پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : يكشنبه ، 14 خرداد 1402

کد خبر : 69626

 
مدیر تنظیم بازار جهاد کشاورزی همدان خبر داد

ذخیره 1750 تن گوشت مرغ برای شب عید در همدان
تاریخ خبر : 1394-12-18
     
 
 
     
متن خبر :
  مدیر تنظیم بازار جهاد کشاورزی همدان گفت: ‎هزار و 750 تن موجودی مرغ و 232 تن گوشت منجمد کارتنی وارداتی برای شب عید در استان ذخیره شده است.مهدی نجفیان در گفت‌وگو با فارس با تأکید بر اینکه در خصوص ذخیره مرغ و گوشت شب عید مشکلی وجود ندارد، اظهار کرد: ‌هزار و 750 تن موجودی مرغ در استان همدان است.
وی با اشاره به اینکه مرغ‎های ذخیره شده حداقل 3 ماه تاریخ دارند، گفت: 232 تن گوشت منجمد کارتنی وارداتی در استان همدان ذخیره شده است.
مدیر تنظیم بازار جهاد کشاورزی همدان با بیان اینکه عرضه مرغ و گوشت از تاریخ 25 اسفندماه آغاز می‎شود، افزود: مرغ و گوشت ذخیره شده در اماکن صنفی و ماشین‎های سیار عرضه خواهد شد.
وی با بیان اینکه ذخیره مرغ و گوشت امسال نسبت به سال گذشته رشد داشته چراکه پشتیبانی جهاد کشاورزی، مرغ زیادی خریداری کرده است، گفت: این نهاد زمانی مرغ را خریداری کرده و ذخیره می‎کند که قیمت مرغ بالا نیست. نجفیان بیان کرد: امسال با توجه به اینکه مدت زمان زیادی قیمت مرغ بالا نبود میزان مرغ مطلوبی خریداری شده است.
وی با بیان اینکه قیمت عرضه مرغ برای هر کیلو در جلوی درب سردخانه شرکت پشتیبانی 4 هزار و 500 تومان است، گفت: قیمت عرضه در بین مردم 4 هزار و 800 تا 4 هزار و 850 تومان است.
مدیر تنظیم بازار جهاد کشاورزی استان همدان افزود: قیمت مرغ در شهرستان‌های دارای سردخانه 4 هزار و 800 تومان و در شهرستان‎های بدون سردخانه 4 هزار و 850 تومان است چراکه هزینه حمل و نقل ایجاد می‎شود. وی گفت: در هر شهرستان گروه تنظیم بازار براساس وضعیت بازار مرغ را توزیع می‎کند و محدودیتی برای توزیع وجود ندارد؛ هر شهرستان به هر میزان تقاضا داشته باشد مرغ ارسال خواهد شد.
 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.