرد: از 7 معدن موجود یک معدن را با شرکت‌های دانش‌بنیان توافق کردیم تا با یک هکتار زمین تولید کاغذ از سنگ را اجرایی کنیم.

وی در پایان درباره بقیه معادن شرکت سیمان، اظهار کرد: برای مابقی معادن و اراضی با چند شرکت معتبر در راستای تولید سیمان سفید و آهک هیدارته وارد مذاکره شده‌ایم و در حال پیگیری هستیم.

 

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.