پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : پنجشنبه ، 19 تير 1399

کد خبر : 100365

 
زیارت اربعین ستون ولایت است
تاریخ خبر : 1398-07-21
     
   
     
متن خبر :


 همانطور که نماز ستون دین است، زیارت اربعین ستون ولایت است.
امام جمعه موقت همدان در خطبه‌های نماز جمعه این هفته همدان با بیان اینکه یکی از مسائل مهم و با ارزش که جنبه فقهی و اخلاقی دارد مسأله حقوق است اظهار کرد: بزرگترین حقوق از منظر امام علی(ع)، حق زمامداران بر مردم و حق مردم بر حاکمان است.
حجت‌الاسلام و المسلمین سیدهاشم موسوی با بیان اینکه اگر حاکم حق مردم را ادا کند و مردم حق حاکم را ادا کند باعث الفت مردم با یکدیگر و پیوستگی آنها می‌شود افزود: این فریضه موجب قدرت و عزت دین، تقویت حق، رهایی دین از انحراف، استواری عدالت، حفظ سنت‌ها در مسیر صحیح، اصلاح امور ، امیدواری مردم و یأس دشمنان می‌شود.
امام جمعه موقت همدان تصریح کرد: اگر این دو حق محقق نشود، نابودی وحدت، حاکمیت ظلم بین مردم، ایجاد بدعت، از بین رفتن مسیر روشن و تقوای الهی، کمرنگ شدن خصایص انسانی نیکو شده و  نهایتاً حکومت استبداد و ظلم می‌شود.
به گزارش فارس، وی ادامه داد: در چنین حکومتی مردم به ابطال حقوق عادت می‌کنند، نیکان خوار و ذلیل می‌شوند و از صحنه اجتماع طرد می‌شوند و از سوی دیگر اشرار و بدکاران عزیز می‌شوند و پست‌ها به آن‌ها می‌رسد.
موسوی با اشاره به اینکه در هیچ عصر و زمانی، حاکمان مانند امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری عمل نکردند خاطرنشان کرد: این بزرگواران به جوانان عشق می‌ورزند و همواره مردم را در نظر دارند.
وی در ادامه به روز عصای سفید اشاره کرد و گفت: مسئولان در مناسب سازی معابر برای عبور و مرور نابینایان و معلولان اهتمام ورزند.
امام جمعه موقت همدان به اربعین حسینی نیز پرداخت و اظهار کرد: پیامبر اکرم مردم را توصیه کرده که مردم از قرآن و اهل بیت جدا نشوند.
وی با اشاره به اینکه دستور قرآن برای سعادت انسان، کنار صادقان بودن است که مصداق اصلی آن ائمه اطهار هستند افزود: هیچ یک از ائمه اطهار دروغ نگفتند و ما نیز نباید دروغ بگوییم.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.