پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : دوشنبه ، 17 بهمن 1401

کد خبر : 121148

 
اخبار ورزشی استان:

آغاز خوب هاکی همدان در رشته ساحلی
تاریخ خبر : 1400-09-22
     
 
 
     
متن خبر :

 هاکی‌بازان همدانی آغاز خوبی در مسابقات هاکی ساحلی داشتند.
رئیس هیأت هاکی استان با اعلام این مطلب گفت: رشته هاکی ساحلی را به تازگی راه‌اندازی کردیم و توانستیم در نخستین دوره برگزاری مسابقات کشوری نیز حایز مقام شویم.
حسین ترابی اظهار کرد: هاکی ساحلی به تازگی شکل گرفته و اطمینان دارم همانند رشته چمنی و سالنی می‌توانیم در ساحلی نیز افتخارآفرین باشیم.
وی گفت: در نخستین دوره مسابقات هاکی ساحلی کشور که در شهرستان سرخرود استان مازندران برگزار شد موفق به کسب مقام سوم شدیم که برای آغاز نتیجه خوبی به شمار می‌رود.
ترابی خاطرنشان کرد: برای توسعه هاکی ساحلی به دنبال تقویت زیرساخت‌ها هستیم و خوشبختانه به لحاظ بازیکنان مستعد در شرایط مطلوبی قرار داریم.
وی گفت: در مسابقات کشوری می‌توانستیم نتیجه‌ای بهتر از سومی کسب کنیم، اما حریفان قدرتمندی حضور داشتند و توانستیم در دیدار رده‌بندی در مقابل آذربایجان غربی به پیروزی برسیم.
نخستین دوره مسابقات هاکی ساحلی مردان کشور با قهرمانی نماینده استان سمنان به پایان رسید.
در این مسابقات که با شرکت ۶ تیم از ۶ استان به مدت ۲ روز برگزار شد، تیم امیرسامان گلستانی مهدی‌شهر سمنان در بازی نهایی با غلبه بر تیم هاکی هیأت استان مازندران به مقام قهرمانی دست یافت.
در بازی رده‌بندی نیز تیم دانشگاه آزاد اسلامی همدان با پیروزی مقابل نماینده استان آذربایجان غربی جایگاه سوم را از آن خود کرد.

 

دونده‌های همدانی یکه‌تاز در پیاده‌روی  کشور
 دومین مرحله از رقابت‌های پیاده‌روی قهرمانی باشگاه‌های کشور با درخشش ورزشکاران همدانی به پایان رسید.
دومین مرحله از نخستین دوره مسابقات پیاده روی قهرمانی باشگاهای کشور در بخش مردان به میزبانی ورزشگاه ۱۵هزار نفری امام خمینی (ره) اراک برگزار شد و ورزشکاران همدان در قالب تیم‌های باشگاهی موفق به کسب عنوان‌های قهرمانی شدند.
رقابت‌های امسال در ۲ مرحله و برای نخستین بار با هدف توجه و ترغیب باشگاهها برای سرمایه گذاری به منظور رشد و پرورش ورزشکاران رشته پیاده‌روی برگزار شد.دبیر هیات دو ومیدانی استان با اعلام این مطلب اظهار داشت: حمیدرضا زورآوند ورزشکار همدانی عضو تیم ذوب آهن در بخش انفرادی موفق به کسب نشان طلا شد.
ورزشکاران رشته پیاده روی در این رقابت مسیر ۲۰ کیلومتری را طی کردند.
مسعود بنوان افزود: ورزشکاران در قالب تیم‌های باشگاهی، ذوب آهن، پلیمر، خلیج فارس، خرم‌آباد، سروش همدان و هیات قزوین به مصاف یکدیگر رفتند.
 وی یادآور شد: پس از حمیدرضا زورآوند که عنوان قهرمانی را به دست آورد، امیرحسین اسدی منش دیگر ورزشکار همدانی عضو پلیمر خلیج فارس دوم شد.
محمد حسن الست و ابوالفضل شکری هر ۲ از تیم سروش همدان نیز به ترتیب سوم و چهارم شدند.
تیم سروش همدان در بخش تیمی نیز توانست با ۲۰ امتیاز در جایگاه سوم مسابقات قرار بگیرد.
بنوان حضور دوندگان همدانی در سایر تیم‌های باشگاهی کشور را افتخاری ارزنده برای این استان دانست و گفت: از حضور آن‌ها در تیم‌های باشگاهی سایر استان‌ها خوشحال هستیم به خصوص اینکه به مدال‌های خوش رنگ دست یابند.
وی افزود: به هر حال حق هر ورزشکاری است که با حضور در عرصه حرفه‌ای ورزش برای خود درآمد کسب کند و حضور دونده‌های همدانی در سایر باشگاه‌های کشور نیز به خاطر عقد قراردادهای مالی مناسب و تامین هزینه‌های شخصی است.

بوکسورهای نونهال استان انتخاب شدند
 نفرات برتر مسابقات بوکس نونهالان استان همدان شناخته شدند.
مسابقات قهرمانی بوکس نونهالان استان با حضور تیم‌های همدان، نهاوند، فامنین، اسدآباد، ملایر و مریانج برگزار شد و در پایان تیم بوکس نهاوند به مقام نخست رسید و تیم فامنین و مریانج نیز مشترکاً دوم شدند و مقام سوم نیز به تیم اسدآباد رسید. در پایان این رقابت‌ها نفرات برتر برای شرکت در مسابقات قهرمانی کشور انتخاب شدند.
۳۷ کیلوگرم: محمدامین زوار نهاوند
۴۰ کیلوگرم: میکائیل عباسی همدان
۴۳ کیلوگرم: پارسا ابراهیمی  فامنین
۴۶ کیلوگرم: علی رفیعی‌میرزا  نهاوند
۴۹ کیلوگرم: علی الوندی  اسدآباد
۵۲کیلوگرم: امیرعلی اسکندری ملایر
۶۱کیلوگرم: محمدمتین الماسی همدان
۶۷کیلوگرم: حسین بختیاری ملایر
۷۰ کیلوگرم: رامین روستایی ملایر
۷۰+کیلوگرم: امیرحسین صنمی  مریانج

تیرانداز ملایری در اردوی تیم ملی
 ورزشکار شایسته ملایری به اردوی آمادگی تیم ملی تیراندازی بانوان کشور دعوت شد. اعظم شفیعی، ورزشکار ملایری به اردوی تمرینی تیم ملی تیراندازی بانوان کشور جهت حضور در مسابقات ملی این رشته ورزشی دعوت شد. وی با حضور در این اردو خود را برای شرکت در مسابقات ملی تیراندازی بانوان آماده می‌کند تا برای نخستین بار ورزش ملایر در این رشته ورزشی نیز صاحب مقام شود. اروی آمادگی تیم ملی تیراندازی بانوان کشور به میزبانی ورزشگاه پاس تهران برگزار شد. شایان ذکر است شفیعی از ورزشکاران و مربیان این رشته ورزشی است که در حال‌حاضر نیز دوره داوری این رشته ورزشی را می‌گذراند و خدمات شایانی را در ارائه آموزش ورزش تیراندازی با تفنگ بادی و همچنین برگزاری مسابقات تیراندازی در 2 بخش آقایان و بانوان در سالن شهیدتاجوک کانون بسیج ملایر ارائه داده است.


 

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.