پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : دوشنبه ، 17 بهمن 1401

کد خبر : 124519

 
جلوگیری اجاره زمین در نهاوند برای کشت محصولات آب‌بر
تاریخ خبر : 1401-04-07
     
 
 
     
متن خبر :

 افرادی از استان‌های دیگر با هدف کشت محصولات پرآب‌بر درصدد اجاره زمین در نهاوند بودند که با توجه به وضعیت بارش‌ها در این زمینه ممنوعیت‌ ایجاد شد.
دادستان عمومی انقلاب عمومی و انقلاب نهاوند از ایجاد محدودیت و ممنوعیت برای کشت محصولات پرآب بر خبر داد و افزود: برخی افراد از استان‌های مرکزی کشور برای کشت پیاز و سیب‌زمینی که سبب صرف آب زیادی می‌شوند به نهاوند مراجعه می‌کردند تا در زمین اجاره‌ای نسبت به کشت این محصولات اقدام کند که باتوجه ‌به وضعیت بارش‌ها و کمبود آب در این زمینه محدودیت و ممنوعیت‌هایی ایجاد شد.
عباس آزادبخت، از ممنوعیت کشت محصولات پرآب‌بر خبر داد و در بخش دیگری از صحبت‌های خود اظهار کرد: در مدت 3 سال گذشته با همکاری شهرداری نهاوند ۴۵۰ ملک خطرزا در شهرستان رفع خطر شد.
وی گفت: این املاک که بنا به اعلام شهرداری خطراتی را برای شهروندان ایجاد کرده بود، دیوارکشی و یا تخریب شدند که موجبات رضایتمندی ساکنان منطقه را فراهم آورد.
 دادستان عمومی و انقلاب نهاوند برخورد با جرائم خشن را یکی از اقدامات مؤثر دادستانی شهرستان عنوان کرد و افزود: ما در برخورد با جرائم خشن که موجب برهم زدن امنیت و آسایش عمومی می‌شود هیچ مماشاتی نداشته و نخواهیم داشت و مطابق قانون برخورد جدی در این زمینه اعمال کرده‌ایم.
وی گفت: در این زمینه علاوه بر مجازات افراد شرور تاکنون برای چندین نفر از کسانی که جرایم خشن داشته‌اند، حکم تبعید صادر شده که خوشبختانه برخوردهای صورت‌گرفته سبب شده آمار این جرائم در مقایسه با گذشته کاهش داشته باشد.
وی گفت: در راستای مبارزه با مواد مخدر، تعداد قابل‌توجهی از فروشندگان مواد مخدر دستگیر شده و 3 واحد از منازل که اقدام به فروش مواد مخدر می‌کردند به نفع دولت ضبط شد.

 

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.