پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : شنبه ، 2 بهمن 1400

کد خبر : 120786

 
کبودراهنگ زرد شد
تاریخ خبر : 1400-09-03
     
 
 
     
متن خبر :


 کبودراهنگ- خبرنگار همدان‌پیام: وضعیت نارنجی کرونا در شهرستان کبودراهنگ به زرد تبدیل شده است و این وضعیت‌شکننده است و مردم باید به پروتکل‌های بهداشتی توجه بیشتری داشته باشند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار کبودراهنگ با بیان این مطلب در ستاد پیشگیری و کنترل و مقابله با ویروس کرونای این شهرستان گفت: همه مردم حتی کسانی که 2 دز واکسن را هم دریافت کرده‌اند باید پروتکل‌‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت کنند تا این ویروس منحوس به‌زودی ریشه‌کن شوند.
دهقانی‌خواه افزود: برای اینکه شهرستان به ایمنی قابل‌قبولی برسد باید کسانی که واکسن تزریق نکرده‌اند را تشویق و دعوت به تزریق واکسن کرد و به افرادی که واکسن تزریق نکرده‌اند خدمات ارائه نشود. وی ادامه داد: بیش از 95 درصد پرسنل کارخانجات و کارگاه‌های تولید واکسینه شده‌اند و امیدواریم به‌زودی تمام افراد جامعه هدف واکسینه شوند و زدن واکسن را اولویت کار خود قرار دهند. مدیر شبکه بهداشت‌ودرمان شهرستان کبودراهنگ نیز در این نشست گفت: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون 18هزار و 182نفر با علائم مشکوک به کرونا به مراکز بهداشتی و درمانی شهرستان کبودراهنگ مراجعه کرده‌اند که از این تعداد 4 هزار و 17 نفر بستری و 14هزار و 165نفر هم سرپایی درمان شده‌اند و آزمایش 7 هزار و 164 نفر مثبت و 10هزار و 493 نفر منفی و 125نفر هم نامشخص بوده است.
علی احمدی ادامه داد: در حال‌حاضر 11بیمار کرونایی در بیمارستان امام رضا(ع) کبودراهنگ تحت درمان هستند و متأسفانه 179نفر از ابتدای شیوع کرونا تاکنون در شهرستان کبودراهنگ جان خود را از دست داده‌اند.
مدیر مرکز بهداشت و مسئول واکسیناسیون شهرستان کبودراهنگ نیز درخصوص واکسیناسیون بیان کرد: واکسیناسیون موجب شده که موارد ابتلا و مراجعه مبتلایان کاهشی باشد.
ستایش افزود: در حال‌حاضر حدود 190هزار دز واکسن دریافت شده که بیش از 150هزار دز تزریق شده است و حدود 26 هزار دز از 4 نوع واکسن در این شهرستان موجود است و بیش از 86 هزار نفر حدود 69 درصد جمعیت هدف شهرستان واکسینه شده‌اند که بیش از 93 درصد جمعیت شهری در رتبه اول استان قرار دارد و 73 درصد جمعیت روستایی واکسینه شده‌اند و 80 درصد خانم‌های باردار واکسینه شده‌اند که در این‌خصوص هم شهرستان رتبه اول استان را دارد.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.