پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : سه شنبه ، 15 اسفند 1402

کد خبر : 106062

 
اولویت حمیدرضا طبی‌مسرور

ثبات رونق اقتصاد ،اشتغال وتسهیل ازدواج جوانان
تاریخ خبر : 1398-11-29
     
 
 
     
متن خبر :

 رونق اقتصادی در گرو ثبات سیاسی و اقتصادی جامعه است. رونق تولید از جمله شاخصه‌های اصلی برای ارزیابی عملکرد اقتصادی یک کشور محسوب می‌شود.
حمیدرضا طبی‌مسرور کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخاباتی همدان، فامنین و قهاوند با عنوان این مطلب می‌گوید: ثبات و رونق اقتصاد، اشتغال و تسهیل ازدواج جوانان را موجب می‌شود.
وی که در سوابقش عضویت هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی همدان را دارد، معتقد است: باتوجه به ناکارآمدی مجلس شورای اسلامی در دوره‌های گذشته، به‌ویژه مجلس نهم و دهم، از حیث برنامه‌محوری و برخوردهای محلی‌گرایی که موجب ایجاد مشکلات زیادی گردیده است، باید با تدوین اهداف و برنامه‌ها براساس ارزش‌های اسلامی و منویات رهبری از درون مجلس یازدهم بتواند چالش‌های اقتصادی را حل کند و لازمه این مهم یک دولت جوان و انقلابی با مدیریت جهادی است.
این کاندیدای جوان می‌گوید: نمایندگان مجلس حساس‌ترین کار را در اداره امور مملکت برعهده دارند بنابراین کسانی باید به مجلس راه یابند که بتوانند مشکلات مردم را درک و برای برطرف‌کردن آنها راهکارهایی اجرایی ارائه دهند.
وی همچنین تأکید کرد: استقلال اقتصادی با تأکید بر تولید انبوه، ارتقای کیفیت تولید، توزیع عدالت‌محور، مصرف به‌اندازه و بدون اسراف، مناسبات خردمندانه مدیریتی (تولید، توزیع، مصرف)، صنعت‌محوری و اقتصاد خردمندانه و پویا، سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، درونزایی، دانش‌بنیان شدن، مردمی‌شدن اقتصاد و بهبود معیشت خانوارها از مهمترین اهداف در برنامه‌ریزی‌های آینده من خواهد بود.
وی در ادامه یکی از راهکارهای ناجی اقتصاد محلی در همدان را توسعه صنعت گردشگری دانست و گفت: در صورت بهره‌برداری از زیرساخت‌های موجود می‌توان با گردشگری تکاپویی چشم‌گیر را به اقتصاد محلی بخشید.
طبی‌مسرور کاندیدای حوزه  انتخاباتی همدان و فامنین که پیشنهاد تأسیس شهرداری بافت تاریخی فرهنگی شهر همدان را به شهرداری ارائه داده است، شناسایی ظرفیت‌های همدان برای سرمایه‌گذاری را مهم دانست و افزود: شناسایی ظرفیت‌های منطقه‌ای برای مشارکت فعالان اقتصادی و سرمایه‌گذاری مهم است و رشد اقتصادی، تحقق شعار سال و منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی در بخش اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید ملی را به همراه دارد.
وی با بیان اینکه بهبود فضای کسب و کار یکی از مهمترین شاخص‌های توسعه کشورها محسوب می‌شود، عنوان کرد: بخش خصوصی و سرمایه‌گذار نقش مؤثری در امر اشتغال و رونق اقتصادی ایفا می‌کنند و بر این اساس باید زمینه حضور سرمایه‌گذار را فراهم کرد.
جذب سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی می‌تواند زمینه‌ای برای شتاب و حرکت سریع به سوی توسعه و رفع مشکلات اقتصادی باشد که با توجه به فراهم‌بودن زمینه‌های لازم، انتظار می‌رود در این راستا اقدامات مناسب‌تری انجام شود.
وی با تأکید بر استفاده از ظرفیت و منابع سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی برای تحقق رشد اقتصادی، گفت: تسهیل شرایط و ارتقای امنیت سرمایه‌گذاری از مؤلفه‌های مهمی است که سیل سرمایه را به استان و شهر سرازیر می‌کند.
حمیدرضا طبی‌مسرور در پایان گفت: در جذب سرمایه‌گذار منفعت دوسویه را باید مدنظر قرار داد زیرا باید جوامع محلی و سرمایه‌گذار از این رهگذر سود ببرند.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.