پایگاه اطلاع رسانی روزنامه همدان پیام
 
تاریخ چاپ : يكشنبه ، 16 آذر 1399

کد خبر : 53232

 
فرمانده نیروی‌ هوایی ارتش:

آمادگی نظامی نیروهای مسلح گزینه‌های روی میز دشمنان را بی‌اثر کرد
تاریخ خبر : 1393-08-26
     
 
 
     
متن خبر :

قدرت نظامی و آمادگی نظامی نیروهای مسلح ایران اسلامی، گزینه‌های روي میز دشمنان را بی‌اثر کرد.
فرمانده نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: دولت آمریکا فهمیده است که به طور مستقیم نمی‌تواند به مسلمانان ضربه وارد کند، به همین منظور جنگ نیابتی را ایجاد کرده است.
به گزارش ایرنا، امیرحسن شاه صفی در آیین معارفه فرمانده پایگاه سوم شکاری شهید نوژه با بيان اینکه جنگ نظامی در هندسه مدیریتی کشور نقش اساسی دارد، افزود: نبود یک امام، پیشوا و رهبر مقتدر برای هدایت انقلاب‌های منطقه منجر به استحاله انقلاب‌های کنونی شده است.
وی ادامه داد: دشمنان قصد درگیر کردن ایران در مناقشه‌هاي منطقه را داشتند و در این میان برخی از دلسوزان نظام نیز دنبال این امر بودند، ولی تدابیر عالمانه رهبری فرزانه انقلاب و آگاهی ايشان از ترفندهای دشمن این دسیسه را ناکام گذاشت.
وی جنگ نرم را بزرگترین برنامه و تهدید دشمن دانست و بيان كرد: جنگ نرم تنها خطری است که کشور را تهدید می‌کند و دشمن با بهره‌گیری از ابزارهای مختلف و ورود به درون خانه‌ها دنبال پوساندن از درون است.
شاه صفي، اظهار كرد: دشمن به این موضوع اعتقاد دارد که با جنگ نظامی نمی‌تواند یک‌متر از خاک کشور ایران را گرفت، به همین دليل متوسل به جنگ نرم شده است.
وي با بيان اینکه هر چیزی که به صورت رایگان از سوی دشمن عرضه شود به طور حتم مضر است، خاطرنشان کرد: پیشتر هم برای معتاد کردن جوانان مواد افیونی را با ارزان‌ترین قیمت عرضه می‌کردند.
وی همچنين گفت: مضرات شبکه‌های اجتماعی چندین برابر، بیشتر از مزایای آن است و باید نسبت به این مسائل هوشیارانه عمل کرد.
شاه‌صفي افزود: پایگاه سوم شکاری شهید نوژه همدان مرکز ثقل پایگاه‌های هوایی غرب کشور است به همین دليل مأموریت‌های ویژه به دست تیزپروازان نیروی هوایی در این خطه از میهن اسلامی انجام می‌شود.
وی یادآور شد: دشمن در 2 مقطع برنامه‌هایی برای اجلاسيه سران جنبش عدم تعهد داشت که در زمان جنگ دنبال برگزار کردن این اجلاسیه در عراق بود که با رشادت شهید عباس دوران در ناامن کردن خاک عراق، مکان آن تغییرکرد.
شاه‌صفي خاطرنشان كرد: همچنین دشمن دنبال برگزار نشدن جنبش سران عدم تعهد در ایران اسلامی بود که این برنامه به بهترین شکل ممکن با همکاری و هماهنگی نهادهای مسئول برگزار شد.
در این آیین که با حضور امام جمعه همدان، معاون سیاسی امنیتی استانداری همدان، اعضای شورای تأمین و جمعی از فرماندهان نظامی برگزار شد از زحمت‌هاي 3 ساله منصور ونک قدردانی و رحمان افسری، به عنوان فرمانده جدید پایگاه سوم شکاری شهید نوژه معرفی شد.

 
 
نشر و نقل مطالب فقط با ذکر نام روزنامه همدان پیام بلامانع است.